KAPALI Alfa Romeo 147

planco

Elit Apaçi
21 Eki 2018
138
155
935
Eskişehir
Marka
Volkswagen
6-7 ay sonra -umarım- ilk defa kendi şahsi aracıma kavuşacağım, 2-3 aydır araştırıyorum. Makyajlı 1.6 TS Distinctive 147'lere niyetlendim. Var mı bu araba hakkında deneyimlerini paylaşabilecekler? Ne yakar, mantıklı mı, alınır mı, kronik sorunları neler? Yardımcı olabilirseniz sevinirim

EDIT : Öğrenci arabası olarak değerlendirilmeli, ayrıca parasını verip alacak olan da benim masraflarını karşılayacak olan da
EDIT #2 : 33-35 bin bandında satılanları alacağım, ucuz yollu olanlarını değil

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,870
26,248
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Punto konusunda hemen hemen her motorunu uzun uzun kullanmış biri olarak aylık kendine ait geliri olmayan biri için en makul olanı 1.3 multijettir bence. Maddi olarak 1.4fire de gayet mantıklı ama arabadan soğursunuz o motorla. Multijeti alın hem gidişi fena değil hem de binlerce fiatta kullanılan ortak bi motor yani parça usta sorunu asla olmaz

planco

Elit Apaçi
21 Eki 2018
138
155
935
Eskişehir
Marka
Volkswagen
Punto konusunda hemen hemen her motorunu uzun uzun kullanmış biri olarak aylık kendine ait geliri olmayan biri için en makul olanı 1.3 multijettir bence. Maddi olarak 1.4fire de gayet mantıklı ama arabadan soğursunuz o motorla. Multijeti alın hem gidişi fena değil hem de binlerce fiatta kullanılan ortak bi motor yani parça usta sorunu asla olmaz

1.4 Mair'e göre daha mantıklı diyorsunuz yani? Performans olarak rakamlara bakacak olursak çok fark var be:confused:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,870
26,248
5,720
Ankara
Marka
Skoda
1.4 Mair'e göre daha mantıklı diyorsunuz yani? Performans olarak rakamlara bakacak olursak çok fark var be:confused:
Mairler bi tık sorunlu motorlar benim bildiğim kadarıyla, tjetler de alırken pahalıdır muhtemelen. Multijette 190 tork var zaten dizel araba kalkışı falan baya iyi uzunda da 190a kadar çıkıyodu. 10binde bi yağ filtre değiştirsen başka bişey çıkarmaz muhtemelen multijet.

Özet olarak mair daha performanslı olabilir. Fire motor da en ekonomiği. İkisinden de biraz istersek multijet bize göre oluyor tam

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

planco

Elit Apaçi
21 Eki 2018
138
155
935
Eskişehir
Marka
Volkswagen
Mairler bi tık sorunlu motorlar benim bildiğim kadarıyla, tjetler de alırken pahalıdır muhtemelen. Multijette 190 tork var zaten dizel araba kalkışı falan baya iyi uzunda da 190a kadar çıkıyodu. 10binde bi yağ filtre değiştirsen başka bişey çıkarmaz muhtemelen multijet.

Özet olarak mair daha performanslı olabilir. Fire motor da en ekonomiği. İkisinden de biraz istersek multijet bize göre oluyor tam

Teşekkürler hocam, göz önünde bulunduracağım.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,294
1
9,445
4,970
kocaeli
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sporting-palio-125hp-617854308/detay/
Hocam bu Palio sporting , nadir bulunan bir modeldir . Tanıtımına ünlü F1 pilotu Michael Schumacher gelmiştir (Bursa) , kendisine 1 adet hediye edilmiştir .
Fiat'ın standart 1.6 16v motoru üzerine yapılan bazı eklentilerle (headers, ecu , egzantrik) 20bg güç artışı olmuştur (120Bg). Standart paliolarin aksine sparco koltuklar , direksiyon , gösterge , vites topuzu bulunmaktadır . Oldukça popüler bir ralli aracıdır , biraz araştırın tutkunları çoktur . Temizini bulmakta zor , LPG siz özellikle tercih edilmeli ...

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...o-1.3-multijet-active-orjina-611775533/detay/
Standart bir punto ...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-daha-100-binde-tertemiz-acil-609572621/detay/
Bu araçta LPG olması beni düşündürdü , kaliteli bir kit iyi bir ustanın montajı ile takıldıysa hiçbir problem olmaz .

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-2011-bravoo-618234459/detay/
Bütçe biraz artirilabilirse güzel ,alınasi bir araçtır .

@stan hocamda T-Jet motorda LPG kullanıyor , kendisi de bu konularda bilgi sahibi . Yardımcı olabilir .

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

planco

Elit Apaçi
21 Eki 2018
138
155
935
Eskişehir
Marka
Volkswagen
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sporting-palio-125hp-617854308/detay/
Hocam bu Palio sporting , nadir bulunan bir modeldir . Tanıtımına ünlü F1 pilotu Michael Schumacher gelmiştir (Bursa) , kendisine 1 adet hediye edilmiştir .
Fiat'ın standart 1.6 16v motoru üzerine yapılan bazı eklentilerle (headers, ecu , egzantrik) 20bg güç artışı olmuştur (120Bg). Standart paliolarin aksine sparco koltuklar , direksiyon , gösterge , vites topuzu bulunmaktadır . Oldukça popüler bir ralli aracıdır , biraz araştırın tutkunları çoktur . Temizini bulmakta zor , LPG siz özellikle tercih edilmeli ...

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...o-1.3-multijet-active-orjina-611775533/detay/
Standart bir punto ...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-daha-100-binde-tertemiz-acil-609572621/detay/
Bu araçta LPG olması beni düşündürdü , kaliteli bir kit iyi bir ustanın montajı ile takıldıysa hiçbir problem olmaz .

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-2011-bravoo-618234459/detay/
Bütçe biraz artirilabilirse güzel ,alınasi bir araçtır .

@stan hocamda T-Jet motorda LPG kullanıyor , kendisi de bu konularda bilgi sahibi . Yardımcı olabilir .

Bi ralli tutkunu olduğum söylenemez, her ne kadar meraklısı olsam da tutkunu değilim. Kesinlikle değer sahibi bi araç ve pakettir ama nedense palio genel olarak bana iç dış dizayn ve teknoloji hususunda diğer seçeneklerden (bravo, punto) çok daha geride olan bi araçmış gibi geliyor.

Bravoya o parayı verene kadar üstüne 3-5 daha ekler giulietta alırım (2. araba olarak net tercihim giulietta zaten) tam olarak bu mantıkla düşündüğümde bana saçma geliyor. Ama güzel araba.

Punto'ya gelecek olursak; bütçeden o kadar kısmadan, 40 bin lira civarlarına bir 1.4 Mair 105hp düşünüyorum. Bakalım ne olacak.

Yorumlar için tekrar teşekkürler :) kararım netleştikçe daha detaylı sorular için mutlaka @stan gibi bilgili ve tecrübeli üyelere danışacağım.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,294
1
9,445
4,970
kocaeli
1.4 atmosferik punto alınmaz , güçsüz gerçekten .

Ancak çok düz bir yerde yaşıyorsanız , performans beklentiniz yoksa alınır .

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,870
26,248
5,720
Ankara
Marka
Skoda
1.4 atmosferik punto alınmaz , güçsüz gerçekten .

Ancak çok düz bir yerde yaşıyorsanız , performans beklentiniz yoksa alınır .

Yokuş aşağı bile gitmiyo o araba :D tiponun 1.4ie motoru bile daha iyidir ondan performans olarak

planco

Elit Apaçi
21 Eki 2018
138
155
935
Eskişehir
Marka
Volkswagen
Adım çok geçmiş ya buralarda, sağolun, varolun öncelikle.

Ne zaman, ne konuda yardım gerekse, çekinmeyim lütfen. Özelden, genelden yazın, bir şekilde dönüş yaparım.

İyice araştırıp bilgi sahibi olduktan sonra tecrübeleriniz için mutlaka rahatsız edeceğim :D Ama arkası boş, lüzumsuz, cevabı bilindik sorularla kimsenin kafasını şişirmeyi istemiyorum :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,044
7
51,383
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Passattan önce tipo vardı bizde gidiyodu ya :D

Size öyle gelmiştir :D İçindekilere şahane hızlanıyor gibi geliyor. Halbuki Şahin'ler daha seriydi. Broadway'ler de öyleydi. :) Tipo 1.6'dan sonra yürümeye başlıyor, onda da Şahin'le aynı yakıyor.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,870
26,248
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Size öyle gelmiştir :D İçindekilere şahane hızlanıyor gibi geliyor. Halbuki Şahin'ler daha seriydi. Broadway'ler de öyleydi. :) Tipo 1.6'dan sonra yürümeye başlıyor, onda da Şahin'le aynı yakıyor.
Ya zaten kötü ona bişey demiyorum da 1.4 punto da aynı motorun sıfır hali gibiydi. İkisi de birbirinden beter bence ama tipodakinin sesi daha güzel :D şuan para olsa düşünürüm ben şehir içinde binmeye 1.4ie tipo

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,044
7
51,383
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım