207 1.6 HDİ Turbo Arızası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

remuss

Elit Apaçi
12 Eyl 2016
59
25
970
Arkadaşlar herkese merhaba.
Aracım Peugeot 207 1.6 hdi dizel, son 1 haftadır 2 bin devire gelene kadar bi ıslık sesi geliyor tam torpidonun ordan. Sorunu araştırdım galiba turbo arızası. Araç soğukken her viteste motor sıcaklığı normal olunca 4. Viteste yapıyor bazen hiç yapmıyo ama genel olarak yapiyor ancak aracı bi 60-70 km kullaninca her viteste bu sefer 2200 devir civarına kadar gelmeye başlıyor kendini belli ederek yani öyle bağırmiyor ama geliyo yani duyuluyor ve bugün sanki rampalarda çekişten dustugunu hissettim aracın psikolojik mi acaba bilmiyorum ama sanki 1500 devir civari düştü gibi geldi. Bu ses gelmeden önce bi usta turboda yağ kaçağı mi hortumda yağ kaçağı mi var bisey demişti ama unuttum. Boşta devir çevirince yapmıyo rolantide de yapmiyor 2 bin devir ustu de kesinlikle yapmıyo sadece dusuk devirde gaza basınca geliyor. Tam torpidonun oralardan geliyor. Aracın km 176k 2006 model eski toprak :D herkese iyi forumlar şimdiden teşekkür ederim

remuss

Elit Apaçi
12 Eyl 2016
59
25
970
Valla arkadaşlar araçtan soğudum benim pejocu usta tutturdu senin aracın enjektörler bitik sat kurtul sat kurtul, enjektöru gormeden nasıl bu karara vardı anlayamadım yakıt ful şehir içi 24 km ortalama hızla ful trafik 3.6-3.8 arasi değişiyor çekişte gozle gorulur bi hissedilir bi dusukluk yok karar duman yok neye göre bu kararı aldı bilmiyorum :D bembeyaz duman atıyor felaket diyo bi gece onda kaldı araç, ben kullanırken aynadan felan göremedim anlayamadım :D

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Valla arkadaşlar araçtan soğudum benim pejocu usta tutturdu senin aracın enjektörler bitik sat kurtul sat kurtul, enjektöru gormeden nasıl bu karara vardı anlayamadım yakıt ful şehir içi 24 km ortalama hızla ful trafik 3.6-3.8 arasi değişiyor çekişte gozle gorulur bi hissedilir bi dusukluk yok karar duman yok neye göre bu kararı aldı bilmiyorum :D bembeyaz duman atıyor felaket diyo bi gece onda kaldı araç, ben kullanırken aynadan felan göremedim anlayamadım :D

@motorsinann

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Ustan senin arabaya göz koymuş olmasın kardeşim. ")

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
turbo saplaması balans yapmış (yapraklarda açı kaybetmiş) ki anladığımız kadarıyla seni daha önceden uyarmışlar yağ kaçağı başlamış diye. işi uzatmadan güzel bir usta bulup tamiratını yaptır aracına yazık etme.
Tüm arkadaşlara uyarı aracın bir şekilde kaldırılmasını fırsat bilip hemen turbo çevresini yağ kaçakları konusunda kontrol ediniz. İki duvar arası yerlerde camınızı açıp motora düşük viteste yüklenerek turbo sesini dinleyiniz

remuss

Elit Apaçi
12 Eyl 2016
59
25
970
turbo saplaması balans yapmış (yapraklarda açı kaybetmiş) ki anladığımız kadarıyla seni daha önceden uyarmışlar yağ kaçağı başlamış diye. işi uzatmadan güzel bir usta bulup tamiratını yaptır aracına yazık etme.

Tüm arkadaşlara uyarı aracın bir şekilde kaldırılmasını fırsat bilip hemen turbo çevresini yağ kaçakları konusunda kontrol ediniz. İki duvar arası yerlerde camınızı açıp motora düşük viteste yüklenerek turbo sesini dinleyiniz
Hocam acaba aşağı yukarı maliyeti ne olur

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Benim astranın 1. vites ve boştayken yüklenip saldıktan sonra vuuuv diye ses geliyor hatta corsa 1.7dti larda genelde 1. ve 2. vites devri tam yükseltmeden yüklenip saldığın zaman gelir ya @kerpetenemir fakat diğer viteslerde yok

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Benim astranın 1. vites ve boştayken yüklenip saldıktan sonra vuuuv diye ses geliyor hatta corsa 1.7dti larda genelde 1. ve 2. vites devri tam yükseltmeden yüklenip saldığın zaman gelir ya @kerpetenemir fakat diğer viteslerde yok

Valla benim stok turbodada geliyordu ama kat falan iptal olduğu için yapıyodu onu

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Belki sadece saplama ile kurtaracaklar bilen birkaç farklı kişiye gitmeni tavsiye ederim. en azından iki farklı usta hem gerçek sorun tespitinde hem de fiyat ortalamasında sana en doğru sonucu verecektir diye düşünüyorum. Ben de olmuştu bir önceki aracımda ama 5 yıl garantili idi araç beşinci yılın ortasında saplamayı ücretsiz değiştimişlerdi. Eski faturaları bulup bakarım maliyetine ama garantili olunca şirketlerine maliyeti muhtemelen küçük göstermişlerdir diye düşünüyorum müşteriye aynı fiyat politikasını uygulamazlar sanırım birkaç yere git ve sor aracı da zorlama ani yüklenmeler ve dik yokuş ve inişlerde devri sona yaklaştırma bu süreçte

remuss

Elit Apaçi
12 Eyl 2016
59
25
970
Belki sadece saplama ile kurtaracaklar bilen birkaç farklı kişiye gitmeni tavsiye ederim. en azından iki farklı usta hem gerçek sorun tespitinde hem de fiyat ortalamasında sana en doğru sonucu verecektir diye düşünüyorum. Ben de olmuştu bir önceki aracımda ama 5 yıl garantili idi araç beşinci yılın ortasında saplamayı ücretsiz değiştimişlerdi. Eski faturaları bulup bakarım maliyetine ama garantili olunca şirketlerine maliyeti muhtemelen küçük göstermişlerdir diye düşünüyorum müşteriye aynı fiyat politikasını uygulamazlar sanırım birkaç yere git ve sor aracı da zorlama ani yüklenmeler ve dik yokuş ve inişlerde devri sona yaklaştırma bu süreçte
Çok teşekkür ederim hocam inşallah dediğiniz gibi fazla birşey yoktur

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
aracı görmek gerekli buradan ancak tahmin yürütebiliriz,
turboda aşırı bir sorun olsaydı yüksek devire çıktıkça iyice duyulurdu, bence siz bir hortumları kontrol ettirin. Turbo olma ihtimali de var ama aracı görmeden yanlış bir şey dememek gerekli.

remuss

Elit Apaçi
12 Eyl 2016
59
25
970
aracı görmek gerekli buradan ancak tahmin yürütebiliriz,
turboda aşırı bir sorun olsaydı yüksek devire çıktıkça iyice duyulurdu, bence siz bir hortumları kontrol ettirin. Turbo olma ihtimali de var ama aracı görmeden yanlış bir şey dememek gerekli.
Hocam yorumunuz için teşekkür ederim. Aracı bi 30-40 km kullaninca ses biraz artıyor yani motor isindiktan sonra ara sıra geliyor ancak bi 30 40 km gezince her viteste 2 bin devire kadar geliyor bugün farkettim aracı kullandım baya bugün parktan önce boşta 2 bin devire kadar otuyor yine. Sonra kesiyor ust devirlerde hiç yok. Hortumlarda sıkıntı olursa maliyetlimidir acaba. Ses tam torpidonun ordan geliyor. Bide bu enjektörlerle ilgili yazdığım postta bi fikriniz varmı acaba

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Hocam yorumunuz için teşekkür ederim. Aracı bi 30-40 km kullaninca ses biraz artıyor yani motor isindiktan sonra ara sıra geliyor ancak bi 30 40 km gezince her viteste 2 bin devire kadar geliyor bugün farkettim aracı kullandım baya bugün parktan önce boşta 2 bin devire kadar otuyor yine. Sonra kesiyor ust devirlerde hiç yok. Hortumlarda sıkıntı olursa maliyetlimidir acaba. Ses tam torpidonun ordan geliyor. Bide bu enjektörlerle ilgili yazdığım postta bi fikriniz varmı acaba
2000 devir deği lde şöyle 5000 devire kadar uzun uzun çevirtin anlayan kişide bakarsa öyle karara varılır.
araçta kara duman veya şarlama yoksa enjektörlerde problem olacağını sanmam ama görmek gerekli hocam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım