Akü Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,101
7
51,509
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arabanin uzerinde gelen aku energizer gibi birseydi birgun ibreler sona gitti geldi vag grubu diye aha dedim sizlere omur degistireyim. Uzun lafin kisasi merak ettigim konu su 6 sene boyunca far sensoru vs tipteki seyler acik sekilde gezmeme ragmen aku bitmedi. Simdi uzerinde (5 ay oldu galiba gerci taktirali) servisin degistirdigi mutlu var 2 sene deniyor hadi bana 3 sene.bu fark neden dolayi olur ?
Özellikle yurt dışı üretim araçlarda OEM aküler ciddi şekilde yüksek kalite standartlarında üretiliyor. Belki arabaların stokta bekleme ihtimaline karşı da böyle üretiliyor olabilir. Birinci sebep bu kalite farkı.
İkinci sebep ise, araba yıllanıp yaşlandıkça arabanın şarj dinamosu, V kayışı, gergi kasnağı vb. şarj sistemleri de yaşlanıyor ve doğal olarak ilk günkü performansında kalmıyor. Biraz onun da etkisi oluyor. Ben son akü değişimimde arıza yapıp eski aküyü yiyen bu parçaların tümünü değiştirmiştim, 2 yıllık akü hala ilk günkü gibi çalışıyor, aydınlatmaları oynatmadan marş basıyor. (haftaya aniden biterse rezil olurum o ayrı :D)

Bu arada Energizer nasıldır diye merak ediyordum. Zamanında akümü yenilerken tereddütte kalmıştım. Mazda'ya oem olarak takılıyorsa benim için yeterli referanstır :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Özellikle yurt dışı üretim araçlarda OEM aküler ciddi şekilde yüksek kalite standartlarında üretiliyor. Belki arabaların stokta bekleme ihtimaline karşı da böyle üretiliyor olabilir. Birinci sebep bu kalite farkı.
İkinci sebep ise, araba yıllanıp yaşlandıkça arabanın şarj dinamosu, V kayışı, gergi kasnağı vb. şarj sistemleri de yaşlanıyor ve doğal olarak ilk günkü performansında kalmıyor. Biraz onun da etkisi oluyor. Ben son akü değişimimde arıza yapıp eski aküyü yiyen bu parçaların tümünü değiştirmiştim, 2 yıllık akü hala ilk günkü gibi çalışıyor, aydınlatmaları oynatmadan marş basıyor. (haftaya aniden biterse rezil olurum o ayrı :D)

Bu arada Energizer nasıldır diye merak ediyordum. Zamanında akümü yenilerken tereddütte kalmıştım. Mazda'ya oem olarak takılıyorsa benim için yeterli referanstır :)
Kesinlikle bulsam hic dusunmezdim mecbur mutlu takti servis :(

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,101
7
51,509
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kesinlikle bulsam hic dusunmezdim mecbur mutlu takti servis :(
Önümüzdeki 2 hafta içerisinde beni bir dürt. İstanbul'da oto sanayiye gidip kendi ustamla çözeceğim yerleri var arabanın. O ara denk gelirsem -daha doğrusu hala satıyorsa- sana haber edeyim, yerini bilirsin en azından.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Birşey soracağım adamlar clioya fabrika çıkışı 70 amper mutlu aku koymuş iyimidir kotumudur bir aydinlativerseniz beni bir zahmet

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
birde şöyle düşünelim diyorum; bir saat alırsınız markası çok iyi olmasa bile aldığınızda pili 3-4 sene rahat gider. ama sonra pil değişimi yaptığınızda aynı marka ve özellikte pili taktığınızda 1 yada maksimum 2 sene dayanır. neden böyle tam bilmiyorum. baya bir saatçiye nedenini söyledim bişey diyemediler. bu sebeple bütçeyi fazla yormayacak start-stopa uygun bir akü alacam. muhtemelen mutlu akü taktıracam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım