KAPALI 35.000₺'ya b segment ne alınır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
Herkese merhaba
Aşağı yukarı 35.000 ₺'ya (aracın alınası olması durumunda bütçe esnetilebilir) temiz, sorunsuz ve düşük km araba arıyorum.
dizel benzin lpg aşırı yakıt tüketimi olmadığı müddetçe farketmez
Aile kullanımı olacağı için otomatik vites isteniyor(aklıma direk japon tork konvertörlüleri geldi) ama alınası'bargain' bir araç denk gelirse Manuel vites kabul. (büyük ihtimalle manuel alacağız gibi duruyor)
4 kişilik aile kullanımı olacak ancak bu paraya rahat sığacağımız araçların ya km yüksek, ya da çok yıpranmış. O yüzden b segment mantıklı gibi duruyor.
Sizden ricam konya ve çevresinden (Ankara olabilir mesela) ilanlar atmanız.
Ayrıca tek kavrama yarı otomatikler hakkında çok olumsuz şeyler duydum, okudum. hiç mi alınası yanı yoktur?
Olur da tork konvertörlü alırsak alırken neye bakıp da iyi durumda olduğunu anlarız? (Aracın genel olarak kondisyonunu inceleyerek tahmin edebiliyorum ama otomatik şanzımandan anlamam)
Şimdiden teşekkür ederim

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
Hocam siz sıfır araç alın o zaman , bir aracin senede 12bin km yapması kadar doğal bir şey yok .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tabi ki gayet doğal bir aracın o km yapması. Ancak ülkenin yolları yüzünden, insanların kullanım seklini bilemediğimizden riski minimize etmeye çalışıyorum. O yüzden düşük km diye belirtip ibreyi c mpv'den b'lere kaydırdım. Elimdeki bütçeye üstteki i20gibi araçlar var çünkü düşük km olan.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,294
1
9,445
4,970
kocaeli
Tabi ki gayet doğal bir aracın o km yapması. Ancak ülkenin yolları yüzünden, insanların kullanım seklini bilemediğimizden riski minimize etmeye çalışıyorum. O yüzden düşük km diye belirtip ibreyi c mpv'den b'lere kaydırdım. Elimdeki bütçeye üstteki i20gibi araçlar var çünkü düşük km olan.
4kişilik aile kullanacak denince ister istemez mpvler tavsiye edilmiş ama i20 boyutlarinda bir araca bagajınız ve aileniz sığacaksa neden olmasin . Hem yaş olarakta daha yeniler .

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
4kişilik aile kullanacak denince ister istemez mpvler tavsiye edilmiş ama i20 boyutlarinda bir araca bagajınız ve aileniz sığacaksa neden olmasin . Hem yaş olarakta daha yeniler .

Çok doğru hocam. Yılda 2-3 kez sıkıntı çekeriz arka hacim ve bagaj yüzünden. Onun dışında işimizi görür.

egeerdogan

Asfalt Kurutucu
13 Eki 2016
32
28
595
şaka değil ciddi anlamda bu aracı görmeye gitcektim dün bir iş teklifi verdim kabul olsaydı. 2004 model olan araba 2009 a kadar aktif üretildi hiç bir makyj yapmadan hatta aynı alt yapısı mqb platformu çıkmadan önce tüm vw grupta kullanıldı yani yılı 2004 olsada çok daha güncel bir araç octavia a4 ler :)
octavia kötü bir otomobil değil zaten kötü de demedim ancak 39500 aşırı şişirilmiş bir rakam. İkinci el piyasasının uçtuğu aşikar ancak bu kadar da olamaz. Ben 2012 1.3 cdti 96000 km de ki enjoy+ full opsiyonlu corsama 38000 tl istiyorum ve sadece 1 parça boya var.

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
Bir akrabamızda vardı.Coltu öve öve bitiremezdi.Ona göre dünyanın en iyi arabasıydı.Sonra adamın arabasını çaldılar.Kaldı öyle şuan arabası yok.
Arkadaşımda daha 20 küsür bin kmde yarı otomatik lpg takılmamış colt var. İçeride her yer sert plastik. Bagajı diğer b segment hblerden küçükmüş gibi geldi bana. Ama arka diz mesafesi bayağı iyi.
Yarı otomatiği de sanki trafikte düşük hızda ilerlerken kavrayamıyormuş gibi titretiyordu aracı. Belki de o araca özel sıkıntıdır bilemiyorum. Ama 2-3, 3-4 gibi vites değişimlerinde Citroën'in meşhur yarı otomatikleri gibi silkeleme yapmadı.
Konforu da bence standart b torsiyonu.
Yol tutuşuyla ilgili hiçbir fikrim yok bu yönde denemedim arabayı.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Bununla ilgili bir şeyler söylemek istiyorum, Octaviamız 2007 model ve 250 binde, yani yılda ortalama 22k km yol yapmış anlamına geliyor, bizde iken yılda 10-12k yol yaptı yıllık ama önceki sahibi sağolsun bayağı yol yapmıştı ve kozmetik olarak ilk geldiğinde yüksek kilometreli olduğu belliydi hatta ben içimden bela mı aldık acaba demiştim. Sonrasında kozmetik eksikliklerini giderdikçe araba kendine gelmeye başladı, alt takım olarak da genel olarak iyi durumdaydı ancak rotilerin ve sol aksın sadece değişmesi gerekiyordu. Bu da 250k km için gayet normaldir diye düşünüyorum, şu an alt takım komple yenilendi diyebiliriz sürpriz hiçbir şey de çıkmadı. Kısacası arabanın önceki sahibi çok özenli binmemişti ancak arabanın kendisi dirayetli olduğu için sağlam kalmıştı yani direk yüksek kilometreli diyerek vazgeçmeyin bir bakın bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım