tcftm

Senkromeççi
10 Mar 2019
22
14
70
Merhaba. İlk arabami almak istiyorum. Öncelikle cok iyi araba kullanmayi bilmeyen bi bayanım. Maksimum 55 bin TL bütçem var normal bir kazadan beni sağ cikaracak, otomatik, konforlu bir araba istiyorum. Herkes Corsa diyor sağlam az yakan parçası ucuz diye ama Fiesta'ya binenler Corsa'nin çok hantal ve konfrosuz olduğunu söylüyorlar mesela.
Sizce de öyle mi ? Hyundai i20 mesela hi. güven vermiyor bana nedense.
Özet olarak maksimum 55 bin liraya otomatik, sağlam, en az 2010-2011 model, piyasası olan donanımlı bayan arabası ne önerirsiniz ?
Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,296
3,933
4,070
İstanbul
Marka
Ford
.
Teşekkür ederim gayet açıklayıcı olmuş. Sanırım evet tam olaraka ne ye ihtiyacımi yazmamıştim ilk etap da sadece şehir için kullanım yani kısa mesafe . Arabanın üstünden inmem gibi bi durum söz konusu olmaz belki yılda bir iki kere uzun yola çıkarım oda belki. Bagaj hacmi de cok önemli değil açıkçası. artik dizel aracin üretimi kullanımı daha kısıtlı olduğunu duymuştum o yüzden benzin lpg li bir araca yönelmek İstiyorum. Acele etmek de istiyorum sanırım hem havalar ısınıyor malum hemde önümüz seçim ondada ne olur bilmiyorum düşer yükselir. O yüzden bir an önce almak içimden geçen ayrıca aracın diğer masrafların d kalem kalem yazmışsıniz teşekkür ederim bu masrafların da beni çok yormamasi lazım malum memur maaşları :)
Rica ederim, şehir içi özellikle bir kaç km lik kısa mesafeler için bence benzinli veya lpg li araç daha iyi olacaktır, çünkü dizel araçlar kısa mesafede epey fazlaca yakıyor ısınmadan yolculuk tamamlandığı için. Bu yüzden tavsiyem benzin veya lpg dir siz dizel araca farklı bir acıdan bakmışsınız ama kısa süre içerisinde ülkemizde öyle bir sorun olacağını zannetmiyorum.
Siz tam olarak kız kardeşimin ilk aracını tarif ediyorsunuz şiddetle öneririm ilk aracınızda keyif unsurunu da ihmal etmeyin derim motoru iyidir şanzıman iyidir masraf ise her araçta çıkabilir ilanı örnek olarak bırakıyorum
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...a-1.6-titanium-otomatik-vites-666662599/detay

Cruze tavsiyesini de değerlendirebilirsiniz
Parçası ucuz diye böyle birşey de bakabilirsiniz lakin parça fiyatına göre alımı tavsiye etmem ilan yine örnek https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ne-lll-1.6-privilege-otomatik-659746171/detay
Hocam ilan hemen uçmuş :)

akulkerberkay

Berkay Akülker
Profesör
9 Şub 2019
141
205
1,185
34
Kırklareli
Marka
Audi
Merhaba belki biraz geç kalmış olacağım ama Fransız araçlarının parçasının pahalı olması yaygın ancak yanlış bir bilgidir. Bahsettiğiniz çamurluk vakası çok muhtemel surette başka parçalar ile birlikte tutacak ve işçilik ile birlikte toplandığında varılacak tutardır.

Sizin gibi henüz araç kullanmayı öğrenen biri için öncelikle benim önerim Japon araçları olacaktır. Bunun sebebi ise hem sorunsuz hem de parçalarının bolluğudur. Aşağıya örnek bırakıyorum:

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...4.000km-honda-jazz-sunroof-lu-671902155/detay

Belki ileride yeni kasasını bile alabilirsiniz beğenip:

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...tam_otomatik_cvt_79_bin_km_de-611079221/detay

Sizin hem araba sürmenizi teşvik edecek hem de size uzun süre masraf çıkarmayacak araçlardır. Tabiki temizini bulup almak şartıyla...

Bu arada ön yargılı olmasanız siz yaşlarda bir kadına çok yakıştığını düşündüğüm zamanında eşimin de kullandığı bir aracı önermek isterim:

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...tomatik-vites-59000km-boyasiz-610894471/detay

Bu da bir önceki kasa yine çok pratik ve sevimli...

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...tomatik_sorunsuz_masrafsiz_c3-670415979/detay

Karar sizin kolaylıklar dilerim...;)

tcftm

Senkromeççi
10 Mar 2019
22
14
70
Merhaba belki biraz geç kalmış olacağım ama Fransız araçlarının parçasının pahalı olması yaygın ancak yanlış bir bilgidir. Bahsettiğiniz çamurluk vakası çok muhtemel surette başka parçalar ile birlikte tutacak ve işçilik ile birlikte toplandığında varılacak tutardır.

Sizin gibi henüz araç kullanmayı öğrenen biri için öncelikle benim önerim Japon araçları olacaktır. Bunun sebebi ise hem sorunsuz hem de parçalarının bolluğudur. Aşağıya örnek bırakıyorum:

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...4.000km-honda-jazz-sunroof-lu-671902155/detay

Belki ileride yeni kasasını bile alabilirsiniz beğenip:

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...tam_otomatik_cvt_79_bin_km_de-611079221/detay

Sizin hem araba sürmenizi teşvik edecek hem de size uzun süre masraf çıkarmayacak araçlardır. Tabiki temizini bulup almak şartıyla...

Bu arada ön yargılı olmasanız siz yaşlarda bir kadına çok yakıştığını düşündüğüm zamanında eşimin de kullandığı bir aracı önermek isterim:

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...tomatik-vites-59000km-boyasiz-610894471/detay

Bu da bir önceki kasa yine çok pratik ve sevimli...

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...tomatik_sorunsuz_masrafsiz_c3-670415979/detay

Karar sizin kolaylıklar dilerim...;)
Teşekkür ederim fikirlerim günden güne değişiyor ama bulabilirsem temiz bu Yaris istiyorum..

godofwar

Asfalt Kurutucu
13 Mar 2019
75
113
535
İki kapılı olması sizi rahatsız etmeyecekse ve farklı da bir tarzı, havası olmasını istiyorsanız Fiat 500 de düşünebilirsiniz.

ikaanbozkurt

Profesör
20 Eyl 2016
122
249
1,435
Çevresinde arabadan anlayan biri yoksa bir kadının japondan başkasına bakmaması lazım. Konuya cruze önerenler bi kendileri kullansınlar ondan sonra önersinler. Astra H'den bozma opelden kalitesiz araba. Önerdiğiniz arabayı araba bilgisi olmayan ve çevresinde öyle birisi olmayan biri alacak. Bir yeri arızalansa sanayide usta usta dolaşacak birisi değil. Açıkçası ben bir kadının ülke sanayisine de gitmesini istemem.
Kız kardeşimin arkadaşına da opel iyi diyerek corsa almışlar. Depo kapağı kilidi bozulmuş, benzin alacak açılmıyormuş. Bir türlü tamir edecek usta bulamamış. Ben youtube'dan izlediğim bir video ile 5dk'da kilidi devre dışı bıraktım. Kızcağız memlekete gidince babasına söyleyip tamir ettirecekti ve bu sorun arabada ilk değildi, bir sürü sıkıntı çıkmıştı, en son babama söyleceğim satsın bunu düzgün bi şey alsın dedi :)
Bir başka kız arkadaşımda 2005 golf var. Sürekli bir yeri bozuluyor. Geçende durduk yere sunroofu açıldı. Durduk yere alarmı çalışıyordu filan. En son marş almamış. Sinirinden oturup ağlamış arabanın başında. Ağlamaklı ağlamaklı ben ne yapacağım bu arabayla diyordu. Bir yerden usta buldu gelip parçasını alıp tamir ettiler öyle düzeldi...

Kadın için ideal araba yaris ve micra bence. Yılda bir servise götürürsünüz tamam.

tcftm

Senkromeççi
10 Mar 2019
22
14
70
Çevresinde arabadan anlayan biri yoksa bir kadının japondan başkasına bakmaması lazım. Konuya cruze önerenler bi kendileri kullansınlar ondan sonra önersinler. Astra H'den bozma opelden kalitesiz araba. Önerdiğiniz arabayı araba bilgisi olmayan ve çevresinde öyle birisi olmayan biri alacak. Bir yeri arızalansa sanayide usta usta dolaşacak birisi değil. Açıkçası ben bir kadının ülke sanayisine de gitmesini istemem.
Kız kardeşimin arkadaşına da opel iyi diyerek corsa almışlar. Depo kapağı kilidi bozulmuş, benzin alacak açılmıyormuş. Bir türlü tamir edecek usta bulamamış. Ben youtube'dan izlediğim bir video ile 5dk'da kilidi devre dışı bıraktım. Kızcağız memlekete gidince babasına söyleyip tamir ettirecekti ve bu sorun arabada ilk değildi, bir sürü sıkıntı çıkmıştı, en son babama söyleceğim satsın bunu düzgün bi şey alsın dedi :)
Bir başka kız arkadaşımda 2005 golf var. Sürekli bir yeri bozuluyor. Geçende durduk yere sunroofu açıldı. Durduk yere alarmı çalışıyordu filan. En son marş almamış. Sinirinden oturup ağlamış arabanın başında. Ağlamaklı ağlamaklı ben ne yapacağım bu arabayla diyordu. Bir yerden usta buldu gelip parçasını alıp tamir ettiler öyle düzeldi...

Kadın için ideal araba yaris ve micra bence. Yılda bir servise götürürsünüz tamam.
Teşekkür ederim aydınlatıcı yorumunuz için. Evet artık yaris e yoğunlaştim arıyorum

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Teşekkür ederim aydınlatıcı yorumunuz için. Evet artık yaris e yoğunlaştim arıyorum

Şimdiden hayırlısı olsun. Aradığınız belli bir şehir var mı yoksa neresi olsa gidip alırım mı diyorsunuz? İstanbul eğer aradığınız şehirlerdense aklımda olur temiz bir Yaris görürsem burada paylaşırım.

Sizden bir Lancer konusu bekliyorum hocam. :) Merak ettiğim bir araç, genel bir kullanıcı görüşü güzel olur.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920

cruze kullandım o paraya alabıleceğin parçası ucuz araçtır c segmentidir yaris dediğiniz araç kötü değildir muhtemelen ama parçası pahalıdır muhtemelen sanayi sanayi dolaşmak derken usta açısından mı parça açısından mı dolaşılır diyorsunuz

tcftm

Senkromeççi
10 Mar 2019
22
14
70
Şimdiden hayırlısı olsun. Aradığınız belli bir şehir var mı yoksa neresi olsa gidip alırım mı diyorsunuz? İstanbul eğer aradığınız şehirlerdense aklımda olur temiz bir Yaris görürsem burada paylaşırım.

Sizden bir Lancer konusu bekliyorum hocam. :) Merak ettiğim bir araç, genel bir kullanıcı görüşü güzel olur.
İstanbul arabalarından korkuyorum nedense . İstanbul a yakınım bu civardan araba bakıyorum. Özellikle Ankara

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Orijinal olduğu söylenen bir far ile, bilmem kaçıncı kalitede bir ürünü fiyat olarak kıyaslamak doğru sonuç vermez, yanıltıcı olur.
Bunların aynı kalitede olmadığına adım gibi eminim. Hiç bir markanın orijinal ürününü 200 küsur liraya satacağını zannetmiyorum.

Ufak bir araştırma yaptım hemen, 2 dakikamı aldı.
https://urun.n11.com/halojen-far/ch...VkaiaCh2qsQO_EAkYECABEgIJ7vD_BwE&gclsrc=aw.ds
Buyurun Cruze orijinal far 2.333 lira.

Ayrıca üstte attığınız Yaris farı makyajlı kasa. Servis varken internetten far fiyatı araştırmak bana çok mantıklı gelmese bile oldu da araştırdık diyelim 2012 vs. kasada olan farın orijinali intertteki araştırmaya bakılırsa bu kadar pahalı değil.

N11'de parçafilosu diye bir yerde bulmuşsunuz o makyajlı Yaris farını. Üstte bulduğum Cruze farı da aynı yerde. Aynı mağazadan bulduğum 2012 Yaris farını da ekleyeyim: https://urun.n11.com/halojen-far/toyota-yaris-sol-far-valeo-811700d450-P249353060

:)

Herkes istediği arabayı alır, o konu kişilerin kendi tercihidir beni ilgilendirmez. Yalnız bir karşılaştırma yapılacaksa adil yapılmalıdır.

Son düzenleme:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220

Tamam Da Yaris arızalanmıyor diye birşey yokki. Bence ederinin üstünde bir fiyatı var mesela ben Fiesta önermiştim sorumsuzluk hariç çok daha kaliteli bir otomobil 2005 golf yada astra kadar arıza asla çıkarmadığı gibi sonuçta Ford servisinde her sorununa çözüm bulabilir sanayide dolaşmasına gerek yok

Tatarzapata

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
109
79
585
37
Marka
Audi
Konu dallanıp budaklanmış iyice bence siz kafanızı ferah tutun eşim kaç sene corsaya bindi herhangi bir sorun yaşamadık. Aynı şekilde Fiesta güzel bir araç. Siz kendi zevkinize göre belirli araçları eleyip daha sonra yakıt konusunu da düşünüp ona göre araç düşünmenizi tavsiye ederim ayrıca bütçe aralığı fazla çünkü 40 bin ve 55 bin arasında segmente göre fark olur oldukça. Ben her ne kadar Fransız sevmesem de citroen i de alternatif olarak düşünmenizi hatta ve hatta clioya da bakmanızı tavsiye ederim

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Orijinal olduğu söylenen bir far ile, bilmem kaçıncı kalitede bir ürünü fiyat olarak kıyaslamak doğru sonuç vermez, yanıltıcı olur.
Bunların aynı kalitede olmadığına adım gibi eminim. Hiç bir markanın orijinal ürününü 200 küsur liraya satacağını zannetmiyorum.

Ufak bir araştırma yaptım hemen, 2 dakikamı aldı.
https://urun.n11.com/halojen-far/ch...VkaiaCh2qsQO_EAkYECABEgIJ7vD_BwE&gclsrc=aw.ds
Buyurun Cruze orijinal far 2.333 lira.

Ayrıca üstte attığınız Yaris farı makyajlı kasa. Servis varken internetten far fiyatı araştırmak bana çok mantıklı gelmese bile oldu da araştırdık diyelim 2012 vs. kasada olan farın orijinali intertteki araştırmaya bakılırsa bu kadar pahalı değil.

N11'de parçafilosu diye bir yerde bulmuşsunuz o makyajlı Yaris farını. Üstte bulduğum Cruze farı da aynı yerde. Aynı mağazadan bulduğum 2012 Yaris farını da ekleyeyim: https://urun.n11.com/halojen-far/toyota-yaris-sol-far-valeo-811700d450-P249353060

:)

Herkes istediği arabayı alır, o konu kişilerin kendi tercihidir beni ilgilendirmez. Yalnız bir karşılaştırma yapılacaksa adil yapılmalıdır.
doğruya doğru siz haklısınız kontrol ettim adil olmamış kasti değil de biraz aceleye geldi bakarken

ikaanbozkurt

Profesör
20 Eyl 2016
122
249
1,435
İstanbul arabalarından korkuyorum nedense . İstanbul a yakınım bu civardan araba bakıyorum. Özellikle Ankara
www.gezenadam.com.tr'ye bakabilirsiniz. Başka şehirdeki araca sizin yerinize ekspertiz hizmeti yapıyorlar. facebook sayfalarından da örnek incelemeleri ve araç sahibinin kararlarını yazıyorlar. Hatta doğu'dan bir aracı vekaletle alıp sahibine kadar götürmüş. Götürürken de sahibinin isteği doğrultusunda baklava götürmüşler biraz.

Bir arkadaşıma baktığımız İstanbulda emsalsiz temizlikte 4parça boyası var denilen araçta 2 değişen motorda ve şanzımanda yağ kaçakları çıktı. Anında her detayına kadar fotoğrafları attılar. İzmirden izin al, uçak bileti al vs. bir sürü vakit/nakit kaybı yerine onlar aracı incelediler çıkan raporu ve her detayı bizimle paylaştılar. İlanda ve sahibinin belirttiklerinin aksi şekilde çıkınca doğal olarak almaktan vazgeçtik.

Aklımda olan bir şey. 1.5yılda 27bin km yaptım, sıkıntı genel bir kullanıcı değilim;), keyif için binen ve sırf arabayı sürebilmek için gezen biriyim :) haftasonu akbük-gökova'da idim şimdi işyerinde masa başında :(

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes

Eşimde micra var. Sıfır aldık 6 senedir yağ koyup biniyor. Size katılıyorum bir bayan için öncelik sorunsuzluk olmalı bu yüzden japon araçları mantıklı

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım