225/45/18 ve 245/40/18 W205 Lastik Tavsiyesi

Hakan1608

Hakan Sevenler
Takipçi
30 Ocak 2021
2
0
10
24
Bursa
Marka
Mercedes
Merhaba,
Aracımda yazlık Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 kullanıyorum. Artık değişim zamanı geldi ama ne alacağım hakkına fikrim yok. Şuan Continental Premium Contatact 6 düşünüyorum. Bütçe olarak 5000-5500 TL civarı bütçem var. Kullanıp tavsiye edebileceğiniz başka lastik varsa tavsiyelerinize açığım.

Şimdiden tavsiyeler için teşekkürler.
İyi forumlar.

Son düzenleme:

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,039
3
4,934
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Eagle F1 Assymetric ile Premium Contact aynı segmentte değiller diye biliyorum,biri performans lastiği diğeri konfor ve güvenlik.Ben Pilot Sport 4 bakmanızı tavsiye ederim,özellikle ısındığı vakit oldukça tatmin eden bir lastik.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Pilot sport 4 muhtelemen butcenizi asiyordur. Benim onerim Eagle f1 asym 5 ile premium contact 6 arasinda hangisi fiyat olarak uygunsa onu tercih etmeniz yonunde. İki lastik de oldukca denktir. Asym 5 biraz daha konforlu.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Eagle F1 Assymetric ile Premium Contact aynı segmentte değiller diye biliyorum,biri performans lastiği diğeri konfor ve güvenlik.Ben Pilot Sport 4 bakmanızı tavsiye ederim,özellikle ısındığı vakit oldukça tatmin eden bir lastik.
Aslinda bu is biraz karisik hale geldi son zamanlarda degisen urunlerle birlikte. Premium contac 6'nin uretimi, onceki serisi 5'e gore biraz daha performans modellerine dogru cekildi.

Goodyear'da Conti'nin ultra yuksek performansli lastik karsiligi son zamanlarda Eagle F1 supersport ve sport contac 6 olarak degisti.

Pilot sport 4, Eagle f1 asym 5, Premium contac 6 direkt birbirlerinin rakibi konumunda guncel durumda. Zaten testlerde ki kiyaslamalar da bu ucu arasinda yapiliyor.

Hakan1608

Hakan Sevenler
Takipçi
30 Ocak 2021
2
0
10
24
Bursa
Marka
Mercedes
Cevaplarınız için teşekkürler. Pilot Sport 4 ile Eagle F1 Asym 5 e bakayım fiyat araştırayım şuan test videolarını izledim ikisini beğendim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Cevaplarınız için teşekkürler. Pilot Sport 4 ile Eagle F1 Asym 5 e bakayım fiyat araştırayım şuan test videolarını izledim ikisini beğendim.
Her iki lastik de üst seviyedir. Fiyatları uyduğu müddetçe acaba hangisini alsam kararsızlığına düşmenize gerek yok. Zira sıkça aracınızı virajlarda zorlayan, ciddi şekilde limitlerin üstünde kullanan, tabiri caizse lastiklerden ses çıkarırcasına kullanan bir sürüş tarzınız yoksa aralarındaki farkı ayırt etmeniz mümkün değil. Bununla birlikte bu tarz kullanımlarda pilot sport 4 biraz daha iyidir. Genel itibariyle her iki lastik de her türlü sürüşte mutlu eder.

HaniBanaDemiş

Rıfat
Profesör
2 Şub 2021
208
151
1,085
38
İstanbul
Marka
Opel
İzlediğim bir testte 18 inçlerde en iyi 3 lastik Continental Premuim Contact6, Goodyear Eagle F1 Asymmetric5 ve Michelin Pilot Sport 4 (Dikkat:4S değil!) seçilmişti. Adında premuim olmasına rağmen en sportifi Continental, adında sport olmasına rağmen en konforlusu Michelin, ve bu üçünün en dengelisi Goodyear demişlerdi. Ben dengeli olduğu için 245/45/18 ebatında Goodyear'ı tercih ettim. Yukarıda yazıldığı gibi ciddi anlamda sınırları zorlamazsanız üçü arasındaki farkı anlamak pek mümkün olmayacaktır. Fiyatı uygun olan alınabilir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım