KAPALI A4 B8.5 2.0 TFSI Gidip gidip gelmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Cuma günü rutin sahibinden ziyaretlerime devam ederken uzun zamandır aradığım temizliğe yakın ve istediğim kriterleri (performans olarak) karşılayan bir araca denk geldim. Aracın 3 adet trameri var. Toplamda 3000tl civarı. Hepsi sağ taraftan sürtme şeklinde. Değişeni yok. Aracı kullanan kişi mütemadiyen sağ tarafı bir yerlere çakıp durmuş. Araba doğuş otomotivden geçen hafta satın alınmış. bu konuyu satıcı konfirme etmese de bismillah paket olması,rengi,kilometresi bir şahıs aracı olmayıp doğuş otomotiv'in yöneticilerine tahsis edildiğini destekler nitelikte. araç eksper'e ve servise açık. iki adet bakıma girmiş. garantisi yok ancak yetkili servis bakımlı. harici olarak aracın YİNE sağ tarafında kapı kolunda boya soyulması ve bel altında yarım yumruk kadar bir göçük mevcut.

Cumartesi ve Pazar günü iki kere görüşmek için gittim. Aracıma takasta 60000tl(emsallerine göre düşük) teklif ettti. A4'ü de 125'e bıraktı. Alınmaz değil, bu fiyata bu kondisyonda hakikaten şuan sahibinden'deki en temiz ve stok olarak en hızlı arabalardan diyebiliriz.

Artıları:
-Performanslı ve quattro. al dağa vur kendi. çık otobana gazla. viraj kas. all included bir araba
-Konforlu geniş sürüş keyfi en az 6 7 sene binilir.
-Kilometresi düşük
-Kış lastikleri var. sottozero. iyi kondisyonda.

Eksileri:
-yaz lastiği ve yazlık jantı yok ( replika ile bile alında min. 5000tl)
-MTV 2778tl (2 sene boyunca sonra 1600 civarı)
-Üstündeki hasarın tamiri en az 1000tl tutar
-Arabada cam filmi dahi yok (600tl)
-kasko ve sigorta diğer arabadan transfer edilecek üstüne fark ödenecek ancak kasko değeri 192000tl olduğundan en az 2000tl fark çıkar
-yakıt kullanıma göre 10lt ile 15lt arası değişecek.

ekstalar:
-APR STG2(buji,bobin de değişecek hepsi en az 4000tl) ya da supechips stg1 yazılım(1500-2000 arası)
-dowpipe 800-1000 tl arası.

anlayacağınız aracı aldıktan sonra 5 ay içinde ekstraları saymazsak kafadan 10000tl masrafı var. Arabada en azından yazlık jant ve lastik olsaydı ya da 120000tl'ye bıraksaydı oradan bir 5000tl kurtaracaktım yine gözümü kestirip alacaktım ancak daha kafadan 10000tl masraf çıkarması gözümü korkurttu,beni zorlayacaktı ve dün akşam yaptığım tüm hesaplamalar neticesinde almaktan vazgeçtim.

Siz ne derseniz? kaçırılmaması gereken bir araba mı yoksa gereksiz bir masraf mı olurdu?

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...25-hp_yetkili-servis-bakimli-523048723/detay/

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım