ABS Montajı / Hyundai Getz Aracıma ABS Takabilir miyim ?

hoodie54

Profesör
8 Ara 2019
93
1
51
1,020
balıkesir
Marka
Nissan
Merhaba,

2005 model Hyundai Getz 1.3 gls 82 hp manuel vites aracım var. İkinci sahibiyim araç 80000km'de. kazası yok.
Aracımdan memnunum bana yetiyor, temiz olduğu için de elden çıkarmak istemiyorum.
Ancak en büyük problemi abs yok. her zaman takip mesafemi koruyarak kullanıyorum.
Sonradan abs taktırabilir miyim? Türkiye'de bu işi yapan yer var mı?
Önerilerinize açığım. teşekkürler.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,232
45,832
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Araç üreticisinin aksi bir beyanı olmadığı sürece, aracın aynı model ama başka versiyonlarında ABS sistemi varsa sonradan takılabiliyor. ABS taktırdığınızda bunu Sanayi Bakanlığı'nın belirlediği teknik servisler raporlayıp TSE onayına sunmalı. Onay çıktıktan sonra araç muayeneye girip uygunluk raporu almalı. Bu işlemler yapılmadan ABS uygulanan araç muayenede ağır kusurlu olarak kalır.

Geriye kalan süreci bilemiyorum. Türkiye'de bunu kim, kimler yapar, maliyeti ne kadardır bilemem. Duyduğuma göre teknik açıdan onay alması en zor tadilat işlemi fren sistemleriymiş ve ABS'ye dönüştürme tadilatının maliyetleri de yüksek olabiliyormuş.

Müsait bir zamanınızda şu pdf'i inceleyebilirsiniz.

Son düzenleme:

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,633
1
5,130
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Ön ve arka teker poryaları veya ön akslar (dört tane- abs okuyucu çarkı olan)
Ön ve arka teker taşıyıcıları (dört tane- abs sensörünün takılabilmesi için)
Dört teker abs sensörü
Abs ünitesine uygun fren hatları (bulunur mu bilinmez)
Abs beyni
Elektrik tesisatı

Yani sözün özü, satıp ilanda aynı temizlikte abs'li kovalasanız üçte biri kadar maliyeti olur.

hoodie54

Profesör
8 Ara 2019
93
1
51
1,020
balıkesir
Marka
Nissan
Ön ve arka teker poryaları veya ön akslar (dört tane- abs okuyucu çarkı olan)
Ön ve arka teker taşıyıcıları (dört tane- abs sensörünün takılabilmesi için)
Dört teker abs sensörü
Abs ünitesine uygun fren hatları (bulunur mu bilinmez)
Abs beyni
Elektrik tesisatı

Yani sözün özü, satıp ilanda aynı temizlikte abs'li kovalasanız üçte biri kadar maliyeti olur.
Eyvallah, mesajı aldım, satıp çift airbag abs 85hp manuel hyundai i20 almanın zamanı geldi.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım