KAPALI 30000tl civari temiz arac

babutcutfk

Asfalt Kurutucu
1 Ocak 2019
18
9
595
Herkese mutlu yıllar. İlk aracımi almak için uğraşıyorum. Araçlardan pek anlamam da siz sayın sitedeki arkadaşların yardımlarıyla bir araç almak istiyorum. İstediğim araç eski model olmaması(efsane olanlar) hb sedan farketmez temiz ve güzel olmasını istiyorum. Araçtan pek anlamadığım için bana arıza vermemesini istiyorum.
Şimdiden yardımcı olacak tüm arkadaşlara teşekkür ederim

babutcutfk

Asfalt Kurutucu
1 Ocak 2019
18
9
595
Sanırım yardımcı olacak arkadaş yok. Yine de teşekkür ederim. Bir şey sorayım yine de 2004 ford fiesta1.4 120 bin de 31 e alınır mi

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hoşgeldiniz. Öncelikle size arıza vermeyecek araç arıyorsanız 23-25 bin bandında arabalara bakın, kalan 7-8 bin lirayı arabanın bakım&onarım bütçesi olarak ayırın. Ekonomik ömrü tamamlanmış veya tamamlanmaya yakın olan tüm parçalarını değiştirin. Küçük hacimli benzinli temiz arabalar bu şekilde bulabilirsiniz.
Marka model olarak benim aklıma Toyota Starlet geliyor. Efsane kasa dedikleri Corolla ile pek çok ortak parçaya sahip, hemen hemen aynı kalitede ve piyasası daha uygun.
Aynı bütçede Palio da bakabilirsiniz. Ucuz olanı masraf ister, temiz olanı da zaten bu fiyatadır. Şöyle donanımsız temiz örnekleri de var ama pazarlık etmek gerek.

Edit: Bir de elinizdeki bütçeyle temiz, sorun çıkarmayacak araç arıyorsanız kesinlikle lpg ve dizellerden uzak durun. O fiyata alacağınız bütün örnekleri bol masraflı olacaktır.

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,228
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Teşekkür ederim douglas bey
Daihatsu kalktı diye biliyorum sorun olur mu?
Birde ben bir yıl kadar kullanacağım seneye nasip olursa değiştireceğim
Motoru 1,33 vvti toyota motoruyla aynı.Tüm parçaları toyota yedek parçacılarında bulunuyor. 850 kg ağırlığıyla az yakacağınızdan eminim.Onun dışında bilerek/bilmeyerek kullanım esnasında eskitebileceğiniz ya da bozabileceğiniz bir şeyi yok.1 yıl içinde de üzerine masraf yapmadan satabileceğiniz bir araba.
2016 yılın kadar Toyotanın yarısına hissedar olduğu markaydı.2016 dan itibaren Toyota tamamını satın aldı.2000 li yıllarda türkiyede iyi satış yaptı.Parçaları da marka çekilmesine rağmen toyota yedek parçacıları getirtiyor

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
897
1,654
2,320
İst.
Marka
Ford
Öncelik japon araçları olsun ha bu arada şu anda piyasasa premium olmayan markalarda en pahalı parça fiyatı Honda ve Toyota’da bundan dolayı eli yüzü düzgün olsun :) Japonlardan sonra bu fiyata tek tercihim Palio 1.3 olurdu gerçekten sorunsuz :D

OtoPark_Berkay

Berkay
Düz Yol Gazcısı
18 Eki 2018
26
10
145
Symbol grubu mantıklı bence parçaları ucuz, arıza çıkarmaz kolay kolay çıksada eften püften olur, 2.eli peynir ekmek gibi seneye satacaksanız değer kaybınızda olmaz

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,228
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Doktor iyi güzel hoşta 2nci eli çok zayıf bunların :)

Palio, swift fiesta mk5 önerebileceğim otomobiller
Bu şey yorumu değil mi ya?
Bu araba ne yeğenim?
Heeee... 3 sn geçer
İyi güzel hojda... Neden bassat almadın.Kötü etmişin bassat alcağdın.Çok istiyorsan cip canın gaşgai alacağdın yanlış ettin yeğenim
cekirdek-yiyerek-aycicegi-ithalatini-protesto-ettiler-IHA-20130905AW000642-5-t.jpg

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bu şey yorumu değil mi ya?
Bu araba ne yeğenim?
Heeee... 3 sn geçer
İyi güzel hojda... Neden bassat almadın.Kötü etmişin bassat alcağdın.Çok istiyorsan cip canın gaşgai alacağdın yanlış ettin yeğenim
cekirdek-yiyerek-aycicegi-ithalatini-protesto-ettiler-IHA-20130905AW000642-5-t.jpg

Burası Türkiye. İster beğen ister beğenme, arkadaş bir sene kullanıp satacağım diyor

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım