Alfa Romeo 156 Klima Sorunu

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,046
1
1,125
2,570
Ankara
Marka
BMW
selamlar, iyi forumlar.

156 2.0 ts ss aracım, 2001 model.

aracımın klimasında sorunu bir türlü bulamadık.

klimayı devreye sokacak olan butona bastığımda butonun lambası yanıyor ancak klima bazen devreye girmiyor, devreye girdiğinde ise belli bir zaman sonra devreden çıkıyor (butonda yanmaya çalışan ışık hep yanıyor).

klima gazı ve hangi soketi olduğunu bilmediğim bir soket yenilendi ancak sorun devam etmekte.

başına gelen ya da fikri olup yardımcı olabilecek var mı?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,706
2
9,637
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
problem inşallah ondandır abi, kompresöre giren soket, müşür ve tesisatı kontrol ettirecek bi alfacı bul ya da çekici ile ankaraya beklerim :)
Tesisata bir göz attım, @Testarossa sağolsun bir kaç şeyden bahsetti bana kendiside çok sağlam bir alfacıdır , eksik gedik kopuk hatta yıpranmış en ufak bir parça görmedim o sensör hariç tüm tesisat 0 km'de olduğu gibi tertemiz duruyor , sanırım o sensörü değişsem sorunum çözülecek gibi hissediyorum bakalım ne olacak önce bir sensör bulmam lazım :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
images

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,046
1
1,125
2,570
Ankara
Marka
BMW
abiler selam tekrardan,
bugün klima gene gitti (alırsın alfa olursun kalfa).
işin garibi dur-kalk trafiğe girmediğim sürece klima buz gibi üflüyor, ne zaman ki dur-kalk yapayım kompresör devreden çıkıyor.
cuma tekrar gideceğim iş bilmez ustaya.
sizin tahminleriniz var mı?

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,632
1
5,128
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
abiler selam tekrardan,
işin garibi dur-kalk trafiğe girmediğim sürece klima buz gibi üflüyor, ne zaman ki dur-kalk yapayım kompresör devreden çıkıyor.
Şimdi işin rengi değişti. Dur kalk trafikte kompresör devreden çıktığında hiç bakma fırsatınız oldu mu klima borularına ? Dışı buz tutmuş gibi duruyor olabilir mi ?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,706
2
9,637
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
abiler selam tekrardan,
Evet benim sorunlar baş vermeye başlamış geçmiş olsun yine takipteyim konuyu

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,046
1
1,125
2,570
Ankara
Marka
BMW
bugün sanayiye tekrar gittim, görünen o ki sorunu çözdük (inşallah).

klima kompresörüne elektriğin gelmesini sağlayan, klima kasnağı ile kompresöründe arasında olan bobin arıza yapmış, değişti.

en azından bugünlük normalde kesin devreden çıkar dediğimiz yerlerde devreden çıkmadı.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,706
2
9,637
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
bugün sanayiye tekrar gittim, görünen o ki sorunu çözdük (inşallah).

klima kompresörüne elektriğin gelmesini sağlayan, klima kasnağı ile kompresöründe arasında olan bobin arıza yapmış, değişti.

en azından bugünlük normalde kesin devreden çıkar dediğimiz yerlerde devreden çıkmadı.
@alkın geçmiş olsun tekrar umarım ki çözülmüştür senin izinden gidecek bir 156 daha burada bekliyor , detaylandirabilirsen konuyu fotoğraf vs. sanırım bir çok 156 kullanıcısına ilaç olacaktır bu durum , takipteyim yorumlarını bekleyeceğim kardeşim.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,046
1
1,125
2,570
Ankara
Marka
BMW
@alkın geçmiş olsun tekrar umarım ki çözülmüştür senin izinden gidecek bir 156 daha burada bekliyor , detaylandirabilirsen konuyu fotoğraf vs. sanırım bir çok 156 kullanıcısına ilaç olacaktır bu durum , takipteyim yorumlarını bekleyeceğim kardeşim.
abi selam. değişen parçalar bu konuda aynen yazdığım şekilde.
bugün tekrar deneme fırsatım oldu, yaklaşık 60 km kullandım, klima hep devredeydi.
son yapılan işlem şuanlık çözüm oldu gibi ama gene de irtibatta kalıp konuyu güncel tutalım.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,706
2
9,637
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
abi selam. değişen parçalar bu konuda aynen yazdığım şekilde.
bugün tekrar deneme fırsatım oldu, yaklaşık 60 km kullandım, klima hep devredeydi.
son yapılan işlem şuanlık çözüm oldu gibi ama gene de irtibatta kalıp konuyu güncel tutalım.
Hafta başlayana kadar takipteyim , dediğim gibi benimkide şehir içi hava sıcak ve trafik varsa kesiyordu , bekliyorum yorumlarını

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,046
1
1,125
2,570
Ankara
Marka
BMW
@alkın hadi iyi haberler bekliyorum şu sıcaklarda kurtar beni :D
arabamı dün selespeed baskı balatası değişimi ve ''yere yağ damlatmayan alfa'nın yağı bitmiştir'' genellemesini yıkmak için yağ kaçakları onarımı adına yeni alfa ustama bıraktım.
kasnak ile kompresörün arasındaki bobin değiştiğinden beridir sorunsuz çalışıyor abi, ankaraya gel hallettirelim :)

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,706
2
9,637
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
arabamı dün selespeed baskı balatası değişimi ve ''yere yağ damlatmayan alfa'nın yağı bitmiştir'' genellemesini yıkmak için yağ kaçakları onarımı adına yeni alfa ustama bıraktım.
kasnak ile kompresörün arasındaki bobin değiştiğinden beridir sorunsuz çalışıyor abi, ankaraya gel hallettirelim :)
Ankara'ya gelmem için klima lazım migrenim var cam açık yolculuk bana gelmiyor :( umarım sistem aynıdır burada bir göstereceğim senin dediğin şeyleri bakalım ne olacak

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,046
1
1,125
2,570
Ankara
Marka
BMW
Ankara'ya gelmem için klima lazım migrenim var cam açık yolculuk bana gelmiyor :( umarım sistem aynıdır burada bir göstereceğim senin dediğin şeyleri bakalım ne olacak
abi o zaman sırayla;
1-kompresöre giren soket
2-sağ sis farının arkasındaki klima basınç sensörü
3-kasnak ile kompresör arasındaki elektriği çeken bobin

ben bu sıra ile gittim, şimdilik sorun çözüldü. maliyet konusunda hiç bilmiyorum kazamdan dolayı sigorta karşıladı.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,706
2
9,637
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
abi o zaman sırayla;
1-kompresöre giren soket
2-sağ sis farının arkasındaki klima basınç sensörü
3-kasnak ile kompresör arasındaki elektriği çeken bobin

ben bu sıra ile gittim, şimdilik sorun çözüldü. maliyet konusunda hiç bilmiyorum kazamdan dolayı sigorta karşıladı.
Ne yapsak bizde mı önden vurdursak arabaya :D bugün gittim bir ustaya bana kompresör, basınç müşürü ve radyatörü değişmemiz lazım ondan sonra hiç sorun olmaz falan dedi bilemiyorum :D

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,046
1
1,125
2,570
Ankara
Marka
BMW
Ne yapsak bizde mı önden vurdursak arabaya :D bugün gittim bir ustaya bana kompresör, basınç müşürü ve radyatörü değişmemiz lazım ondan sonra hiç sorun olmaz falan dedi bilemiyorum :D
abi aman sıcakta klimasız gez de kazaydı, sigortaydı, ustanın nazıydı uğraşma, allah korusun. :)

o usta da baya bilgiliymiş, komple arabayı sat sıfır giulia alsan o zaman da sorun olmaz. ustanın mantığa göre hatatat

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım