90 Model 2.0 Ford Taunus 'Mini Restore' #PS655

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Kaputu açınca da amortisör başları yok. Bugün Arnavut kaldırım yolda yaylana yaylana gidiyoz bende hiç hız kesmedim önü sürttü geçtik arkası da sürttü dhxhwhzbsbz. Abi çok güzel bi konforu var arabanın ya. Cakilda bi yanliyayim dedim debriyajla o da ayrı zevk. Seneye kışın çok güzel şeyler yaşıcaz bu arabayla isparta yollarında :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Kaputu açınca da amortisör başları yok. Bugün Arnavut kaldırım yolda yaylana yaylana gidiyoz bende hiç hız kesmedim önü sürttü geçtik arkası da sürttü dhxhwhzbsbz. Abi çok güzel bi konforu var arabanın ya. Cakilda bi yanliyayim dedim debriyajla o da ayrı zevk. Seneye kışın çok güzel şeyler yaşıcaz bu arabayla isparta yollarında :D

o sürtmeler normal :D Çok yaylanıyor, ciddi anlamda çok yaylanıyor :D

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
heyt be taunus iyice toparlanıyor :) buarada uzun zamandır tecrübe etmek istediğim taunusu geçen bir komşumuzundakini çok kısa mesafe kullandım ve direksiyonu çevirmek çok zordu.benim broadwayin karadüzeni taunus yanında abartısız hidrolik direksiyon gibi kaldı.direksiyon dışında genişliği oturaklılığı vs hoşuma gitmişti :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
heyt be taunus iyice toparlanıyor :) buarada uzun zamandır tecrübe etmek istediğim taunusu geçen bir komşumuzundakini çok kısa mesafe kullandım ve direksiyonu çevirmek çok zordu.benim broadwayin karadüzeni taunus yanında abartısız hidrolik direksiyon gibi kaldı.direksiyon dışında genişliği oturaklılığı vs hoşuma gitmişti :D

Kullandığınız taunusta sorun olabilir, 90 model ve sonrası taunuslarda hidrolik direksiyon var, bahsettiğinden farklı bi dünya :)

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Eğer hidrplik direksiyonsa ve bozuksa hidrolik olmayan bir direksiyondan daha ağır oluyor

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
o değilde amortisörlere işlem yapılcakmı.bana arkası biraz çökmüş gibi geldi.yani orjinal duruşumu böyle yoksa zaman içersindeki deformasyonumu
hocam şöyle ki 4 amortisör yaklaşık 1 sene önce sıfır değişti, yalnız arabanın helezonlarda sanırım bi sıkıntı var, bu hafta içi bakılacak, olmadı arkaya takoz eklenecek, durumdan ben de rahatsızım açıkcası. Arabayı aldığımızdan beri dilimdeydi, babam araba toplanması lazım o o kadar önemli değil diyordu, şimdi toplandı araba. sıra diğer eksiklerde :)
O sıkıntı LPG takılmış arabalarda sıklıkla görülüyor. Sürekli arkaya binen lpg tankının ağırlığı + bir miktar yakıt ile bir süre sonra o çökmeyi kaçınılmaz olarak yapıyor.

konuyu bi açınca farkettim, buna çözüm bulundu. Yaklaşık 1 ay kadar önce muayeneye gittik malum. Tuvtürk öncesi debriyaj baskı balata
değişti malum. Aynı operasyon sırasında arka salıncak kolları vs de söküldü, arka yaylar da söküldü. Plastik burçlarda takozlarda vs eski olanlar yenilendi. 1ncisi arka salıncak burçları epey eskimiş, onlar değişti. Yaylardan biri farklı biri farklı duruyordu, 3-4 gün araba sanayiide sökük şekilde kaldı. Aynı ebata gelecek şekilde bi ayar yapıldı, şu an arka ön farklılık kalmadı. Yaylar ayarlanıp salıncak burçları değişince arabanın çöküklük kalmadı :)

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
konuyu bi açınca farkettim, buna çözüm bulundu. Yaklaşık 1 ay kadar önce muayeneye gittik malum. Tuvtürk öncesi debriyaj baskı balata
değişti malum. Aynı operasyon sırasında arka salıncak kolları vs de söküldü, arka yaylar da söküldü. Plastik burçlarda takozlarda vs eski olanlar yenilendi. 1ncisi arka salıncak burçları epey eskimiş, onlar değişti. Yaylardan biri farklı biri farklı duruyordu, 3-4 gün araba sanayiide sökük şekilde kaldı. Aynı ebata gelecek şekilde bi ayar yapıldı, şu an arka ön farklılık kalmadı. Yaylar ayarlanıp salıncak burçları değişince arabanın çöküklük kalmadı :)
ozaman bi foto şart :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
IMG_2999.jpg

Araba sanayiiden çıkalı aylar oldu ama logo yapıştırmayı hep unutuyordum. Sabah aklıma geldi, beyaz logo hoş oldu :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Fren hidrolik eksiltiyordu, geçen bi sanayiiye uğradı yine. Fren merkezi değişti. İşçilik falan filan 250 lira yedi yine tosun. Yaptıracak bir şey kalmadı dedikçe çıkıyor :)

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,288
1
9,437
4,970
kocaeli
Müdürüm makina yeni stop lambasi istiyor .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım