KAPALI 75-85 Bin arası dizel araç tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

metinglc

Senkromeççi
2 Şub 2018
2
0
85
Herkeze selamlar,

Forumda göz gezdirdiğimde daha önce benzer konuların açıldığını gördüm, fakat genelde çok güncel değil ve hep 0 araç tavsiyesi istenmiş bu sebeple yeni konu açma gereği duydum.

Corolla 2015 1.33 life paket bir araç kullanıyorum ve aracımı değiştirmek istiyorum nasip olursa. Benim için önemli olan araç içi sessizliği ve konfor, öyle çok hızlı uçan kaçan bir araçtan ziyade özellikle sessiz bir aracı tercih ederim. Şuan kullandığım araç yol sesi bakımından oldukça iyi fakat trim sesleri bana kafayı yedirtmek üzere. Bu fiyat aralıklarında en makul seçenek 2013-2014 Golf 7 TDI Comfortline gibi gözüküyor. Kullanım tecrübelerinize dayanarak alternatif önerebileceğiniz araçlar olursa yazarsanız çok sevinirim.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Mondeo olabilir. Tam sizin kriterleri karşılıyor. Şehir içi için biraz iri kalabilir o kadar. Sakin bir yerde yaşıyorsanız o da sıkıntı olmayacaktır. Gerçi Corolla ile arasında sadece 20 cm var.

İlanı sadece örnek olsun diye atıyorum:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-gibi-bakilmis-mondeo-1.6tdci-520428161/detay

Otomatik vitesleri çoğunlukta fakat otomatiğinin sıkıntısı var mı yok mu bilmiyorum. Otomatik şartsa bilenler yardımcı olabilir.

Son düzenleme:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,813
1
4,140
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Mondeo olabilir. Tam sizin kriterleri karşılıyor. Şehir içi için biraz iri kalabilir o kadar. Sakin bir yerde yaşıyorsanız o da sıkıntı olmayacaktır. Gerçi Corolla ile arasında sadece 20 cm var.

İlanı sadece örnek olsun diye atıyorum:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-gibi-bakilmis-mondeo-1.6tdci-520428161/detay

Otomatik vitesleri çoğunlukta fakat otomatiğinin sıkıntısı var mı yok mu bilmiyorum. Otomatik şartsa bilenler yardımcı olabilir.

Bu kasadaki 6 ileri powershift diye geçen şanzımanlar 140hp de tork konvertörlü ve aisin marka. Çok güzel sorunsuz şanzımandır. 2.0 larda var tabi

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Bu kasadaki 6 ileri powershift diye geçen şanzımanlar 140hp de tork konvertörlü ve aisin marka. Çok güzel sorunsuz şanzımandır. 2.0 larda var tabi
Powershift için sorunlu diye söylendiği de oluyor. Tüm Powershiftler tork konvertörlü değil sanırım ? İçlerinde robotize veya çift kavrama olanları da mı var ?

Eğer tork konvertörlüyse manuelin eziyetini çekmeye hiç gerek yok, direk otomatik alınmalı.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,813
1
4,140
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Powershift için sorunlu diye söylendiği de oluyor. Tüm Powershiftler tork konvertörlü değil sanırım ? İçlerinde robotize veya çift kavrama olanları da mı var ?

Eğer tork konvertörlüyse manuelin eziyetini çekmeye hiç gerek yok, direk otomatik alınmalı.

powershift aslında Ford'un genel olarak otomatik şanzımanlara verdiği isim. Robotik yok, ford'da sadece eski fiestaların olduğu zamanlarda robotik kullanıldı. Bi ara da 2006'da cvt kullandılar ki o da patlayan bombaydı.

Şuan tork konvertörlü de var çift kavrama da var.
140hp mondeolar tork
163 ler çift kavrama - bu zamana kadar sorun yaşayan duymadım.
Focus 1.5 tdci , kuga 1.5 tdci powershiftler çift kavrama- yağlı - bunlarda da kronik sorun yok

metinglc

Senkromeççi
2 Şub 2018
2
0
85
Cevaplar için teşekkürler. Aslında allure 308 de birçok yerde olumlu yorumlar okudum. Tek endişem yalıtımı ve konforu ne düzeydedir emin olamıyorum dediğiniz gibi denemek lazım.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,813
1
4,140
3,770
İstanbul
Marka
MINI
308'in konforu oldukça iyi, cam tavandan ses gelebiliyor kullanan arkadaşım onu söylemişti. Açılmamasına rağmen çevresinden sesler alabiliyor. Cam tavansız modeli de var elbet ama cam tavanla çok şık. Genel olarak güzel araçlar, yakıtları da bluehdi ların düşük

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,057
7
51,433
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Cevaplar için teşekkürler. Aslında allure 308 de birçok yerde olumlu yorumlar okudum. Tek endişem yalıtımı ve konforu ne düzeydedir emin olamıyorum dediğiniz gibi denemek lazım.
308 ile yolculuk etmediğim için konforu konusunda bir şey diyemem ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Özellikle baş mesafesi konusunda hem önde, hem de arkada Corolla'nın çok gerisindedir. Arka diz mesafesi olarak da yeni B sınıfı arabalar, 308 ile yarışabilir. Eğer iri yapılı biriyseniz iç hacmi büyük ihtimalle yetersiz gelir. Yine de denemenizde fayda var.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
2015 model Corolla kullanıp, trim sesinden şikayet ediyorsanız bence bu konuda sizi tatmin etmekte biraz zor...
C segmenti bakıyorsanız montaj ve maleme kalitesi yüksek, olabilecek en genç aracı almanız lazım lakin bu segmentte trim sesi illaki var.. hoş bir üst segmentte de bir çok model de var.

Bence Mondeo olacaksa yeni kasa olmalı ... yeni kasa malzeme ve işçilik olarak çok daha iyi ve çok daha rafine bir araç (eskisine göre)..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım