225/45/17 Uygun bütçe lastikler

mk7w

Asfalt Kurutucu
18 Şub 2019
17
6
595
Merhabalar. Kazasız belasız sürüşler dilerim.
2013 golf araca 225 45 17 yaz lastiği alınacak 4 adet. Malum yollardan ve fiyatlardan dolayı düşük bütçeli bir model alınacak. Sizlere de danışmak istedim.

Kormoran,Taurus,Riken,Strial UHP 225 45 17 94XL şeklinde olacak eğer tercih edilirse.

Starmaxx Ultrasport ST760 veya Petlas PT741 (94w xl sanırım bunlarda)

Üst marka alt model gibi geliyor bunlar ama;
Pirelli P7 (91w xl değil)
Goodyear EagleSport TZ (94XL)
Bu modeller için yorumlarınız neler olur ? Hangisini tavsiye edersiniz? Tekrardan teşekkür ediyorum

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Merhabalar. Kazasız belasız sürüşler dilerim.
2013 golf araca 225 45 17 yaz lastiği alınacak 4 adet. Malum yollardan ve fiyatlardan dolayı düşük bütçeli bir model alınacak. Sizlere de danışmak istedim.

Kormoran,Taurus,Riken,Strial UHP 225 45 17 94XL şeklinde olacak eğer tercih edilirse.

Starmaxx Ultrasport ST760 veya Petlas PT741 (94w xl sanırım bunlarda)

Üst marka alt model gibi geliyor bunlar ama;
Pirelli P7 (91w xl değil)
Goodyear EagleSport TZ (94XL)
Bu modeller için yorumlarınız neler olur ? Hangisini tavsiye edersiniz? Tekrardan teşekkür ediyorum

Şurada sadece PT741 Tavsiye ederim sanırım :D P7 eski model Cinturato P7 olsa onu tavsiye ederdim .

Olurda uyguna bulursanız gidip şunlara bakın lütfen çok çok daha üst lastiklerdir ;

Sava İntensa UHP2
Debica Presto UHP2
Falken ZE310

mk7w

Asfalt Kurutucu
18 Şub 2019
17
6
595
Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Cinturato p7 şuan üzerindeki bitik lastikler. Cinturato yenisi pahali. P7 eski model dediğiniz gibi,ama acaba nasıl? Merak ettiğim bir model açıkçası.
Starmaxx ile petlas birebir aynı gibi duruyor doğrumudur ? Bu lastiğin tutuş,ses,konfor ve dayanıklılığı(balon,yanak vs) nasıl acaba ?

Sava bildiğim marka evet, fakat yarın öteki gün, lastiğe bişey olduğunda sava yi her bayide bulmak güç gibi. En azından sorduğum bayilerde yok. Falken düşünmüyorum diyebilirim. Falken alacak olursak mecburen biraz daha zorlayip Dunlop LM705W fena durmuyor gibi.
Kormoran vs için yorumunuz ne olurdu ?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Cinturato p7 şuan üzerindeki bitik lastikler. Cinturato yenisi pahali. P7 eski model dediğiniz gibi,ama acaba nasıl? Merak ettiğim bir model açıkçası.
Starmaxx ile petlas birebir aynı gibi duruyor doğrumudur ? Bu lastiğin tutuş,ses,konfor ve dayanıklılığı(balon,yanak vs) nasıl acaba ?

Sava bildiğim marka evet, fakat yarın öteki gün, lastiğe bişey olduğunda sava yi her bayide bulmak güç gibi. En azından sorduğum bayilerde yok. Falken düşünmüyorum diyebilirim. Falken alacak olursak mecburen biraz daha zorlayip Dunlop LM705W fena durmuyor gibi.
Kormoran vs için yorumunuz ne olurdu ?

Kormoran kullanan kayıyor diyordu bizim oralarda örneğin 320D falan güzel yanlıyor bu lastik demişti o yüzden zorlarsanız viraj yaparım derseniz bence almayın , Petlas ve Starmaxx aynı doğrudur , ben araziye girdim diyebilirim o lastiklerle o kadar bozuk ve çukurluydu yol ki ben girdikten sonra fark etmiştim yağmurlu bir günde çukur üzerine çukur görmüştü tabi yanak daha fazlaydı ama o yukarıda sizin yazdığınız lastiklerden bir tanesini almak zorunda kalsam petlası alırdım sanırım tutuşunu beğenmiştim ben rahat etmiştim o lastikte.

Sava goodyear yapısıyla satılıyor aslında bulmak zor değil en azından benim normalde yaşadığım şehirde sürekli bulacağım lastik.

LM705W keşke olsa :D

mk7w

Asfalt Kurutucu
18 Şub 2019
17
6
595
Starmaxx petlas fiyatı gayet normal o yüzden güçlü aday, bulunurluk da cabası
Örneğin 10 Goodyear bayisinin 2 si 3 ünde sava oluyor. Dunlop sanırım tamamen konfor odaklı üretilmiş bir model gibi duruyor. Fiyat olarak araştırmak lazım.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Starmaxx petlas fiyatı gayet normal o yüzden güçlü aday, bulunurluk da cabası
Örneğin 10 Goodyear bayisinin 2 si 3 ünde sava oluyor. Dunlop sanırım tamamen konfor odaklı üretilmiş bir model gibi duruyor. Fiyat olarak araştırmak lazım.
Evet orası öyle , dunlop konfor ve sessizliğe odaklandı o lastik modelinde FM800 yerine geldi zaten :) FM800 lastiğin üzerine uzun ömürlülük , sessizlik ve konfor eklediler diyebiliriz.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kumho ecsta HS 51 ( uygun fiyata bulunursa HS 52 ), Sava intensa uhp 2, Falken Ze310 veya yine uygun fiyata bulunabilirse Falken Azenis FK510, yine uygun fiyata bulunabilirse Dunlop SportMaxx RT ve RT 2 serileri.

Bunlardan başkasına bakmayın. Petlas, starmaxx, kormoran falan çöp lastiklerdir.

Son düzenleme:

mk7w

Asfalt Kurutucu
18 Şub 2019
17
6
595
Kumho ecsta HS 51 ( uygun fiyata bulunursa HS 52 ), Sava intensa uhp 2, Falken Ze310 veya yine uygun fiyata bulunabilirse Falken Azenis FK510, yine uygun fiyata bulunabilirse Dunlop SportMaxx RT ve RT 2 serileri.

Bunlardan başkasına bakmayın. Petlas, starmaxx, kormoran falan çöp lastiklerdir.
Teşekkürler değerli yorumunuz için. Şimdi ortalık karışmış oldu 😀

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Teşekkürler değerli yorumunuz için. Şimdi ortalık karışmış oldu 😀
Rica ederim. Kumho hs 51 hem bulunurluk hem kalite acisindan oldukca iyidir. O bir adim daha one cikabilir. Digerleri de yine bulabilmenize ve fiyatlarina bagli olarak diger alternatiflerdir. Bu bahsettigim modellerin hepside petlas, starmaxx vs onlardan cok daha kaliteli, testlerde kendini kanitlamis f/p urunler.

HaniBanaDemiş

Rıfat
Profesör
2 Şub 2021
205
151
1,085
38
İstanbul
Marka
Opel
Benzer ölçü olarak 2 yıl 205/50/17 Petlas Pt741 kullanmıştım. Araç Megane II Sedandı. Öncesinde Dunlop SP Sport Maxx TT vardı ve Petlas'ın performansı çok yakındı. ESP olmayan bir araçta Başıbüyük rampasında viraj limitlerini denerdim, hesabı ordan yapın :) Petlas daha çok ekonomi pazarına hitap ettiği için 1 tane düzgün yol tutan lastik yaptı üzerine yattı, yenisini geliştirmedi.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Taurus un farklı bir ebatını kullanmıştım. Yumuşak konforlu ve yol tutuşu fiyatına göre iyi bir lastik. Eksi olarak biraz yol sesi var uğultu şeklinde değil tabi. Bir de çabuk aşınıyor. Yumuşaklıktanmı bilmiyorum 1 yılda dişleri 8 mm den 5 mm ye düşmüştü 20000 km de.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım