Akü Değişimi Otomatik Şanzımanı Etkiler mi?

emre33

Emre çelik
Takipçi
10 Şub 2024
3
0
10
32
Mersin
Marka
Ford
Aracımın(2020 model ford 1.5 ti-vct focus benzinli otomatik )aküsü bitti degistirdim akücüde vites yukarı atarken sorun yok düşüşte her zaman olmasada hafif geçiş hissiyatı oldu ufak bir fren dokunuşu gibi sebebi nedir acaba kendiliğinden düzelirmi dün 100km yol yaptm herhangi bir sorun yaşamadım

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,046
1
1,125
2,570
Ankara
Marka
BMW
BMW'lerde aküyü tanıtma diye (adı belki başka olabilir) bir işlem var, yapmazsanız eğer camlar ya da farlar sapıtabiliyor.

OBD üzerinden akü değişimi sonrası akü tanıtımı gerekiyor, ben her iki aracımda da yaptırdım. Yapılması zorunlu olmasa da riske atmadım.

Sizin aracınızda da öyle bir şey olabilir...

emre33

Emre çelik
Takipçi
10 Şub 2024
3
0
10
32
Mersin
Marka
Ford
2 gündür herhangi bir sorun yaşamadım kontrole götürecem yinede cevaplarınız için teşekkürler

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
455
1,064
2,695
Ankara
Marka
BMW
Şanzıman beyni motor beyni ile haberleşerek şanzımanın tüm vites geçişlerini yağın basıncını ayarlayarak optimum hale getirir. Aynı zamanda şanzıman beyni sürücünün kullanımına göre öğrenir ve tüm ayarlamaları buna göre yapar. Sanıyorum şuan aracınızda bu beyin akü değişimi sırasında kendini resetledi ve vites değişimleri eskisinden farklı. Tekrar öğrenecektir ve düzelecektir diye düşünüyorum. Ya da servisten aracınıza ait şanzıman resetleme prosedürünü ve öğrenme prosedürünü öğrenerek uygulayabilirsiniz.

emre33

Emre çelik
Takipçi
10 Şub 2024
3
0
10
32
Mersin
Marka
Ford
Şanzıman beyni motor beyni ile haberleşerek şanzımanın tüm vites geçişlerini yağın basıncını ayarlayarak optimum hale getirir. Aynı zamanda şanzıman beyni sürücünün kullanımına göre öğrenir ve tüm ayarlamaları buna göre yapar. Sanıyorum şuan aracınızda bu beyin akü değişimi sırasında kendini resetledi ve vites değişimleri eskisinden farklı. Tekrar öğrenecektir ve düzelecektir diye düşünüyorum. Ya da servisten aracınıza ait şanzıman resetleme prosedürünü ve öğrenme prosedürünü öğrenerek uygulayabilirsiniz.
Teşekkürler dediğiniz gibi oldu düzeldi 3 4 gündür herhangi bir sorun yaşamadım

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım