KAPALI Alfa 159

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Arkadaşlar alfa 159 alırken neyine bakacaz direksiyon kutusu sorunlu diyen var vites kutusu sorunlu diyen var durmadan motor arizası veriyor diyen var kısacası atıp tutan çok bilgi veren yok bu aracın neyine bakilıp alınır sorunlumudur uzakmı durmak gerekir yoksa o heybetin karizmanın hakkını verirmi siz ne dersiniz

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Makyajsız kasa yani 2007 modellerde direksiyon kutusu sorunu olduğu söyleniyor. Motor arızası veren de bildiğim kadarıyla 1.8 motor. En alınası 1.9 jtd motor. Bu motor opel ve fiatlarda sorunsuz bir şekilde kullanıldı. Şanzıman da tam otomatik aisin marka. Bu da opel-ford grubunda kullanılıyor. Sorunsuzluğu ile ön planda :)

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Arkadaşlar alfa 159 alırken neyine bakacaz direksiyon kutusu sorunlu diyen var vites kutusu sorunlu diyen var durmadan motor arizası veriyor diyen var kısacası atıp tutan çok bilgi veren yok bu aracın neyine bakilıp alınır sorunlumudur uzakmı durmak gerekir yoksa o heybetin karizmanın hakkını verirmi siz ne dersiniz
Yaklasik 2 yil 2008 159 1.9 JTD (A/T) kullandim. Evet direksiyon kutusu problemini bende duymustum ama basima gelmedi.
Vitesteki problemse arabayi sattigim gun basima geldi :D ama vites kutusu problemi degildi aslinda (ayrica bir sorunda duymadim acikcasi), vitesi degistirmek icin bastiginiz mandala basamadim. Neyseki ekspertiz icin Carium Zeki ustanin dukkana gidiyorduk (50m kalmisti). Bu da kronik bir arizaymis, topuzu soktu hemen, ordaki switch e direk eliyle basti ve duzeldi, istersen degistir (200-300 tl idi o zaman), istersen boyle kullan bi daha olursa yine topuzu sokup basarsin dedi, ama alan arkadas ne yapti daha sonra bilmiyorum.
Onun haricinde sadece rutin bakimlari icin servise gittim, 10 degil 12 numara bir aractir, asiri tavsiye ederim :D tabiki temizini bulmak sartiyla :D Hatta siteye de koydum ama fotolari nerede hatirlamiyorum :D

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Bir tanıdığımın 20.000'de salıncakları değişmişti. Belki talihsizlik olduğundandı, belki de kötü kullanım sonucu. Yine de narin bir otomobil, alt takıma baktırmak lazım bence.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım