Almanya'dan İthalat Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

a_tektas

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
37
46
595
Arkadaşlar Almanya'dan bir abimiz bize finansörlük yapacak,malı yollayacak biz burda satacağız ama pek bi fikrimiz yok.Acaba Almanya'dan ne getirip satılır otomotiv olur başka sektörler olur fikri olan paylaşabilirse sevinirim.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Arkadaşlar Almanya'dan bir abimiz bize finansörlük yapacak,malı yollayacak biz burda satacağız ama pek bi fikrimiz yok.Acaba Almanya'dan ne getirip satılır otomotiv olur başka sektörler olur fikri olan paylaşabilirse sevinirim.

Almanya bu tip ithalata için pahali ülke , Çin olsa neyse. Belki Klasik BMW Mercedes sıfır veya çıkma parçaları ithalatı yapılabilir. Sonucta orda eski araba çok ucuz.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Üstteki arkadaşın dediği gibi eski model arabalar için parça alınıp satılabilir. Onun dışında teknolojik cihazlar da olabilir ama Almanya'dan ziyade Çin daha mantıklı olur. Bildiğiniz işe yönelik yatırımlar daha mantıklı olur. Meslek neydi?

a_tektas

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
37
46
595
Muhasebeciyim malesef kendi bildiğim işe pek yarıtım yapılamıyo :). Eski araç parçaları mantıklı gibi fakat güzel para getireceğini sanmam.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Muhasebeciyim malesef kendi bildiğim işe pek yarıtım yapılamıyo :). Eski araç parçaları mantıklı gibi fakat güzel para getireceğini sanmam.
Arabalardan anlıyorsanız klasik araba restorasyonunda güzel para var ama parça için bağlantılar ve işten anlamak gerekli. Yoksa kar ettirmez.

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
Muhasebeci olarak siz daha iyi bilirsiniz ancak yine de söylemekte fayda görüyorum gümrüğümüz tam bir kan emici. Vergiler harçlar şunlar bunlar vs. Onun dışında klasik araba parçaları bana da mantıklı geldi. Kazancının da iyi olacağı kanaatindeyim adam ülkede far bulamadı diye farsız gezecek hali yok el mahkum sizden alacak. Ancak ben bunları söylerken sermaye riskim felan olmadan kolayca söylüyorum siz yine de iyice bir tartın

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,135
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
AVM'lerde denk geldiniz mi bilmiyorum. Rosmann diye bir mağaza var, Alman menşeli temizlik ürünleri satıyor. Ben bu işlerden pek anlamam, algısı vergisi nedir bilmem. Ama her gittiğimizde hanım bi 150-200 TL bırakıyor :)

Siz Almanya'dan ithalat diyince orası geldi aklıma, belki fikir olur. Şimdi kadınlar ithal ev tekstili, temizlik vs. gibi ürünlere çok ilgi duyuyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım