235/40/R19 Kış Lastiği Seçimi

candasm

Candas Minareci
Senkromeççi
10 Kas 2021
9
24
70
37
Bukres
Marka
Skoda
Herkese Merhaba,

Kis lastigi alicam fakat kararsizim. Aracimda yazlik 235/40/R19 Bridgestone Potenza Sport'lar var. Kis lastiginde R18'e dusmeyi de dusunuyorum fakat pek 1inch'lik dususun bir farki olucak mi emin degilim.

Biraz arastirdim fakat kis lastiginde en iyi W hiz endeskli lastik bulabildim. Y endeksli yaz lastigi kullananlar kis lastiginde ne tercih ediyorsunuz?

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Ben daha önce 225/40/18 ve 205/55/16 ölçülerde petlas ın snowmaster w651 serisi kışlıklarını kullanmıştım lagunada. Aşırı derecede memnundum. Megane f7r aracımda da aynı marka modeli kullanmıştım. Şu anki aracımda michelin alpin5 serisi var ama petlas kesinlikle daha iyiydi özellikle karlı zeminde. Sessizlik olarak michelin V tabana benzer desene sahip olmasına rağmen petlastan daha sessizdi ama yol tutuşta petlas bu lastiklerimi döver. 2 sene evvelde bridgestone kullanmıştım lm007 serisi olması lazım, onlardan da petlastan aldığım verimi alamamıştım.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,024
7
51,357
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Mazda 3'te Nokian kullanıyoruz. Kullandıklarım arasında en iyilerden biridir. Her yönden memnunuz. Deneyimlediğim ürünler arasında Pirelli Winter Sottozero herhalde en iyisidir. Şimdi Sottozero3 çıkmış, kağıt üstünde daha da ileri gitmiş. Şiddetle öneririm. Goodyear Ultragrip de kullanmıştım, hiç fena değildir.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,037
3
4,934
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Hem Alpin 5,hem de uzun yıllar Snowmaster serisini kullandık.Alpin 5 daha çok kar,tepe değil de ıslak yol şartlarında uygunluk ile öne çıkan bir lastik,sessizliği ile mest ediyor.Petlas karda iyi iş yapıyor,ucuz ve uzun ömürlü bir lastik ancak şartların geri kalanında çok vasat bir lastik.Islak zeminde acayip kayıyor,kuruda pek iyi yol tutmuyor.Fiyatına göre iyi mi iyi,ancak lastiğin nerde gerekeceği belli olmaz bu yüzden bu lastiği elerdim.Yeni Alpin 6 lar fiyatı nedeniyle pek tutulmadı ancak 5 lere göre yenilenmiş desen sayesinde kesinlikle karda daha iyi iş yapacaktır.Goodyear UltraGrip,Conti TS 860 gibi seçeneklerde testlere bakılırsa oldukça üst düzey lastikler,gönül rahatlığıyla alınabilir.

candasm

Candas Minareci
Senkromeççi
10 Kas 2021
9
24
70
37
Bukres
Marka
Skoda
235/45R18 98V PIRELLI Winter Sottozero 3 Xl aldim.

Secimlerim arasinda olanlar:
- Michelin Pilot Alpin 5
- Continental 860 P
- Bridgestone blizzak lm005
- Pirelli Sottozero 3

Tamamiyle fiyat ve stok durumuna gore secim yaptim. Aslinda Sottozero'da ses yalitimli ve delinmeye karsi katmani olan modelleri de varmis fakat ben stokta bulamadim.
Mazda 3'te Nokian kullanıyoruz. Kullandıklarım arasında en iyilerden biridir. Her yönden memnunuz. Deneyimlediğim ürünler arasında Pirelli Winter Sottozero herhalde en iyisidir. Şimdi Sottozero3 çıkmış, kağıt üstünde daha da ileri gitmiş. Şiddetle öneririm. Goodyear Ultragrip de kullanmıştım, hiç fena değildir.

R18'e dusme sebebim hem kis seti icin ayri jant almis olmam hem de biraz daha etli olmasini istemem. Malum kisin dag yollari pek bakimli olmuyor.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım