225/45 R17 Yazlık Lastik Önerisi

aricianil

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
3
0
535
Öncelikle herkese merhabalar,
Toyota Corolla aracıma bu piyasada zor da olsa jant almış bulunmaktayım. Daha önce orjinal sac jantlarında yazlık olarak 205/55 R16 Continental ContiPremiumContact 5 lastiklerini kullanıyordum. Şu anda bu jantların üstünde Bridgestone Blizzak Lm001 kış lastikleri var. Sac jantlarımı kışlık olarak kullanmaya devam edeceğim. Yeni aldığım 17inc çapındaki jantlarıma lastik tavsiyesi bekliyorum.

Gelelim kafamdaki sorulara;
Cpc5'lerden yol tutuş ve ıslak tutuş olarak oldukça memnundum. Ama çok sert bir lastik gibi geliyor bana. Biraz konforu arttırıp yol tutuşunu da üste çekmek istiyorum. Alacağım lastik 225/45 R17 ebatında olacak.

3 lastik arasında kaldım.
1) Michelin Pilot Sport 4
2) Goodyear Asym5
3) Continental ContiPremiumContact 6

İlk sahibi olduğum aracımı uzun süre daha kullanmak istiyorum. Bu yüzden lastik ömrü, yol tutuş ve konforu bir arada alabileceğim en performanslı lastiği almak istiyorum.
Bunlar arasından hangisini tercih etmemi önerirsiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,544
2,719
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi

Test sonuçlarına göre bu sınıfın en iyisi olarak sırasıyla ilk3;

Bridgestone 225/45 R17 94Y XL Potenza Sport Oto Yaz Lastiği ( Üretim Yılı: 2021 ) 1.190 TL​

Continental 225/45 R17 91Y FR ContiPremiumContact 6 Oto Yaz Lastiği ( Üretim Yılı : 2021 ) 1.194,00 TL​

Michelin 225/45 R17 91V Pilot Sport 4 Yaz Lastiği 2021 1.185,88 TL​

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,719
3
9,655
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo

Test sonuçlarına göre bu sınıfın en iyisi olarak sırasıyla ilk3;

Bridgestone 225/45 R17 94Y XL Potenza Sport Oto Yaz Lastiği ( Üretim Yılı: 2021 ) 1.190 TL​

Continental 225/45 R17 91Y FR ContiPremiumContact 6 Oto Yaz Lastiği ( Üretim Yılı : 2021 ) 1.194,00 TL​

Michelin 225/45 R17 91V Pilot Sport 4 Yaz Lastiği 2021 1.185,88 TL​

Bu testi baz alamayız ki bu teste tabii tutulan lastik ebadı 265/35 R20 bu hata olur çünkü lastikler ebattan ebada performans değişikliği gösterebilmekteler.

aricianil

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
3
0
535
Bridgestone çok dayanıklı bir lastik ülkemiz şartları için. Ama hamuru da bir o kadar sert. Bu yüzden tercihlerim arasına almadım. Aksini söyleyecek kullanıcı varsa tercih edebilirim. Ps4’te de “erken yıpranır mı” korkusu var içimde. Tercihimi çok etkiliyor o yüzden. Malum bir takım lastik ücretleri de 5000₺ civarlarını bulduğundan doğru seçim yapmak istiyorum.

OZGUR53

Özgür DEMİRTAŞ
Taklacı Güvercin
28 Ara 2021
15
5
295
26
İstanbul
Marka
Opel
Bildiğim kadarıyla PS4'ler fazla yumuşak olmasından ötürü ömrü kısa, konforu güzel. Conti bir tık sert olmakta birlikte ömrü uzun ve yol tutuşu güzel. Asymm5 ise ikisini arasındaki denge olarak biliyorum. Ebattan ebata değişebilir tabiki

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,033
7
51,366
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bridgestone çok dayanıklı bir lastik ülkemiz şartları için. Ama hamuru da bir o kadar sert. Bu yüzden tercihlerim arasına almadım. Aksini söyleyecek kullanıcı varsa tercih edebilirim. Ps4’te de “erken yıpranır mı” korkusu var içimde. Tercihimi çok etkiliyor o yüzden. Malum bir takım lastik ücretleri de 5000₺ civarlarını bulduğundan doğru seçim yapmak istiyorum.
Michelin dediğiniz gibi yıpranır. Kendi aracımızdan çıkma yıpranmışını daha dün sattım, nasıl bir ekonomideysek ölüsünün bile alıcısı var :'), oradan biliyorum. Ayrıca PS serisi ısınana kadar çok iyi yol da tutamaz. Şovu ısındıktan sonra başlar.

Goodyear Eagle Asym5 ve Conti PC6 (pc5 değil 6) modellerinin ikisi de çok iyi lastiklerdir. Pişman etmez.
Nispeten uygun fiyatlı iyi lastik ararsanız Hankook ve Dunlop'lara da bakmanızı önerebilirim.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,544
2,719
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Bu testi baz alamayız ki bu teste tabii tutulan lastik ebadı 265/35 R20 bu hata olur çünkü lastikler ebattan ebada performans değişikliği gösterebilmekteler.

Ebatları yazdıktan sonra çıkan ilk test sonucuydu, site yanıltmış beni ama sayfa altında benzer 5 test sonucu daha mevcut. Sıralama pek fark etmemiş gibi.

aricianil

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
3
0
535
Yine bir sonuca varamamışız gibi görünüyor :) Her lastiğin öne çıkan bir tarafı var. Bu da çok kafa karıştırıyor.
Sorumu şöyle güncelleyeyim,
Kendi aracınıza almış olsanız 3'ünden hangisini tercih ederdiniz? Aradığım özellikleri en iyi şekilde bu üçünden hangisinde bulabilirim?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,719
3
9,655
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Yine bir sonuca varamamışız gibi görünüyor :) Her lastiğin öne çıkan bir tarafı var. Bu da çok kafa karıştırıyor.
Kendi aracınıza almış olsanız 3'ünden hangisini tercih ederdiniz? Aradığım özellikleri en iyi şekilde bu üçünden hangisinde bulabilirim?
3 Lastikten en uygun fiyatlısını alırdım sanırım ben :) Çünkü 3 lastikte çok iyi lastikler

HaniBanaDemiş

Rıfat
Profesör
2 Şub 2021
208
151
1,085
38
İstanbul
Marka
Opel

Ben 18 inç için araştırırken ilk üçün en dengelisi diye Goodyear almıştım. Diğerlerini alsam da memnun kalırdım eminim. Bütçe doğrultusunda biraz daha alt sıralardaki Falken Azenis, Nokian Powerproof gibi modeller de denenebilir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım