KAPALI 318i vs 320i ED

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Herkese selam
Bütçe:150 155 bin tl civarı.

https://hizliresim.com/ByaAL9

Bu 318i resimde görüyorsunuz zaten 4binde M paket 159bin TL

https://hizliresim.com/yz630a

Buda 320i ED 15binde 159bin tl

Sorularım şu;

-Hangisi Alınmalı Neden ?
-320nin 318den artısı ne ?
-Yakıt tüketimi ne kadar fark eder ?

Bana kalsa ben direk 318i alırım hem M olmasından hemde 4binde olmasından bide daha az yakar,ama babam komşunun arabanızda hiç çizik yok ne güzelmiş demesinden 1 gün sonra kaza yaptığından beri gri veya beyaz gibi renkler almamaya şartladı kendini mavi çok can alıcıymış vs...
30binde 320d var ama babam ille de sıfır olucak diyor sorunsuz olmasından dolayı.

Lütfen yardım edin veya bu fiyata başka premium araç varmı önereceğiniz ?

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Demek istediğim de o zaten, zamanla tüm parçalar düzeltiliyor, revizyona uğratılıyor. Dolayısıyla fabrikadan çıkan son seriler en sorunsuzlar oluyor.

Hah işte, demek istediğim o. 320i sahibi arkadaşın da zemzemle duş mu alsın ne yapsın valla saçma sapan şeyler gelmiş başına. Allah kolaylık versin yani. Ama bu demek değil ki işte tüm N13'ler sıkıntılı. Demeye çalıştığımız şey o.

Risk faktoru bence yuksek, vallahi bende 1.4 tsi golf var, 62 bin km de su an, yazilimli, daha hic sorun cikarmadi, sogutma sistemi degismedi, orasi burasi patlamadi. 1.2 tsi ibiza var ablamda, 52 binde, sifirdan beri sahibi, yilda 1 kere yetkili servisine bakim icin ugrar. Arkadas 1.5T civic aldi, 17 bine dayandi arabasi, tek bir sorun yasamadi, gocuk sorunu da yok, ha yasayabilir, o zaten motorla alakasiz, tamamen ikinci el degeri dusecek diye millet heyecanlaniyor hakli olarak. Demek istedigim kucuk-buyuk her hata benim icin sorun. Beni bakim disinda tamir icin kaldiriyorsa oturdugum yerden ve bunu yapma sikligi fazla ise, hos bir durum degil, sizler icin hoşsa vallahi bir sey diyemiyorum, kabullenmissiniz bence. Ben daha genlesme kabim catladi, burasi ptladi, bi borusanda yaptirayim diye 1.5 3 silindirli b38 duymadim, bir arkadasim 12 bin km yazilimli kullandi b38 i, guc yetersiz geldi diye satti ve tek bir sorun yasamadi, bu yuzden b38 benim gozunde sorunsuzdur. Ayrica minide olan n13 turevi olan motordanda bahsetmek isterim, ama son bildigim, borusanda calisan arkadasin alip, dunya kadar para harcadiktan sonra sattigi. N13 gercekten guzel motor ama benim gozumde metres gibi, keyif veriyor ama parayida yer geldimi yemesini biliyor.

Son düzenleme:

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
2016da sıkıntı olmaz heralde ya güncel sonuçta,olmadı 318i alırız fazla beygir yakıt için değmez benim anlamadığım şu neden 320i şuan satışta değil ?

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
2016da sıkıntı olmaz heralde ya güncel sonuçta,olmadı 318i alırız fazla beygir yakıt için değmez benim anlamadığım şu neden 320i şuan satışta değil ?
Şu an satışta olmamasının nedeni motor bloğunu tasarlayan psa grubu ile olan anlaşmanın bitmiş olması, benim arabam 2016 3.20i ed 17000 kmde ben de bir sorun çıkmadı, arkadaş golf örneği vermiş daha önce kullandığım golf boğaz köprüsünün ortasında motor arızası verip sistemi kapatmıştı şimdi golflerin motoru arızalı desem bana gülerler, subjektif yorumlara itibar etme bilinen kronik sorunu olmayan bir arabayı alınca arıza vermesi de biraz şans işi 1000 arabada bir olur o da sana denk gelir, onun dışında arkadaş gibi yazılım yapar zorlarsan vs yapacak bişey yok. Bmwnin bişr avantajı da mercedese göre bakım ücretleri daha uygun

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Risk faktoru bence yuksek, vallahi bende 1.4 tsi golf var, 62 bin km de su an, yazilimli, daha hic sorun cikarmadi, sogutma sistemi degismedi, orasi burasi patlamadi. 1.2 tsi ibiza var ablamda, 52 binde, sifirdan beri sahibi, yilda 1 kere yetkili servisine bakim icin ugrar. Arkadas 1.5T civic aldi, 17 bine dayandi arabasi, tek bir sorun yasamadi, gocuk sorunu da yok, ha yasayabilir, o zaten motorla alakasiz, tamamen ikinci el degeri dusecek diye millet heyecanlaniyor hakli olarak. Demek istedigim kucuk-buyuk her hata benim icin sorun. Beni bakim disinda tamir icin kaldiriyorsa oturdugum yerden ve bunu yapma sikligi fazla ise, hos bir durum degil, sizler icin hoşsa vallahi bir sey diyemiyorum, kabullenmissiniz bence. Ben daha genlesme kabim catladi, burasi ptladi, bi borusanda yaptirayim diye 1.5 3 silindirli b38 duymadim, bir arkadasim 12 bin km yazilimli kullandi b38 i, guc yetersiz geldi diye satti ve tek bir sorun yasamadi, bu yuzden b38 benim gozunde sorunsuzdur. Ayrica minide olan n13 turevi olan motordanda bahsetmek isterim, ama son bildigim, borusanda calisan arkadasin alip, dunya kadar para harcadiktan sonra sattigi. N13 gercekten guzel motor ama benim gozumde metres gibi, keyif veriyor ama parayida yer geldimi yemesini biliyor.

Abi saçma ya öyle sıkıntılı olsa üretmezler heralde,bazıları diyorki tsi sıkıntılı sen diyorsunki saat gibi çalışıyor bazıları diyoki en iyi motor bmwde sen diyosunki sıkıntılı sana denk gelmiş dediklerin kadar olduğunu sanmıyorum bizde önceden 316i vardı amcam hergün her Allahın günü arabayla dönişlerde yanlardı soğuk iken gazlardı tabiri caizse arabaya öküz muamelesi yapıyodu ve 70binde anca bozuldu sonra sattık zaten bu öyle kullanılmayacağına göre...

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Şu an satışta olmamasının nedeni motor bloğunu tasarlayan psa grubu ile olan anlaşmanın bitmiş olması, benim arabam 2016 3.20i ed 17000 kmde ben de bir sorun çıkmadı, arkadaş golf örneği vermiş daha önce kullandığım golf boğaz köprüsünün ortasında motor arızası verip sistemi kapatmıştı şimdi golflerin motoru arızalı desem bana gülerler, subjektif yorumlara itibar etme bilinen kronik sorunu olmayan bir arabayı alınca arıza vermesi de biraz şans işi 1000 arabada bir olur o da sana denk gelir, onun dışında arkadaş gibi yazılım yapar zorlarsan vs yapacak bişey yok. Bmwnin bişr avantajı da mercedese göre bakım ücretleri daha uygun

Hay Allah razı olsun içime su serptin ya,babamda passat dizel alalım diyo şimdi volkswagen gibi bir arabaya 150 160 vermekde koyuyo hocam anlatabiliyomuyum bmwde 160 oda 160 araba fiyatları gerçekten çok uçuk gidip o passata mondeoya 180bin(sıfır) veren hangi akla hizmet veriyor anlamıyorum.kronik sıkıntısı yoksa sıkıntı değil.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar hepinizden yardım ettiğiniz için Allah razı olsun.
hayırlısı buymuş nasip meselesi deyip geçmek lazım.
10bin Km 1.6 TDI DSG Passat aldık
araç highline.
niye böyle birşey yaptık çok ani oldu bu aracın piyasası 160 170bin arası.
babamın cilacısı geldi arabayı satıyorum acil para lazım diye artık dardamı kalmış tam bilmiyorum aracı 145Bin liraya bize verdi diceksiniz bi sıkıntı vardır felan hiçbir sıkıntı yok heryere baktırdık sadece arka tamponun alt tarafında 1 2 çizik var oda nazarlık diyip geçmek lazım,Allah nasip ederse yaz tatilinde memlekete gidip geldikten sonra 160 a satıp BMW alıcaz tabi nasip meselesi olacağı buymuş benim gönlüm BMW der ama araç çok temiz ve ucuzdu kaçmazdı.
neyse tekrardan teşekkürler sorularıma cevap verdiğiniz için.

https://hizliresim.com/V3zp5B

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Arkadaşlar hepinizden yardım ettiğiniz için Allah razı olsun.
hayırlısı buymuş nasip meselesi deyip geçmek lazım.
10bin Km 1.6 TDI DSG Passat aldık
araç highline.
niye böyle birşey yaptık çok ani oldu bu aracın piyasası 160 170bin arası.
babamın cilacısı geldi arabayı satıyorum acil para lazım diye artık dardamı kalmış tam bilmiyorum aracı 145Bin liraya bize verdi diceksiniz bi sıkıntı vardır felan hiçbir sıkıntı yok heryere baktırdık sadece arka tamponun alt tarafında 1 2 çizik var oda nazarlık diyip geçmek lazım,Allah nasip ederse yaz tatilinde memlekete gidip geldikten sonra 160 a satıp BMW alıcaz tabi nasip meselesi olacağı buymuş benim gönlüm BMW der ama araç çok temiz ve ucuzdu kaçmazdı.
neyse tekrardan teşekkürler sorularıma cevap verdiğiniz için.

https://hizliresim.com/V3zp5B
kaputun sol önünde kuş b*ku var :D bi sayısal oynayın bnce...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım