Akü kodlama

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
226
72
1,035
Merhaba, aracıma İnternet üzerinden akü aldım kendim takmayı düşünüyorum fakat sanırım bazı araçlarda kodlama falan yapılması gerekiyormuş acaba yapmasam bir sorun olur mu akü'yü orjinal amperine sadık kalarak varta sitesinde önerilen aküyü aldım, bu konuda bilgisi olan var mı?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,855
26,186
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Niye internetten alıyosunuz ki akücülerden alsanız eski iadesiyle daha ucuza gelirdi hem de sorunsuz montaj yapılırdı

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Bildiğim kadarıyla aracınızda öyle bir özellik varsa gerekiyor. Yoksa yeni akünüz gereğinden fazla şarj edileceği için hem alternatörünüze fazla yük binecek hem de akünüzün ömrü kısalacak.

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
226
72
1,035
Niye internetten alıyosunuz ki akücülerden alsanız eski iadesiyle daha ucuza gelirdi hem de sorunsuz montaj yapılırdı
Internetten eski akuyu iade edip 2069 TL'ye aldım akücü'yü arayıp fiyat sorduğumda 2800 TL ve eski akü dedi, internetten daha ucuza geldiği için aldım

Son düzenleme:
  • Wow

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
226
72
1,035
Bildiğim kadarıyla aracınızda öyle bir özellik varsa gerekiyor. Yoksa yeni akünüz gereğinden fazla şarj edileceği için hem alternatörünüze fazla yük binecek hem de akünüzün ömrü kısalacak.
Eski akünün amper değeri aynı olsa bile mi?

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
783
1,496
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia

Ben Bosch servisinden aldım. İndirim faln yapmadılar. Hatta aküyü bile vermediler. Bilmem ne bakanlığına veriyoruz dediler. Bu amcalar yemişler mi beni !

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,855
26,186
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ben Bosch servisinden aldım. İndirim faln yapmadılar. Hatta aküyü bile vermediler. Bilmem ne bakanlığına veriyoruz dediler. Bu amcalar yemişler mi beni !
Zaten elden aldığınız yerlerde akü fiyatı aynı amper eskisinin parası düşülmüş şekilde söyleniyor hep. Amper başı belli bi ücret var hurda akü için onu düşüyorlar. Mesela 60 amperi 72 ile yenilerseniz farkediyosunuz durumu :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım