KAPALI 50-60 Bin TL Öğrenci Arabası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sangun

Düz Yol Gazcısı
26 Ağu 2018
8
0
135
Merhabalar.
50-60 bin TL aralığında öğrenci arabası bakıyorum. Manuel vites tercih ederim. Benzinli alıp LPG ile binmeyi düşünüyorum. Az yakmasının yanında biraz da sportif/hızlı zevkli bir araba olsun istiyorum. Aklımda birkaç model var BMW nin E46 kasa 318i, E36 kasa 318is ve peugeot 208 1.6 THP allure veya GTI. Hem yakıt konusunda üzmeyecek hemde kullanırken zevk verecek araba önerilerinizi bekliyorum. Yukarıdaki modeller alındığı taktirde sık sık sorun çıkarır mı veya hangisini neden tercih etmeliyim ? Bu modellere sahip arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,296
16,218
5,720
çanakkale
Marka
Renault

Sangun

Düz Yol Gazcısı
26 Ağu 2018
8
0
135
İbiza fiesta i20 gibi araçlar düşünmüyorum. BMW olmassa Mito olur buyuk ihtimal. @stan yaptığı gibi günlük kullanım LPG kullanırım genelde de sakin kullanırım. Performanslı kullanacağım zaman benzinde kullanırım. Dizel pek mantıklı gelmiyor. LPG daha uygun gibi geldi bana. Performans veya sürüş zevki yerine yakıttan taviz vermeyi tercih ederim.

Sangun

Düz Yol Gazcısı
26 Ağu 2018
8
0
135
Hayalim her zaman BMW oldu onun yeri ayrı bende. E46 nın 316i leri temiz bulunr mu dersiniz ? Ve LPG bu motorlarda sıkıntı çıkarır mı ?

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,296
16,218
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Evet, bulunabilir. Ve evet, sıkıntı çıkarır.
Yani bırakalım lpgyi benzinde bile sorun çıkıyor araba sorun veriyor.araç benzin seçiyor.özellikle eski atmosferik motorlarda partikül sayısı fazla benzin kullanırsanız(opet shell hariç) araba hava akış parametresi arızası veriyordu ve öksürüyordu .çok şükür ben 2 sene kullandım büyük bir arızasını görmedm ama yinede sıkıntıllıydı.şimdi e 46 lar 2004 e kadar üretildi ilk sahibindende bulmanız zor bulursanızda muhtemelen fiyatlar 50-60 bandında olucak.

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,296
16,218
5,720
çanakkale
Marka
Renault
E39 520i de durum nedir onlarda e46 gibi hassas mıdır ?
Bilmiyorum ben yüzde 100 motor verimliliğinde 60 bin de 3.16i almıştım 80 binde sattım 5 kere arıza verdi bir kere yeniledim orjinali 250 liraydı.depoyu fulleyip (opetten) yüksek devir bir kaç km kullanarak sorunu baskılıyordum.direk bir kullanıcı ile konuşmakta fayda var.garaj bölümünde bu araca sahip arkadaşlar var onlarla etkileşime geçebilirsiniz

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,296
16,218
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Bilmiyorum ben yüzde 100 motor verimliliğinde 60 bin de 3.16i almıştım 80 binde sattım 5 kere arıza verdi bir kere yeniledim orjinali 250 liraydı.depoyu fulleyip (opetten) yüksek devir bir kaç km kullanarak sorunu baskılıyordum.direk bir kullanıcı ile konuşmakta fayda var.garaj bölümünde bu araca sahip arkadaşlar var onlarla etkileşime geçebilirsiniz
Hava akış parametresini yenilettim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım