KAPALI 55.000 TLye HB Araç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bay_Tc

Asfalt Kurutucu
23 Eyl 2016
32
8
595
Arkadaşlar hatchback araç almak istiyorum ama çok kararsızım. Limitim 55.000 tl Otomatik olacak. Sizin önerileriniz hangileri olurdu acaba?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,057
7
51,432
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Valla ne bakarsanız bakın, 2. el araba alıyorsanız şanzımanı çift kavramalı bakmayın derim. Üretim kalitesine ve kullanıma bağlı olarak arıza çıkarma riski yüksek. Yeni arabada uzatılmış garantilerle filan bir şekilde insanın içi rahat ediyor ama çift kavramalı otomatikler 2. elde büyük risk. Sorunsuzluk için klasik tork konvertörlü şanzımanlara veya CVT'lere bakmanızı tavsiye ederim.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Mazda 3 çok aklıma yatıyor ama şanzumanı nasıldır birde ülkemizdeki piyasası korkutuyor beni...
Ulkemizde piyasasi bir vw veya opel gibi degil. Volvo kadar ölü de degil ama. Mazda alacaksaniz ilerde paraya sıkısirim satarim mantigi yada bunu satar sunu alirim 1 seneye vb fikirleriniz varsa mazda hic dusunmeyin derim. Eger ben bir araba alayim uzun yillar sorunsuz kullanirim ariza vermesin vs diyorsaniz kesinlikle mazda tercih edin

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Chevrolet Cruze 2.0 D otomatik bakabilirsiniz.Yakıt tüketimi dizele göre biraz fazladır ancak yinede dizelin ekonomikliği vardır benzine göre.Ancak hatchback bulmak zor biraz.Sedanınada bakabilirsiniz.Şanzımanı bildiğim kadarıyla tork konvertorlu yani sıkıntı çıkarmaz.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...suz-33-bin-km-de-mazda3-mirai-279535596/detay bu ılanı ornek olarak bırakıyorum araba zaten sedan ama hatchback olanlarını bulabılırsınız . fıyatı ornek olarak verıyorum bu adam 56 ya ıner ama 55 mılyar cıvarına bu kmde bu dolulukta baska marka model yok dırek bunu soyleyebılırım. daha guclu motorlu vw vardır ama ya dsg den basınız agrır yada yag yakar veya servıs agı genıs olmasına ragmen dogus cogu arızayı kullanıcı hatası olarak nıtelendırır ınternetten arastırın ( 2013 ve sonrası vw ler sıkıntısız ama onlarda pahalı ) focus da tavsıye ederım ıyı yol tutar zaten aynı sase kullanır mazda ıle ama donanım olarak uzebılır. bunun gıbı cok ornek var aslında bahsettıgınız fıyatlardakı bana gore en ıyı tercıh mazda 3 ama dersenızkı ben 70 80 e cıkarım o zaman baska markalara yonelendırmem gerekır. gemıde oldugumdan oncekı mesajı kısa yazmıstım sımdı ayrıntıya gırebılırım artıları yol tutus,donanım ,sorunsuzluk .eksılerı ıse yakıt tuketımı 10 lıtre cıvarı ( lpg tavsıye etmem bu motor yuzde yuz uyumlu degıl ) , buyuk sehırler harıcı servıs agı sıkıntısı ve ıkıncı el pıyasası . bunun harıcı bır sorunuz olursa ıse zaman zaman benı etıketlersenız yardımcı olmaya calısırım. ama kısısel tercıhım hatchback yerıne sedan olurdu. fıyatları aynı zaten.bagaj gercekten buyuk arka dız mesafesı muazzam olur eger cocuk vs varsa sıddetle tavsıye ederım. bas mesafesı sınırı 1 83 gıbı onuda belırteyım ama.

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Eğer gezmeyi seviyorsanız, dizel almak daha mantıklı .. zaten değerinide koruyacaktır (eğer kredi kullanmayacaksanız... kredi kullanacaksanız km hesaplarına girilir...) ..

bütçenizin içinde otomatik vites de girince seçimler daralıyor biraz lakin benim aklıma C sınıfı araç olarak Citroen C4 geliyor... veya belki biraz daha bütçe genişletilerek 308 (giriş seviyesi donanımlı olan) de bulunabilir... Citroen C4 ün şanzımanı tek kavrama ve robotik olup araç sanki maneul vites kullanımında gazdan ayağınızı çekmeden vites atıyormuş hissi verip sarsar sizi...yani konforlu değildir, ama ekonomiktir.... 308 (yeni 308 den bahsediyorum) çok daha başarılı tam otomatik dir ve çok daha konforludur...

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Eğer gezmeyi seviyorsanız, dizel almak daha mantıklı .. zaten değerinide koruyacaktır (eğer kredi kullanmayacaksanız... kredi kullanacaksanız km hesaplarına girilir...) ..

bütçenizin içinde otomatik vites de girince seçimler daralıyor biraz lakin benim aklıma C sınıfı araç olarak Citroen C4 geliyor... veya belki biraz daha bütçe genişletilerek 308 (giriş seviyesi donanımlı olan) de bulunabilir... Citroen C4 ün şanzımanı tek kavrama ve robotik olup araç sanki maneul vites kullanımında gazdan ayağınızı çekmeden vites atıyormuş hissi verip sarsar sizi...yani konforlu değildir, ama ekonomiktir.... 308 (yeni 308 den bahsediyorum) çok daha başarılı tam otomatik dir ve çok daha konforludur...
Istanbul disinda daha sakin bir yerde oturan birisinin benzinli almasi lazim. Dizelin bakimi daha pahali. Turbosu var degiscek mecbur.parcalarda daha pahali. Uzun yolda bir benzinli araba ~ dizel farki kapaniyor.sehir icinde ise trafik yoksa kesinlikle benzinli.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...suz-33-bin-km-de-mazda3-mirai-279535596/detay bu ılanı ornek olarak bırakıyorum araba zaten sedan ama hatchback olanlarını bulabılırsınız . fıyatı ornek olarak verıyorum bu adam 56 ya ıner ama 55 mılyar cıvarına bu kmde bu dolulukta baska marka model yok dırek bunu soyleyebılırım. daha guclu motorlu vw vardır ama ya dsg den basınız agrır yada yag yakar veya servıs agı genıs olmasına ragmen dogus cogu arızayı kullanıcı hatası olarak nıtelendırır ınternetten arastırın ( 2013 ve sonrası vw ler sıkıntısız ama onlarda pahalı ) focus da tavsıye ederım ıyı yol tutar zaten aynı sase kullanır mazda ıle ama donanım olarak uzebılır. bunun gıbı cok ornek var aslında bahsettıgınız fıyatlardakı bana gore en ıyı tercıh mazda 3 ama dersenızkı ben 70 80 e cıkarım o zaman baska markalara yonelendırmem gerekır. gemıde oldugumdan oncekı mesajı kısa yazmıstım sımdı ayrıntıya gırebılırım artıları yol tutus,donanım ,sorunsuzluk .eksılerı ıse yakıt tuketımı 10 lıtre cıvarı ( lpg tavsıye etmem bu motor yuzde yuz uyumlu degıl ) , buyuk sehırler harıcı servıs agı sıkıntısı ve ıkıncı el pıyasası . bunun harıcı bır sorunuz olursa ıse zaman zaman benı etıketlersenız yardımcı olmaya calısırım. ama kısısel tercıhım hatchback yerıne sedan olurdu. fıyatları aynı zaten.bagaj gercekten buyuk arka dız mesafesı muazzam olur eger cocuk vs varsa sıddetle tavsıye ederım. bas mesafesı sınırı 1 83 gıbı onuda belırteyım ama.
Oha mit'in başındaki adam mazda3 satıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım