KAPALI 5 Kişilik Aile İçin Otomobil Seçimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Hiç bu bölüme konu açacağım aklıma gelmezdi. :) Öncelikle araç segmentleri konusunda yetersiz, bilgisizim. Bu hafta içerisinde bir yakınım araç almayı planlıyor, bu konuda da benim seçim yapmamı istiyor. Sorumluluk bende olduğundan dolayı otopark’ın bilgili olanlarına danışmak kaçınılmaz :cool:

Araçta aranılan istekler:

-Bagaj kapasitesi.
-Başlıkta olduğu gibi 5 kişinin bir şekilde oturabilmesi. 4’e 5’i zorlayabilirler.
-Uzun yol ağırlıklı kullanılacağı için rahat olması.
-Yakıtta aşırı tüketim yapmaması yeterli.
-Donanım olarak dolu olması doğal olarak memnun eder.
Bütçe; 50.000 TL en fazla.

Örnek olarak bana yollanan fakat şüphe uyandıran bir araç var. Mercedes’e güneş yanığından dolayı boyalı demişler. o_O
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...tion-otomatik-sport-cam-tavan-526719531/detay

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-arabasi-passat-station-wagon-532571228/detay
Lüleburgaz'da kullanıldığı için DSG sıkıntısı yaşatacağını düşünmüyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-access-otomotik-69-000-km-de-543445970/detay
Biraz değişeni var ama bence değerlendirilebilir

Passat cidden aklıma yattı diyebilirim. C-Max’i araştırdım, açıkcası Passat’dan daha sıcak bakıyordum lakin o fiyatlar ne öyle? Temiz bir C-Max bulamadım 50.000 bandında. Peugeot’da çok diri gözüküyor. Favori listeleme ekliyorum, bir kaç araba daha eklenince karara varacağım

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
avensisi düşük aramana gerek yok 1 milyon gider o araba sorunsuz

Motor 1 milyon kilometre gidecek kadar sağlam olsa bile motorla birlikte aracın tüm aksamları yıpranıyor, eskiyor. Kilometre tabi ki aracın temizliği hakkında bize tam bilgi gösteremez, fakat kilometrenin düşük olduğu ve yıpranmanın az olduğu araçları tercih etmek istiyoruz doğal olarak. Ülkemizde kilometresi yüksek olup yıpranmamış araba bulmak çok zor.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Motor 1 milyon kilometre gidecek kadar sağlam olsa bile motorla birlikte aracın tüm aksamları yıpranıyor, eskiyor. Kilometre tabi ki aracın temizliği hakkında bize tam bilgi gösteremez, fakat kilometrenin düşük olduğu ve yıpranmanın az olduğu araçları tercih etmek istiyoruz doğal olarak. Ülkemizde kilometresi yüksek olup yıpranmamış araba bulmak çok zor.
bende sadece motor olarak bakmıyorum zaten. yürüyen olarak bakacak olursak küçük bi öRnek Viraj demirlerinin Z-rot ları daha ağır bi araba olan Camry ile aynı. Sende haklısın Şimdi önceki sahibi Kasap tır arabayla frene asılarak falan kasise girmiştir. ama o da nadir bişeydir yani çünkü ülkemizdeki avensislerin kullanıcı kitlesi bellidir :)

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Bir önceki kasa nasıldır bilemiyorum ama güncel satılan C-max'lara bakıyorsanız arkası çok dar. Ön koltuğu biraz rahat ayarlayınca arka koltukta dizlerim sığmıyor. Scenic bu konuda belki daha iyidir. Mondeo kesinlikle C-max'dan geniştir.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Kanka bakılabilecek avensislere bak git incele kafana yatarsa expertize sokar alırsın. Duman atma yakma eksiltme sorunu yoksa motordan yana sıkıntı çıkmaz. Yürürü de güzelse bence çok iyi bi tercih olur.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Courier 5 kişi için küçük kalıyor, denendi. Zaten o paraya yok pek.

C-max çok güzel araba aslında ama Ford' un o dar havası onda da var. İçi dışarıdan göründüğü kadar geniş değil.

Doblo bakılabilir aslında, hiç binmedim ama arkalar bağımsız diye biliyorum; makaslı Connect' den çok daha konforlu olacaktır. Eski Connect çok kütük kalıyor aile kullanımı için, konfor namına hiçbir şey yok. Ticarinin baş tacıdır o ayrı.
Doblo' nun arka koltuklar hem tam koltuk olarak üç tane hemde geniş gördüğüm kadarıyla. Bariz bir eksisi yoksa düşünülebilir.

Şu ilan ben bakarken düştü. Belli ki iş için kullanılmış ama diri duruyor sanki.
İlan sahibine baktım yumurtacı sanırım, araç yumurta taşımış olabilir. :D
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...016-doblo-safeline-aksesuarli-544234786/detay

Son düzenleme:

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Hepinize çok teşekkür ediyorum, minnettarım. :) Aklımın ucundan hiç geçmeyen, gözümün aşina olduğu fakat modellerini hatırlamadığım araçları bana sundunuz. O kadar çok model oldu ki şimdi bu modellerin arasında eleme yaparak seçim yapmak gerekecek. :) Scenic, C-Max, B-Max, Doblo'dan tutun Qashqai'ye kadar çok güzel araçlar çıktı ortaya. :cool: İlanlarını yolladığınız araçlar çok temiz gözüküyor. Şimdi 1-2 gün bu araçlar hakkında genel kullanıcı yorumu, satış kolaylığı, bakım maliyetleri araştırma zamanı.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Courier 5 kişi için küçük kalıyor, denendi. Zaten o paraya yok pek.

C-max çok güzel araba aslında ama Ford' un o dar havası onda da var. İçi dışarıdan göründüğü kadar geniş değil.

Doblo bakılabilir aslında, hiç binmedim ama arkalar bağımsız diye biliyorum; makaslı Connect' den çok daha konforlu olacaktır. Eski Connect çok kütük kalıyor aile kullanımı için, konfor namına hiçbir şey yok. Ticarinin baş tacıdır o ayrı.
Doblo' nun arka koltuklar hem tam koltuk olarak üç tane hemde geniş gördüğüm kadarıyla. Bariz bir eksisi yoksa düşünülebilir.

Şu ilan ben bakarken düştü. Belli ki iş için kullanılmış ama diri duruyor sanki.
İlan sahibine baktım yumurtacı sanırım, araç yumurta taşımış olabilir. :D
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...016-doblo-safeline-aksesuarli-544234786/detay

Yumurta taşıyan arabadan zarar gelmez hocam, hassas kullanılmıştır. :D Bir önce ki araçları Courier'dı, evet dar geldiği oluyordu. Piyasası da uçmuş zaten. Connect taş düşüren cinsten. O arabayla uzun yol gittiğimi hayal etmek istemiyorum. Ticarinin baş tacı Doblo en dikkatimi çekenler arasında girdi, fakat listede Volvo bile var. Karar zor. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım