215/65/16 Yazlık Lastik

Sizin seçiminiz hangisi olurdu?

• Nokian

Kullanılan: 6 42.9%
  • Hankook

Kullanılan: 6 42.9%
  • Kumho

Kullanılan: 2 14.3%
  • Diğer (lütfen belirtiniz)

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    14
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Akşam iş çıkışı sanayiyi dolaşacağım internet fiyatlarına+montaj fiyatı dahil fiyat veren yerden alıp kendimi ve ailemi önemli bir sorundan kurtarmış olacağım.

Hepinize zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
Estagfurullah, lastikte bütçe önemli bir kısıtlama olduğu için hele ki bir çoğumuzun yabancı olduğu suv ligine yönelik lastikler olması da eklenince maalesef yorum ve deneyim konusunda pek yeterli olamıyoruz. Malum suv lastiklerinin üretimi binek modellerden farklı. En iyisi sizin de dediğiniz gibi telefonla, internetten ya da yerinde görerek araştırma yapıp bütçenize uygun lastiği seçmeniz olacaktır. İnşaallah alabildiğinizin en iyisini alırsınız diyelim.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,556
2,727
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Tanesi 350-TL den 4 tane Nokian(2017) için sipariş verdim. Pazartesi takılacak.
4 adet sibop ve istersem kaliper boyaması fiyata dahil.

Elimde listeyle gidince saçma sapan fiyatlar telaffuz edilemiyor. Yalnız daha önce binek Continental aldığım lastikçi arkadaşın tepkisine çok güldüm. "Yine mi listeyle geldin ."

Kaliper boyamasına nasıl bakıyorsunuz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

Elimde listeyle gidince saçma sapan fiyatlar telaffuz edilemiyor. Yalnız daha önce binek Continental aldığım lastikçi arkadaşın tepkisine çok güldüm. "Yine mi listeyle geldin AMK."

Hayırlı uğurlu olsun hocam nokian'lar güzel lastiktir. Deneyimleyenlerin sayısı çok olmasa da kullananlar hep beğeniyor. Kaliper boyamasına gelince ben öyle şeylerden pek anlamam, zaten kendi aracımda da yaptırmam. Deneyimi olanlar hangi renklerin daha uygun olacağını anlatacaktır. Tekrar iyi günlerde kullanın inşaallah :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,618
18,410
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen

Elimde listeyle gidince saçma sapan fiyatlar telaffuz edilemiyor. Yalnız daha önce binek Continental aldığım lastikçi arkadaşın tepkisine çok güldüm. "Yine mi listeyle geldin AMK."

Hayırlı olsun hocam Nokian güzel tercih.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,057
7
51,432
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Hayırlı olsun. Kaliper ve arkada kampana boyama işlemini lastikçim ben jant aldığımda ücretsiz yapmıştı. Önce fırçayla pasları temizleyip arabanın ve jantın rengiyle uyumlu yaldız soba boyası gibi bir renkte gümüş gri sprey boyayla boyamıştı. Arkalar kampanaydı, kapalı sonuçta ama ön tarafta kaliperlerle birlikte diskler de boyanında ilk başta tedirgin olmuştum. Lastikçim merak etme 2-3 km sonra tamamen temizlenir dediğinde içim biraz rahatlamıştı. Nitekim sonra da temizlendi. Başka bir tutukluk da yaşamadım. Sağlıklı olması açısından bir sıkıntı yaşamadım ama görsel olarak bir şey diyemem. Benimki temizlik amaçlıydı ve hem araba hem de jant rengiyle aynıydı, siz zevkinize göre istediğiniz renk boyatabilirsiniz.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,556
2,727
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Hayırlı olsun hocam Nokian güzel tercih.
Lastikler takıldı. Kaliper boyandı. Açıkçası aracın gidişi değişti. Üzerinde takılı lastikler eziyetmiş. Fırsat bulursam jantları mat siyaha boyama niyetim var.
59235f72c5decf4a838975e0f97e1555.jpg
373930fc0021ae38a1665304314469fc.jpg
782f02ebe27e96679487411e6cce447f.jpg

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,556
2,727
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Lastikleri bugün ilk kez uzun yolda test etme şansım oldu. Yola çıkmadan lastik basıncını 35 PS'e ayarladım. 26 Ağustostan bugüne 4 lastikte de kayıp olmaması sevindirdi. Eski lastiklere oranla ciddi tutunma artışı gözledim ayrıca 7.9 lt lpg yakıt sarfiyatı kaydettim. Normalden 0.5 lt daha az.

Bundan önce 2 kez yanlamalı ve el freni çekmeli testten de başarı ile çıktılar.

Tavsiye edermiyim? kesinlikle ederim.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Carsever

GGUNES
Profesör
1 Ocak 2017
71
108
1,060
350-TL den aşağı fiyat bulamadım, bunun yanında tyrerview de ıslak performansı yüzünden oldukça fazla kötü yorum almış.
Kullananların yüzde 10'nu tekrar alırım demiş :eek:
Ne yazıkki oyle degil. Islak zeminde kötü yorumlar, bir onceki nesline ait (Yokohama Geolander ATS G012)
Bu denli kabilyetli bir lastigin (kar, camur, asfalt, cakıl vs) bu denli sessiz olmasi buyuk bir avantaj.
Ayrica ıslak zemindeki davranislari asla ve asla safkan A/T lastikler gibi dengesiz degil.
Aracinizi aagresif kullanmayan ve her turlu yol kosulunda tek tip lastik kullanmak isteyen SUV kullanicilari icin mukemmel bir lastik.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım