A4 ve A5 Kardeşler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Herkese merhabalar. Geçen gün @MertEren ve @123456mtn ile birlikte Audi A4 1.4 TFSI Test ettik ve Passat ile kıyasladık, ardından da Yeni A5 Coupe 1.4 TFSI'ı showroom'da inceledik çünkü aracın daha test aracı çıkmamıştı. Bir hatamız olduysa affola ve bu iki kardeş araç hakkında merak ettiğiniz başka şeyler varsa sorabilirsiniz. İyi seyirler dilerim :).

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Panpa size nacizane tavsiyem çıkın 3. Köprü yoluna sıkın makinanın gırtlağını iyice o zaman fikir ayrılığı olmaz bak
1.6 tdi passat 200 görmüştü o yolda. Hani onun boğulmaya başlaması kabulüm ama 1.4 tfsi A4 ün değil açıkçası. Birde sürekli 2.0 atmosferik rav4 kullandığımdan da yadırgamış olabilirim o da var tabi ama bence daha iyi yürümeliydi.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Yo baya aynı motoru açıyorsun bütün Parçalar Vw logolu audi logosu yok bile.
TFSI:Turbo Fuel Stratified Injection.(Turbo beslemeli direkt benzin enjeksiyonlu motor.)
Yeni nesil motorda yakıt, talebe bağlı olarak kontrol edilen yüksek basınçlı bir pompa ile sağlanan bir ortak yakıt sistemi yoluyla püskürtülüyor. Emme supaplarının arasında yer alan bir enjektörle yakıt doğrudan yanma odasına milisaniyelik hassasiyetle ve 110 bara varan basınçla püskürtülüyor. Yakıt/hava karışımı yanma odasında bütünüyle homojen bir şekilde dağıtılıyor. Bu da TFSI motoru diğer motorlardan ayıran ve bütün motor devirlerinde yüksek performans sağlayan en önemli özelliği oluyor.

TSI: üift şarjlı (turbo ve supercharger) direkt enjeksiyonlu motor.
Diğer motor seçenekleri ile karşılaştırıldığında 1.4 litrelik TSI motorda oluşan yüksek basınç ve sıcaklık nedeniyle dayanıklılığı maksimum düzeye taşımak adına bazı ilave korumalar geliştirilmiştir. ürneğin yüksek yanma ısısı ve basınca karşı silindir bloğu grafit lamelli gri dökme demir ile imal edilerek dayanıklılık artırılmış, soğutma sistemi geliştirilmiş ve triger kayışı yerine metal zincir kullanılmıştır.

şöyle diyebiliriz tfsi farkı yüksek basınçlı pompa farkı buna karşılık tsi da da daha yüksek yanma ısısı olduğu için silindir blogu daha sağlam malzemeler kullanılarak üretilmiş

Daha önce okumuştum bu yazıyı alıntıdır :)

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
TFSI:Turbo Fuel Stratified Injection.(Turbo beslemeli direkt benzin enjeksiyonlu motor.)
Yeni nesil motorda yakıt, talebe bağlı olarak kontrol edilen yüksek basınçlı bir pompa ile sağlanan bir ortak yakıt sistemi yoluyla püskürtülüyor. Emme supaplarının arasında yer alan bir enjektörle yakıt doğrudan yanma odasına milisaniyelik hassasiyetle ve 110 bara varan basınçla püskürtülüyor. Yakıt/hava karışımı yanma odasında bütünüyle homojen bir şekilde dağıtılıyor. Bu da TFSI motoru diğer motorlardan ayıran ve bütün motor devirlerinde yüksek performans sağlayan en önemli özelliği oluyor.

TSI: üift şarjlı (turbo ve supercharger) direkt enjeksiyonlu motor.
Diğer motor seçenekleri ile karşılaştırıldığında 1.4 litrelik TSI motorda oluşan yüksek basınç ve sıcaklık nedeniyle dayanıklılığı maksimum düzeye taşımak adına bazı ilave korumalar geliştirilmiştir. ürneğin yüksek yanma ısısı ve basınca karşı silindir bloğu grafit lamelli gri dökme demir ile imal edilerek dayanıklılık artırılmış, soğutma sistemi geliştirilmiş ve triger kayışı yerine metal zincir kullanılmıştır.

şöyle diyebiliriz tfsi farkı yüksek basınçlı pompa farkı buna karşılık tsi da da daha yüksek yanma ısısı olduğu için silindir blogu daha sağlam malzemeler kullanılarak üretilmiş

Daha önce okumuştum bu yazıyı alıntıdır :)
Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim ama şöyle bir durum var 1.0 ve 1.4 tfsi lar Vw ile komple aynı motor verdikleri güç falan hatta bunu bana yetkili biri daha önceden söylemişti. Garip geldi valla.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim ama şöyle bir durum var 1.0 ve 1.4 tfsi lar Vw ile komple aynı motor verdikleri güç falan hatta bunu bana yetkili biri daha öceden söylemişti. Garip geldi valla.
Biraz daha okudum araştırdım TSI motorda ek kompresör olduğu için düşük devirlerinde daha canlı olduğu TFSI motorda biraz daha gücünü devirden aldığı (Üst devirlerde daha başarılıymış) söylenebilir özet olarak :D

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Biraz daha okudum araştırdım TSI motorda ek kompresör olduğu için düşük devirlerinde daha canlı olduğu TFSI motorda biraz daha gücünü devirden aldığı (Üst devirlerde daha başarılıymış) söylenebilir özet olarak :D
1.4 160 tsı da kompresör var ama yenilerde yok yav kaç yıllık vag cıyım ilk defa senden duyuyorum yav :D:eek::eek:

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Her Tsi motor için geçerli değil.1.4 Tsi 150 Yalnızca Turbo beslemeli bir ünite,audi'de kullanılan ünitede tıpkısının aynısı..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım