Acil arkadaslar araç hakkindaki degerli yorumlarini bekliyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Birkaç söz de benden olsun.
Bu renk 45-50 li bayan rengi değil evde mutlaka bir genç var bence. Aklı sıra jelatinler sökülmedi havası verecek bantlamış lakin kapıdaki parlatıcı spreyin gelmediği siyah kısımlar rengi çok matlaşmış yani kullanmış arkadaş. bir yılda 20 bin az değil iyi gezmiş derim kısaca. Motorun %10 luk kaybı bence kalitesiz benzin ya da lpg den olmuştur.
servise sokmadan alma derim mutlaka bir motor kontrolü şart
h1.PNG

mevlut olcy

Profesör
8 Eyl 2016
105
81
1,035
Sonuc bu arkadaslar belki bi fikir verebilir

Ekli dosyalar

• 2017-07-18 07.01.47.jpg
    2017-07-18 07.01.47.jpg
    511.7 KB · Görüntüleme: 190

Zulfadli

Mehmet
Profesör
1 Eki 2016
103
193
1,185
Ankara
Marka
Hyundai
Sonuc bu arkadaslar belki bi fikir verebilir
Dyno sıkıntısız olsada dyno operatörü geçinen şahıs ciddi anlamda eğitime muhtaç görünüyor sonuca göre.
6000 d/dk da max gücünü verecek motoru 4800 d/dk ya kadar yürütüp çıkan sonucuda muhtemelen araç sahibi tepki göstermesin diye kafasına göre yorumluyor.Sonuca göre araç 50hp güç üretiyor buda motor %60 anlamına geliyor.
Maalesef işini düzgün yapan expertiz bulmak çok zor,sonucu dikkate almanıza gerek yok zira eksik kalmış bir test.
Kendimde araç satarken aynı durumla karşılaştım adam atmosferik motora lpg'de 4000 d/dk çevirtip kağıda motor %50 yazıp alıcıyı caydırmıştı.
Ayrıca motorun yüzdesi nasıl bir mantıkla hesaplanıyor anlamak mümkün değil.
Kendi 240bin km deki aracım fabrikasyon 112 hp şuan hala yazılımla 135-140hp alıyorum %120 mi benim motor?

mevlut olcy

Profesör
8 Eyl 2016
105
81
1,035
Dyno sıkıntısız olsada dyno operatörü geçinen şahıs ciddi anlamda eğitime muhtaç görünüyor sonuca göre.
6000 d/dk da max gücünü verecek motoru 4800 d/dk ya kadar yürütüp çıkan sonucuda muhtemelen araç sahibi tepki göstermesin diye kafasına göre yorumluyor.Sonuca göre araç 50hp güç üretiyor buda motor %60 anlamına geliyor.
Maalesef işini düzgün yapan expertiz bulmak çok zor,sonucu dikkate almanıza gerek yok zira eksik kalmış bir test.
Kendimde araç satarken aynı durumla karşılaştım adam atmosferik motora lpg'de 4000 d/dk çevirtip kağıda motor %50 yazıp alıcıyı caydırmıştı.
Ayrıca motorun yüzdesi nasıl bir mantıkla hesaplanıyor anlamak mümkün değil.
Kendi 240bin km deki aracım fabrikasyon 112 hp şuan hala yazılımla 135-140hp alıyorum %120 mi benim motor?
Zaten expertiz yerini bende pek begenmedim 10 dk da giden 150 lirama yaniyom. Araç 20 binde ne olabilirki aliyorum

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Rengine bir şey diyemem, kırmızı-bordo araba kadınlar tarafından tercih edilen bir renk. Ama app plaka işi orta yaştaki bir hanımın uğraşacağı şeyler değil bence.
Hyundai'nin benzinli motorları bu motora kadar çok yakıyordu (1.4 ve 1.6'lar), bildiğim kadarıyla ekonomik bir motor bu ama lpg biraz zorlama olmuş. Zaten oldukça iyi yakıt değerlerine ulaşan bir motor.

Ekspertizleri pek dikkate almaya gerek yok bence, uzman (eksper) olduğunu iddia eden çok kişi var ortada. Ticarete döndü o işte.

Son düzenleme:

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
Bu motoru 2 sene kullandım. Gerçekten çok ekonomik bence LPG takılmasına gerek bile yok. İstediğin kadar zorlasan da şehir içi 8lt/100km üzerine çıkamazsın. Ancak aracın ağırlığı altında eziliyor motor, 1 defa uzun yol yapmıştım İstanbul-Altınoluk, Çanakkale üzerinden gittik. Kaz Dağları geçişinde yokuşlarda 4 kişi bagaj dolu ve klima açık gerçekten üzmüştü. Şehir içi için gayet yeterli ve canavar. MPI motor olduğu için LPG uyumunda da sorun yok diye biliyorum. Hyundai'nin GDI motorlarının LPG'ye uyumu sıkıntılı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım