KAPALI 60k-75k arası Dizel otomatik sedan?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
merhaba arkadaşlar başlık biraz geniş yelpaze oldu ama, durum şöyleki. daha önce 2014 corolla kullanmaktaydım. yakıt ve hacim olarak çok memnundum ancak motor olarak pek memnun etmiyordu, bende aracımı satıp araştırmalar doğrultusunda Skoda Fabia 1.2 tsi dsg aldım. her ne kadar motor olarak başarılı olsada, her gün 100km yol yaptığımı "sıkışık trafikde" düşünürsek yakıt olarak üzüyor. yavaş yavaş hacim olarakda üzmeye başladı. servis zaten hiç memnun kalmadığım bir konu. sonuç olarak VW grubundan soğuduğumu varsayarsak. kore grubuna zaten uzakdım. size sormak istediğim bu fiyat bandında önerileriniz nelerdir.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Sıfır mı alınacak ? 75 bine Cerato veya Elantra var mı ya ? Dizel + otomatik Accent Blue o civarda değil mi ? Kafam karıştı.
Egea var ama ben korelileri tercih ederdim açıkçası. Kore olmaz dediğiniz için aklıma Egea geldi bir tek. He Kore yoksa Egea yerine Corolla alırım bütçe yetiyorsa; sürüş zevki falan unutun ama CVT Corolla' da, A-B arası gitmek için en mantıklı araç Corolla fakat en keyiflisi değil kesinlikle.

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
Sıfır mı alınacak ? 75 bine Cerato veya Elantra var mı ya ? Dizel + otomatik Accent Blue o civarda değil mi ? Kafam karıştı.
Egea var ama ben korelileri tercih ederdim açıkçası. Kore olmaz dediğiniz için aklıma Egea geldi bir tek. He Kore yoksa Egea yerine Corolla alırım bütçe yetiyorsa; sürüş zevki falan unutun ama CVT Corolla' da, A-B arası gitmek için en mantıklı araç Corolla fakat en keyiflisi değil kesinlikle.
Dizeli geçip mazda 3de karar kıldım sanırım

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Dizeli geçip mazda 3de karar kıldım sanırım
Ne kadar az yakarsa yaksın benzinli araç üzecektir bana göre. Hayırlı olsun. Şuan mantıklı bulmasam da sokakta dönüp arkasından baktığım araçlardan Mazda 3. Sizden çok ben sevinirim almanıza fakat bu şartlarda bana göre mantıklı bir araç değil. He yakıt halledilir diyorsanız hayırlı olsun diyelim siz anlayın. ;) :D

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
Ne kadar az yakarsa yaksın benzinli araç üzecektir bana göre. Hayırlı olsun. Şuan mantıklı bulmasam da sokakta dönüp arkasından baktığım araçlardan Mazda 3. Sizden çok ben sevinirim almanıza fakat bu şartlarda bana göre mantıklı bir araç değil. He yakıt halledilir diyorsanız hayırlı olsun diyelim siz anlayın. ;) :D
Şuan fabiama ayda 400tl benzin atıyorum, bundan pek farketceğini zannetmiyorum, varsın biraz zevkimize para gitsin :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,362
46,053
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
güncel şartlarda gerekli olan araba mı var bizde arabayı 78k aldık şuan liste fiyatı 114k olmuş şaka gibi.
Orası öyle hocam da benim manuel dizel focus bile 100 bin lira olmuş. Tamam aracımı seviyorum ama yani 100 bin lira edecek hiç bir yanını göremiyorum. Dizel + otomatik'e baktığımızda zaten uçmuş vaziyette. Şimdi bu uçuk fiyata dar iç mekan ve nispeten daha az donanım da eklenince focus iyice saçma bir tercih haline geliyor.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Orası öyle hocam da benim manuel dizel focus bile 100 bin lira olmuş. Tamam aracımı seviyorum ama yani 100 bin lira edecek hiç bir yanını göremiyorum. Dizel + otomatik'e baktığımızda zaten uçmuş vaziyette. Şimdi bu uçuk fiyata dar iç mekan ve nispeten daha az donanım da eklenince focus iyice saçma bir tercih haline geliyor.

Fiyatları hiç bir araba hak etmiyor bu bir gerçek. Rakiplerine göre durumu ne onu tam olarak bilmiyorum ona göre yorum yapmak lazım kısacası kötünün iyisini aramamız lazım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,362
46,053
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Fiyatları hiç bir araba hak etmiyor bu bir gerçek. Rakiplerine göre durumu ne onu tam olarak bilmiyorum ona göre yorum yapmak lazım kısacası kötünün iyisini aramamız lazım.
Misal rakipleri olan astra ve golf'e göre iç mekanı daha dar, donanımı da daha az. Ama fiyatları onlardan aşağı kalmıyor. Bana göre büyük handikap. Ben uygun fiyata alabilmiş olmasam tercih etmezdim misal.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Misal rakipleri olan astra ve golf'e göre iç mekanı daha dar, donanımı da daha az. Ama fiyatları onlardan aşağı kalmıyor. Bana göre büyük handikap. Ben uygun fiyata alabilmiş olmasam tercih etmezdim misal.
Her şey beklenti meselesi oluyor ama cidden ford donanım konusunda bir sıkıntısı var mesela st-line focus un amacını çözemedim hem çok dolu değil hemde öyle performanslı motorları yok. Aynı donanım olayını opel astra da opc-line diye yaptı(içeriği ne bilmiyorum) ama 1.6t 200bg motor opsiyonu da getirdi.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,362
46,053
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Her şey beklenti meselesi oluyor ama cidden ford donanım konusunda bir sıkıntısı var mesela st-line focus un amacını çözemedim hem çok dolu değil hemde öyle performanslı motorları yok. Aynı donanım olayını opel astra da opc-line diye yaptı(içeriği ne bilmiyorum) ama 1.6t 200bg motor opsiyonu da getirdi.
St line zaten hayatımda gördüğüm en saçma otomobildi. Nereden baksan elinde kalıyor. Aslında focus ile astra'yı kıyaslıyorum tabii ama normalde benim aracın muadili astra j oluyor. Şimdi mk4 çıkınca astra k ile daha sağlıklı bir karşılaştırma yapılabilecek. Ama yine de astra k'dan geride. Aynı şekilde golf'e bakarsak focus'un direkt rakibi ve bazı kriterlerde geride ama tabii birbirlerinden çok farklı araç bunlar. Yani birini tercih eden öbürünü etmez çünkü beklentisini karşılamaz. Focus-astra denkleminde bu iki araç birbirine benziyor ama focus-golf denkleminde bu iki araç hiç birbirine benzemiyor. İkisi de tamamen bambaşka otomobiller. Ama yine de söylediğim hususlarda eksik.

OzcanSAHAN

Taklacı Güvercin
11 Ocak 2017
47
37
295
Tespitlerime göre PSA motorları az yakıyor: bir zamanlar Ford ve BMW 1,6 diesel ve yine 1,6 benzinli motorlarını PSA raflarından tercih ettiler. 2017 yılında ise Opel kullanacak...
Şirketime, araç olarak, önce Ford 1.6 diesel akabinde Megane 1,5 dci kiraladım. Her ikisi şehir içinde sıkışık trafikte 7 litre üzerinde değerlere çıktım. Paçalda Fordun tüketimi daha makul gibiydi... Kompak araçların iç mekan darlığı nedeniyle D segmente yöneldim; Peugeot 508 1,6ehdi Busines paket aldım; kaliteli, yol tutuşu çok iyi, motor sesi yok, hem geniş hem konforlu (kasislerde süspansiyon gürültülü çalışıyor), yakıt tüketiminde ise karmada 6,3lt deyim, sanayiye gitmeye gerek yok servisi ucuz... En önemlisi, ikinci elde , aynı donanımlı Passat (kasko değerleri +-1 aynı)'dan 10-12Bin TL daha ucuz... Daha da ileri gideyim Fluence, Opel Astra Sedan, Jetta, Focus Sedan'dan bile daha ucuz (Avrupa'da ise bu tam tersi)...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım