3000 TL civarı Notebook

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

summi

Profesör
9 Eyl 2016
193
258
1,335
Marka
BMW
1 sene önce 45 TL'ye satılıyordu bu lisanslar. Sanırım ülkede bu süreçte ucuzlayan tek ürün olarak tarihe geçecek :D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
@Bedirhan yardımların için çok çok teşekkür ederim :) Şu an 2500 TL olan DELL ile 2400 olan Lenovo arasında gidip geliyorum. DELL daha pahalı olmasına rağmen radeon 520, lenovo radeon 530 ekran kartına sahip. Lenovo markasını pek sevmem, DELL'i severim. Galiba 100 TL daha verip DELL alacağım gibi duruyor, sen ne düşünüyorsun?

Sen hangi dell alıcan.. Kesin karar ver. Bende al veya alma diycem sana..

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bu yeni çıkan bir model,, benim henuz testini yaptıklarımdan değil. Ama gelir gelmez windows update kapat. Windows 10, intel driverlerini yanlış kuruyor.. Ayrıca update sırasında acayip kasıyor. Ses kartında sorun yaratıyor...
Hayırlı olsun..

Teşekkür ederim :) FreeDos aldım, yukarda linki atılan win10 u kurmayı planlıyorum, driverları da dell in sitesinden indiririm. Sıkıntı olmaz heralde? Windows update i aldığım her bilgisayarda kapattım, kafayı yiyor bilgisayar, her zaman böyle oldu.

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Teşekkür ederim :) FreeDos aldım, yukarda linki atılan win10 u kurmayı planlıyorum, driverları da dell in sitesinden indiririm. Sıkıntı olmaz heralde? Windows update i aldığım her bilgisayarda kapattım, kafayı yiyor bilgisayar, her zaman böyle oldu.

Bence sorun olacak bişey yok.. Update bilgisayar bozma odaklı calışıyor.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca
Bence sorun olacak bişey yok.. Update bilgisayar bozma odaklı calışıyor.
Abi geçen güncelledim bilgisayar bildiğin açılmadı 3 gün. Güç tuşuna basıyordum ekran hiç gelmiyordu dedim aha nanayı yedik. Sonra denerken şansa açıldı bi ek güncelleme yaptı düzeldi şu an sorunsuz çok şükür. Son zamanlarda Windows inanılmaz saçmalıyor FPS düşüşlerini donmaları geçtim cihaz açılmıyordu :D İnsanı lisans aldığına pişman ediyorlar :p

@Ozgur Gunes Bende 30 TL'ye almıştım keyi sıkıntısız çalışıyor :D Kimseye inandıramamıştım :D

Son düzenleme:

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Ne kadar doğru bilmiyorum ama windows öğrencilere bedava diye duydum istersen bir araştır para vermene de gerek kalmaz

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,066
3
15,356
5,720
27
Istanbul
Marka
Honda
Okullar universitede bilgisayar ile alakali bolumlerde okunmuyorsa dreamspark i o kisi icin kapatiyor, en azindan bizde oyle

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Cuma günü dağıtıma çıkan bilgisayarı bugün büyük savaşlar vererek sabah kargo şirketinden teslim aldım. Aras kargoyla didiştik baya, kargomu kontrol edeyim sağlamsa öyle imza atarım diyorum, yasal hakkım diyorum, herif imza atmadan açtıramam diyor, baya didişdik, neyse atıcam dedikten sonra çaktırmadan açtım sağlam, sonra imza attım.

Neyse, bilgisayarı taktım şimdi, pili çıkarttım, pili müsait bir günde sağlıklı bir şekilde hayata geçireceğim. İlk izlenim kasa biraz dandik, plastiğin kokusundan bile anlaşılıyor. Ubuntu yüklü geldi, müsait zamanımda win10 kurup deneyimlerimi zamanla aktarırım. Bu fiyata iyi bir bilgisayar aldığımı düşünüyorum, yardımcı olan herkese teşekkürler.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Mac den sonra kalite düşüşünü baya bi hissettim diyebilirim. DELL in en ucuz serisini almışım anladığım kadarıyla. Işıklı klavye yokmuş üzdü. Fanı gündelik kullanıma göre baya bi sesli. Touchpad fena değil, kullanımı rahat ama hissiyat kötü. Wifi çok iyi çekiyor ve download u mac e göre yüksek. SSD istiyor gibi duruyor. En yakın zamanda onu da temin edeceğim.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
@Berkin @Bedirhan şimdi SSD ve 2.5 hdd mi usb 3.0 a çevircek apartı alacağım. SSD 2.5 luk ve tam uyumlu anladığım kadarı ile, mevcut hdd yi sökücem pc den, onu da taşınabilire çevirmek istiyorum, doğru parça mıdır bu?

https://www.incehesap.com/frisby-fhc2540b-hdd-kutusu-fiyati-24216/

https://www.incehesap.com/240-gb-james-donkey-jd240-ssd-disk-fiyati-38641/

Aldığım pc: https://www.hepsiburada.com/dell-in...nabilir-bilgisayar-fhdb25f81c-p-HBV00000AWDAQ

Hdd im sata 2 mi acaba, attığım hdd i kutusu sata 2 ye kadar destekliyor, sata 3 çıkmamış mıydı en son :S

Son düzenleme:

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,066
3
15,356
5,720
27
Istanbul
Marka
Honda
@Berkin @Bedirhan şimdi SSD ve 2.5 hdd mi usb 3.0 a çevircek apartı alacağım. SSD 2.5 luk ve tam uyumlu anladığım kadarı ile, mevcut hdd yi sökücem pc den, onu da taşınabilire çevirmek istiyorum, doğru parça mıdır bu?

https://www.incehesap.com/frisby-fhc2540b-hdd-kutusu-fiyati-24216/

https://www.incehesap.com/240-gb-james-donkey-jd240-ssd-disk-fiyati-38641/

Aldığım pc: https://www.hepsiburada.com/dell-in...nabilir-bilgisayar-fhdb25f81c-p-HBV00000AWDAQ

Hdd im sata 2 mi acaba, attığım hdd i kutusu sata 2 ye kadar destekliyor, sata 3 çıkmamış mıydı en son :S

Valla disk SATA 3 olabilir ama bildiğim kadarıyla birbirleriyle uyumlu çalışıyor SATA versiyonları. Öte yandan çok büyük bir etki edeceğini düşünmüyorum ben. SATA II 300MB/s değerlerine kadar ulaşıyor ki zaten HDD'nin ulaşabileceği rakamın çok üzerinde. Dolayısıyla kutu boyutsal olarak uyduğu sürece problem yok :D

Linkteki 2.5'luk, uyar diye düşünüyorum.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Yapıştırdım nevaleleri, ssd yurtiçi ile geliyor şükür, hdd kutusu aras, abv aras

99E84964-633F-44CB-B712-E5D4501E9E89.jpeg
E0A14B86-0150-4F2E-A75F-5C9E49DE2BEA.jpeg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım