275 30 r19 y96 XL ve 295 30 r19 y100 XL lastik önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

audibuneidi

Asfalt Kurutucu
23 Ağu 2018
88
72
560
izmir
Marka
Audi
İzmirde yaşıyorum ve Audi a5 Quattro aracımın lastiklerini degismek istiyorum fazla sert olmayan ortalama bir yazlık lastik ariyorum tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam ebatlarınız öyle büyük ki buna uygun lastik her markada her zaman bulunmuyor. Bulunduğu zaman da belirttiğiniz bütçeyi çok aşıyor. Gönül ister ki pilot sport 4 veya 4S, Sport Contact 6 falan önerelim ama dağ gibi aşıyor onlar bütçeyi.

Bütçeye uygun pek bir seçenek olmasa da yine buna yakın Hankook Ventus S1 evo 2 bakabilirsiniz. İnternette de bir araştırabilirsiniz veya bayilere de sorabilirsiniz Continental Sport Contact 5'i uygun bütçeli bulup bulamayacağınıza dair. Üretimi artık durdurulduğu için uygun fiyatlı elde son kalanları satıyor olabilirler. Ayrıca Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 veya 3 de bakabilirsiniz. Bazen uygun fiyatlı bulunabiliyor bunlar da.

Hiç biri olmazsa Pirelli PZero Nero Gt ve Hankook Ventus S1 Evo 2 sizin bütçelerinizde bulunabiliyor. İkisi arasındaysa Hankook daha iyi bir modeldir.

audibuneidi

Asfalt Kurutucu
23 Ağu 2018
88
72
560
izmir
Marka
Audi
Pirelli p zero nero gt var lastikcim.com da 1032 tl tanesi uretim yillari sanirim daha yeni hankooklardan hankooklar 2017 uretimiymis ve 742 tl ama 2017 uretim lastik alinirmi daha dogrusu site guvenilirmi internetten hic lastik almadim daha once

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Pirelli p zero nero gt var lastikcim.com da 1032 tl tanesi uretim yillari sanirim daha yeni hankooklardan hankooklar 2017 uretimiymis ve 742 tl ama 2017 uretim lastik alinirmi daha dogrusu site guvenilirmi internetten hic lastik almadim daha once

Hocam otomobiliniz nedir acaba ?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

ebatlar çok fazla geldi de o yüzden sordum :)

Dilerseniz Garaj 'da başlık açabilir, otomobilinizle ilgili deneyimlerinizi fotoğraflarla birlikte bizlerle paylaşırsanız almak isteyen takipçilerimize fikir vermiş olursunuz

Teşekkür ediyorum :)

audibuneidi

Asfalt Kurutucu
23 Ağu 2018
88
72
560
izmir
Marka
Audi
Aracı alalı daha 1 hafta oldu şuan deneyimlerimi aktarmak yanlış olur sanırım ama fotoları yükleyip şimdilik hissettirdiklerini en kısa sürede başlık altında toplarım şu lastik sorununu çözer çözmez tabi :/

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Normalde lastiklerin hiç kullanılmadığı takdirde doğru saklanma koşullarıyla raf ömrü 10 yıldır. Tabii taze lastik almak daha iyi ve yararlıdır ama sizin ebatlarınız çok ekstrem olduğu için bu ebatlardan fazla sayıda üretilmez. Üretilse de bizim gibi ülkelerde stokta fazla sayıda bulundurulmaz. 2017 üretimli bir lastik alınır. Doğru koşullarda saklanmışsa bir problem olmaz. Ama içiniz rahat etmiyorsa üretim tarihi en yeni olanı da alabilirsiniz. Lastikçim, kolayoto.com gibi siteleri güvenilir olarak biliyorum. Ben hiç alışveriş yapmadım, genelde gidip elle kendim kontrol ederek almayı seviyorum. Ama müşteri yorumları fena değil. Yine de bu sitelere ait yorumlara internetten bakarak fikir sahibi de olabilirsiniz.

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Aracı alalı daha 1 hafta oldu şuan deneyimlerimi aktarmak yanlış olur sanırım ama fotoları yükleyip şimdilik hissettirdiklerini en kısa sürede başlık altında toplarım şu lastik sorununu çözer çözmez tabi :/

Tamamdır teşekkür ediyorum, hangi motor var acaba aracınızda ? Orjinal ebatı değil sanıyorum belki orjinal ebatına dönmek sizin için hem daha uyguna mal olur hem de yakıt tüketimi vs de düşer gibi

audibuneidi

Asfalt Kurutucu
23 Ağu 2018
88
72
560
izmir
Marka
Audi
Arabayı aldıktan sonra hemen bayram girdi araya hiç bayilere uğrayamadım daha aslında daha önce lastikleri değişme nedenimi fotoğraflarla paylaşıp fikrinizi alsam daha iyi olacak. Dişleri 4 mm şuan ama bir iki yırtık var çok yüzelsel duruyorlar ama yinede yüksek süratlere çıkmaya korkutuyorlar.

audibuneidi

Asfalt Kurutucu
23 Ağu 2018
88
72
560
izmir
Marka
Audi
2.0 TDI 190 lık motor var orjinallerine dönmek daha masraflı olabilir. Ayrıca bu hali gerçekten çok hoşuma gidiyor. Fotoğrafları görünce bana katılacağınızı düşünüyorum. Yakıt tüketimi olaraksa beni çok şaşırtıyor 4 çeker 190 beygir bu tekerlerle 6 litreyle çok rahat geziyorum. Konforsuzda diyemem.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Dişleri 4 mm şuan ama bir iki yırtık var çok yüzelsel duruyorlar ama yinede yüksek süratlere çıkmaya korkutuyorlar.
Yazlık lastikler için 3 mm diş derinliğine kadar kullanılabilir kabul edilir. 3 mm ve altına düşüldüğünde değiştirilmesi tavsiye edilir. 1.6 mm'ye indiğinde ise artık tehlikeli boyuta ulaşmış demektir. Tabii şunu da unutmamakta fayda var; 4 mm ile 3 mm diş derinliği arasında performans farkı olacaktır. 3 mm'ye inene kadar gün geçtikte performansı düşecektir lastiklerin.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sadece önleri değişip arkalar şimdilik kalsa çok affallatırmı acaba?
Aracı zorladığınızda arkası ile önü arasında tutuş farkı oluşacaktır. Ön taraf tutunmayı isterken arka taraf daha çabuk bırakacaktır kendini. Tabii şuan ki lastiklerinizin kondisyonunu bilemiyorum. Ama kondisyonları düşük hale gelmişse aracın önü ile arkası farklı tepkiler verecektir. Genelde bütçesi kısıtlı olanlar bu şekilde değişim yapabiliyor ama güvenlik gereği hepsini değiştirmek daha mantıklı.

audibuneidi

Asfalt Kurutucu
23 Ağu 2018
88
72
560
izmir
Marka
Audi
Şuan üzerilerinde Nankang marka lastik var https://kolayoto.com/nankang-ns-20-...60vI83_NoSPCfR3Rnqc2sb-eOYJ3zz1saAvQFEALw_wcB
kolay otoda aynısından buldum şuan pek zorladığımı söyleyemem ama ses bakımından sıkıntı yaşamadım konforlarıda fena değil ıslaktaki yol tutuşunu bilmiyorum sadece ama aynısından 4lü takım alsammı tekrar marka hakkında bilginiz var mı acaba ? Şahsen ben ilk defa duydum ve gördüm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım