KAPALI 90 Taunus Gls 2.0 Vites

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
za4N1R.jpg

Arkadaşlar, abilerim, gardaşlarım. Babamın 90 model taunusunda ilginç bi sorunla karşılaşıyoruz. Arabanın vites kutusu harika, geçişlerde 'normalde' herhangi bir sıkıntı yok. Yalnız ne hikmetse soğuk kış günlerinde sabah ilk çalıştırdığımızda 10 15 dk 2nci vitese geçirmekte zorlanıyor. Nedenini bir türlü çözemedik normal zamanda böyle bir sorunu hiç yaşamıyoruz sadece kışın ve ilk çalıştırdığımız 10 15 dk :D :D Henüz bi tamirciye gitmedik fikirlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim :)

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Hacı abi mükemmell o konfor var ya inanılmaz, izmir otobanına çıktığımızda 170 180 diyor gram sarsıntı yok frenlemelerde vs savrulma savurma yok. 180 sonrasına peder bey basmıyor :p bazı dalgalı asfaltlarda eski mercedesler gibi sallana sallana gidiyoruz :D Ön takım komple yenilendi motor takozlarına kadar, amortisörler 4ü de değişti şükür yürüyende motorda sıkıntımız kalmadı
maşallah maşallah
parasını sonuna kadar hak eden süper ötesi bir araç, iç fotosu var mı?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
İçi pek iyi sayılmaz hocam ya çekmedim o yüzden tavan döşemelerinin falanda orjinal olma ihtimali yüksek zira epey renk kayması vs var arka cam kenarı döşemeler bile baya kurumuş halde :D revizyon sonrası çekeyim onları :D

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Vay be bir zamanlar bizimde 72 model 17 m station aracımız vardı o geldi aklıma:)
Hala unutamam orası da ayrı bir konu
Kazasız iyi günlerde kullanın dostum

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Vay be bir zamanlar bizimde 72 model 17 m station aracımız vardı o geldi aklıma:)
Hala unutamam orası da ayrı bir konu
Kazasız iyi günlerde kullanın dostum

Teşekkürler hocam onlar gerçek ford, Bu bizim kasalar 86dan sonrası yerli üretim. Bundan önce 80 model vardı 1.6 Alman taunus onunla arasında sağlamlık yönünde ciddi çok fark var. Tamam bu daha konforlu 2.0 olmanın farkıyla yakıt daha düşük hidrolik direksiyon 5 vites falan ama ötekini ben bi tık daha çok seviyordum. 17m'ler efsanedir station ise çok daha fazla yakar ama iç kalite temizse muazzam ya :)

Ben balta buruncuyumda piyasadakilerin fiyatlar nirvanaya ulaşmış halde ya da revizyonu bekleyen düzeyde çürük :))

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Teşekkürler hocam onlar gerçek ford, Bu bizim kasalar 86dan sonrası yerli üretim. Bundan önce 80 model vardı 1.6 Alman taunus onunla arasında sağlamlık yönünde ciddi çok fark var. Tamam bu daha konforlu 2.0 olmanın farkıyla yakıt daha düşük hidrolik direksiyon 5 vites falan ama ötekini ben bi tık daha çok seviyordum. 17m'ler efsanedir station ise çok daha fazla yakar ama iç kalite temizse muazzam ya :)

Ben balta buruncuyumda piyasadakilerin fiyatlar nirvanaya ulaşmış halde ya da revizyonu bekleyen düzeyde çürük :))
Dostum arabamızın koltukları bordo renk tavanı beyaz tabi direksiyon simidi ve kokpiti de bordo idi ama dışı da golf 7 lerin mavisine benzeyen muazzam bir renkti ve arabanın çürükleri vardı kaportasında ama babam tamirci oldugu için motor ve alt takım sizin arabanız gibi sorunsuzdu

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Dostum arabamızın koltukları bordo renk tavanı beyaz tabi direksiyon simidi ve kokpiti de bordo idi ama dışı da golf 7 lerin mavisine benzeyen muazzam bir renkti ve arabanın çürükleri vardı kaportasında ama babam tamirci oldugu için motor ve alt takım sizin arabanız gibi sorunsuzdu

oo o kombinasyon granadalarda ve consullarda falan da var, bizde çok eskiden consulda vardı granada da vardı Masrafı uğraşması sıkıntı ama harika arabalar ya

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
oo o kombinasyon granadalarda ve consullarda falan da var, bizde çok eskiden consulda vardı granada da vardı Masrafı uğraşması sıkıntı ama harika arabalar ya
Çok memnunduk ama kaporta bakımından son zamanlarda üzmeye çok başlamıştı malum 72 model araç
Bizde 1987 yılından 2011 yılına kadar yani 24 yıl kullanıp satmak zorunda kaldık
Ayrılması da zor oldu tabi malum çok anımız var:(:(

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Çok memnunduk ama kaporta bakımından son zamanlarda üzmeye çok başlamıştı malum 72 model araç
Bizde 1987 yılından 2011 yılına kadar yani 24 yıl kullanıp satmak zorunda kaldık
Ayrılması da zor oldu tabi malum çok anımız var:(:(
Oo epey kalmış sizde ya üzücü tabi ki...

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
za4N1R.jpg

Arkadaşlar, abilerim, gardaşlarım. Babamın 90 model taunusunda ilginç bi sorunla karşılaşıyoruz. Arabanın vites kutusu harika, geçişlerde 'normalde' herhangi bir sıkıntı yok. Yalnız ne hikmetse soğuk kış günlerinde sabah ilk çalıştırdığımızda 10 15 dk 2nci vitese geçirmekte zorlanıyor. Nedenini bir türlü çözemedik normal zamanda böyle bir sorunu hiç yaşamıyoruz sadece kışın ve ilk çalıştırdığımız 10 15 dk :D :D Henüz bi tamirciye gitmedik fikirlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim :)
Hocam her ne olursa olsun bi sanayiye uğrayın derim. Yahu o değilde aracınız gerçekten çok güzel ben daha çok buna değinmek istedim :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım