245/40/R19 Lastik seç. hk.

OZGUR53

Özgür DEMİRTAŞ
Taklacı Güvercin
28 Ara 2021
15
5
295
26
İstanbul
Marka
Opel
Aracım (Opel İnsignia) için yazlık lastik bakıyorum. PILOT SPORT 4 ve SPORCONTACT 6 arasında kaldım. Yılda 20 bin km yapıyorum ortalama. Agresif sürüşüm %50 mevcut. Yol tutsun ve ömrü olsun yeter. İki lastik arasındaki farklar nelerdir. Ne önerirsiniz.

HaniBanaDemiş

Rıfat
Profesör
2 Şub 2021
205
151
1,085
38
İstanbul
Marka
Opel
Ben de aynı araştırmayı 1.5 sene önce 245/45/18 için yapmıştım. O zamanlar listelerde en iyi 3 lastik şunlardı:
- Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5
- Continental PremiumContact 6
- Michelin Pilot Sport 4

Ben tercihimi içlerindeki en dengelisi diye ilkinden yana yapmıştım. Şimdiye kadar ne konforda ne yol tutuşta bir sorun yaşamadım.

OZGUR53

Özgür DEMİRTAŞ
Taklacı Güvercin
28 Ara 2021
15
5
295
26
İstanbul
Marka
Opel
Ben de aynı araştırmayı 1.5 sene önce 245/45/18 için yapmıştım. O zamanlar listelerde en iyi 3 lastik şunlardı:
- Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5
- Continental PremiumContact 6
- Michelin Pilot Sport 4

Ben tercihimi içlerindeki en dengelisi diye ilkinden yana yapmıştım. Şimdiye kadar ne konforda ne yol tutuşta bir sorun yaşamadım.
Yorum için teşekkürler,

Bende Pilot Sport 4 düşünmeye başladım. Ama Asymmetric 5 düşün diyenlerde oldu. Sportcontact çok önermediler.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bütçe sıkıntısı yoksa pilot sport 4S ve Goodyear Eagle F1 Supersport ikilisinden birini tercih edebilirsiniz. Bunlar pilot sport 4 ve asymmetric 5 modellerinden daha iyi lastiklerdir. O kadar fiyata çıkmaya gerek yok derseniz de asymmetric 5 daha güzel bir seçenek olabilir. Bununla birlikte sportcontact serisine pek lüzum yok.

OZGUR53

Özgür DEMİRTAŞ
Taklacı Güvercin
28 Ara 2021
15
5
295
26
İstanbul
Marka
Opel
Bütçe sıkıntısı yoksa pilot sport 4S ve Goodyear Eagle F1 Supersport ikilisinden birini tercih edebilirsiniz. Bunlar pilot sport 4 ve asymmetric 5 modellerinden daha iyi lastiklerdir. O kadar fiyata çıkmaya gerek yok derseniz de asymmetric 5 daha güzel bir seçenek olabilir. Bununla birlikte sportcontact serisine pek lüzum yok.
Şuan aracımın üzerinde Asymmetric 3 var 2016 model acayip kayıyorlar. Asymetric 5 nasıl bilmiyorum, Pilot sport 4S fazla gelir ya 136 bg arabaya:rolleyes:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şuan aracımın üzerinde Asymmetric 3 var 2016 model acayip kayıyorlar. Asymetric 5 nasıl bilmiyorum, Pilot sport 4S fazla gelir ya 136 bg arabaya:rolleyes:
Fazla ya da az gelmesi durumu tamamen bütçeyle alakalı. Yoksa sürüş kriterlerine ve beklentilerine göre bahsettiğim lastikler de pekala takılabilir. Neticede pilot super sport ya da cup 2 gibi modellerden önermedim. PS 4 ve 4s, eagle f1 supersport, asym 3,5 ve sportcontact 6 gibi lastikler sizin muhatabınız olan modeller. Dediğim gibi tamamen bütçeyle alakalı. Ayrıca asym 3 ile 5 arasında çok ciddi farklar var. O yüzden 5 ile ilgili şüphe olmasına gerek yok kafanızda. Ben hala ilk yazdığım yorumun arkasındayım.

OZGUR53

Özgür DEMİRTAŞ
Taklacı Güvercin
28 Ara 2021
15
5
295
26
İstanbul
Marka
Opel
Çok teşekkürler yorumlarınız için.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,906
4,070
İstanbul
Marka
Ford

25 bin kilometre kadar asymmetric 5 kullandım. Aşırı yağmurda, kavuran sıcakta bir çok senorya gerçekleştirdim. Bir sıkıntısını görmedim. Beni özellikle ıslakta ki yol tutuşu mest etti.
Önceden asymmetric 3 vardı araçta. Ondan daha iyi olduğu kesin, bana göre.
Özellikle ince yanak olduğu için lastikler konfor anlamında neredeyse hiç üzmedi. Aracımda 3.5cm vogtland yay var. Ekstra olarak benim hoşuma giden özelliği lastik kenarı korumaları. Gerçekten dayanıklı ve işe yarıyor özellikle kaldırımlarda.

OZGUR53

Özgür DEMİRTAŞ
Taklacı Güvercin
28 Ara 2021
15
5
295
26
İstanbul
Marka
Opel
25 bin kilometre kadar asymmetric 5 kullandım. Aşırı yağmurda, kavuran sıcakta bir çok senorya gerçekleştirdim. Bir sıkıntısını görmedim. Beni özellikle ıslakta ki yol tutuşu mest etti.
Önceden asymmetric 3 vardı araçta. Ondan daha iyi olduğu kesin, bana göre.
Özellikle ince yanak olduğu için lastikler konfor anlamında neredeyse hiç üzmedi. Aracımda 3.5cm vogtland yay var. Ekstra olarak benim hoşuma giden özelliği lastik kenarı korumaları. Gerçekten dayanıklı ve işe yarıyor özellikle kaldırımlarda.
Pilot Sport 4 ile Asymmetric 5 arasında gidip geliyorum. İkisinin de fiyatları birbirine yakın. Hazır kış ayı iken uygundan almak istiyorum. Ancak 2022 lastikleri beklemeli miyim?

HaniBanaDemiş

Rıfat
Profesör
2 Şub 2021
205
151
1,085
38
İstanbul
Marka
Opel
Hatalı yama yüzünden balon yapan 1 lastik için bu yaz 1 çift lastik aldım. 2 yaz önce 1000 liraya aldığım lastik 1500 liraya çıkmıştı. Pek de beklemenizi öneremiyorum.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,906
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Pilot Sport 4 ile Asymmetric 5 arasında gidip geliyorum. İkisinin de fiyatları birbirine yakın. Hazır kış ayı iken uygundan almak istiyorum. Ancak 2022 lastikleri beklemeli miyim?
Eğer imkan var ise beklemek bence şu durumda mantıksız. Kurlar düşse bile ben lastik fiyatlarının düşeceğini zannetmiyorum.

Asy5 ile ps4 arasında bende kalmıştım, direkt ikisini de kullanan bir tanıdığım vasıtası ile asy5 seçmiştim. ps4'ün daha geç ısındığını söylüyordu.

Hangisini alırsanız alın ben memnun olacağınızı düşünüyorum.

Mechanic1

Araba
Taklacı Güvercin
29 Kas 2021
27
8
295
Türkiye
Marka
Opel
Aynı araç bende ve dayımda var
Dayımda asymmetric 5 var kendisi memnun benimde deneyimleme fırsatım oldu bence lastik tam bir f/p ürünü yol tutuşu ve ses alışı çok iyi geldi bana
Bizim arabada lassa driveways sport var çok eskidiler yıprandılar ve çok ses alıyorlar bende şahsen şu lastikleri düşünüyorum
Falken azenis fk510
Michelin pilot sport 4
Goodyear f1 asymmetric 5
Not aralarındaki en uygun fiyat falken de mevcut duyumlarım genel olarak iyi ama hangisini alıvağım hiçbir fikrim yok

OZGUR53

Özgür DEMİRTAŞ
Taklacı Güvercin
28 Ara 2021
15
5
295
26
İstanbul
Marka
Opel
SportContact 7 gelecekmiş bu baharda, ben onu beklemeye karar kıldım. Geldiğinde alacağım

Mechanic1

Araba
Taklacı Güvercin
29 Kas 2021
27
8
295
Türkiye
Marka
Opel
Hocam bence şahsen beklemeyin benim lastik ölçüsü 245 40 r19 sport model insignia ve lastik öncesinde bakıyordum pilot sport 4 2200 TL idi şuan 3000 TL oldu bence biraz hızlı davranın bekledikçe fiyat artıyor 😒

OZGUR53

Özgür DEMİRTAŞ
Taklacı Güvercin
28 Ara 2021
15
5
295
26
İstanbul
Marka
Opel
Hocam bence şahsen beklemeyin benim lastik ölçüsü 245 40 r19 sport model insignia ve lastik öncesinde bakıyordum pilot sport 4 2200 TL idi şuan 3000 TL oldu bence biraz hızlı davranın bekledikçe fiyat artıyor 😒
Olan oldu artık bende o civarlar fiyat alıyorum. Sportcontact 6 ya 2350₺ fiyat aldım. ama 7 yi beklicem 2-3 aya gelir. Dolar artmaz ise inşAllah

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım