And abinin hesapta hareketlilik var :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Kendisi zaten bu isi yurt disinda yapmak icin oralara gitti. Ben kendisine burdan destek veriyorum. Orada olanaklar daha fazla, umarim hakkinda hayirlisi olur. Ayrica, kendisine destek vermek isteyen arkadaslar steerr den ingilizce olarak girdi yaparsa daha iyi olur, yabanci bir olusum sonucta. Sifirdan baslarken ona kostek degil destek olmamiz gerekiyor. Her ne kadar insanlarla ilgili sorun yasasa da bana otomobilleri sevdiren kisidir kendisi.

Ayrica, Sinan’in son civic testindeki yorumlarindan dolayi benim icin “otopark” tamamiyle standart bir test kanali olmustur. Bunun suclusu otopark degil markalardir zaten. Gerci son 2-3 yildir dogal olarak buralara gelindi ve and in kendini ifade edememesinden dolayi yurt disina gittigine inaniyorum. Ayrica, bugune kadar and-sinan ikilisinin gecmiste yaptigi amator ama son derece dolu olan testleri icin buradayim, diger platformlara nazaran daha iyi bir konumda ve benim icin bir gecmisi var buranin.

Son düzenleme:

sinan

Yönetici
Yönetici
Admin
8 Eyl 2016
417
4,117
4,095
37
İstanbul
Ayrica, Sinan’in son civic testindeki yorumlarindan dolayi benim icin “otopark” tamamiyle standart bir test kanali olmustur
üzücü, ne diyeyim? insanlar merak ediyor diye adamların ağzından zorla laf aldık. bize söylediklerini aktardım. günah keçisi olduk. Şu yaptığın moral bozmaktan başka bir şey değil.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
üzücü, ne diyeyim? insanlar merak ediyor diye adamların ağzından zorla laf aldık. bize söylediklerini aktardım. günah keçisi olduk. Şu yaptığın moral bozmaktan başka bir şey değil.
Bence moralinizi bozmayın. Ben bu yoruma katılmıyorum. Bence özellikle bu meselede tam olması gerektiği noktada duruyorsunuz. Müşterilerin ve markaların ortasında gibisiniz, müşterilere çok az daha yakınsınız. Olması gereken bu. Ben videodaki açıklamaları çok yerinde buldum.

Bunun dışında, sitede ve YouTube'da olması gereken heyecan biraz azaldı gibi hissediyorum. Bana katılan insanlar da var, katılmayanlar da var. Kendi adıma konuşayım, ben eskiden detayların özenle anlatılması ile ayırıyordum Otopark'ı diğerlerinden. Şimdi ise biraz daha sönük kalıyor bazı videolar. Tabii ki yine de Türkiye'deki ''otomobil odaklı'' en büyük kanalı, bunun da bence hakkını veriyorsunuz. Ben hala Otopark'ı diğer kanallardan daha çok beğeniyorum. Yalnız bizi öyle bir seviyeye alıştırdınız ki, eskiyi arıyoruz ister istemez. Belki siz de arıyorsunuzdur. Kurumsal olmada bence sorun yok, işler ciddiye bindiğinden beri daha düzenli ve kurgusu iyi testler geliyor buna da lafımız yok.

Yine de o sohbet havası ister istemez otomobili daha güzel anlattırıyor. Ağabeyiniz ile olan testler mesela, daha çok izlettiriyor. Gerçekten otomobille ilgilenen insanlar zaten internetten kağıt üzerindeki bilgileri okuyor ve aşağı yukarı arabayı biliyor oluyor. İngiltere-alman basınını takip edenler videolarını da izlemiş oluyorlar. Otopark'ı izleme sebepleri, sizin videoda söyleyeceğiniz kağıt üzerinde olmayan en ufak bir bilgi, bir hareket veya bir yorum. Bunlar fazlalaştıkça bence eleştiriler de azalacaktır.

Ülkede her konuda olduğumuz gibi markalarla da kavga ediyoruz. Onlar da insan, müşteriyi ellerinden geldiğince memnun etmeye çalışıyorlar. Sizler de videolarla hem bizi hem de markaları memnun etmeye çalışıyorsunuz. Markalar-müşteri arasındaki gereksiz kavga uzadıkça bundan zarar gören ortada duran sizler oluyorsunuz. Bunların hepsini anlayışla karşılıyorum.

Sonuç olarak, biz (veya ben) eski Otopark'ı özledik. Sizin siteye köşe yazıları yazdığınız, forumlarda konuştuğumuz konulara yorum yaptığınız, videolarda bizi hem güldürüp hem de arabalar hakkında bilgi edindiğimiz zamanları özledik. Moral bozmaya gerek yok, dışardan gözüktüğü kadarıyla bu havayı yakalamak eski zamanlardan (olanaklar vs) daha kolay. Kolay gelsin, hatam varsa affola...

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,898
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben Honda'daki göçük sıkıntısında yahut başka bir modelin herhangi bir sıkıntısında düşüncelerinin nasıl olduğundan ziyade, test ettiğin otomobillerdeki doğru analizlere ve bunları da gördüğün gibi aktarmanda ki samimiyete inanıyorum ve önem veriyorum hocam. Araçlarda var olan arıza veya sıkıntılı durumlara dair yapmış olduğun yorumlar tamamen seni bağlar. Neticede herkesin kendi aklı ve bilgisi var. Gündemi az çok takip eden herkes sıkıntıların ne kadar çözüldüğünü yahut çözülemediğini net şekilde görebilir. Bunun için herhangi bir tester'dan fikir almaya gerek olmadığını düşünüyorum. O yüzden canını hiç sıkma.

Türkiye'de bu işi yapan herkesin kanalını takip ediyorum ve testlerini izliyorum. Test ettikleri otomobillerde var olan eksiklikleri senin kadar iyi gözlemleyip, doğru analiz edip takipçiye aktaran başka bir kimse yok. Kimisi ya yanlı anlatım yapıyor ya da tatmin etmeyen, saklarmış gibi anlatan bir tavır sergiliyor. Bu zamana kadar tecrübe ettiğim otomobillerde gözlemlediğim ne kadar eksik varsa senin yorumların bire bir bu konuda hep tuttu. En önemlisi de bunları dile getirmekten çekinmedin. And ve sen varken de bu böyleydi zaten. Benim için bu platformu ve senin yaptığın testleri değerli kılan, takip edilesi kılan en önemli şey ' doğru analiz ve dürüstçe anlatım ' ikilisidir. Bugün, 100-120 bin lira gibi büyük bir parayı yapmış olduğun testlerde ki analizlere güvenip ' Sinan'ın anlattığı ve beğendiği araca verebilirim ' diyebiliyorsam işini hakkıyla ve layıkıyla yapıyorsun demektir. O sebeple, az önce bahsettiğim ikiliyi kaybetmediğin müddetçe hangi kanal hangi konsepte geçerse geçsin, nasıl bir şov sergilerse sergilesin hep onlardan bir adım önde kalmaya devam edeceğine dair inancım tam.

Son düzenleme:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Ben Honda'daki göçük sıkıntısında yahut başka bir modelin herhangi bir sıkıntısında düşüncelerinin nasıl olduğundan ziyade, test ettiğin otomobillerdeki doğru analizlere ve bunları da gördüğün gibi aktarmanda ki samimiyete inanıyorum ve önem veriyorum hocam.

Türkiye'de bu işi yapan herkesin kanalını takip ediyorum ve testlerini izliyorum. Test ettikleri otomobillerde var olan eksiklikleri senin kadar iyi gözlemleyip, doğru analiz edip takipçiye aktaran başka bir kimse yok. Kimisi ya yanlı anlatım yapıyor ya da tatmin etmeyen, saklarmış gibi anlatan bir tavır sergiliyor. Bu zamana kadar tecrübe ettiğim otomobillerde gözlemlediğim ne kadar eksik varsa senin yorumların bire bir bu konuda hep tuttu. En önemlisi de bunları dile getirmekten çekinmedin. And ve sen varken de bu böyleydi zaten. Benim için bu platformu ve senin yaptığın testleri değerli kılan, takip edilesi kılan en önemli şey ' doğru analiz ve dürüstçe anlatım ' ikilisidir. Bugün, 100-120 bin lira gibi büyük bir parayı yapmış olduğun testlerde ki analizlere güvenip ' Sinan'ın anlattığı ve beğendiği araca verebilirim ' diyebiliyorsam işini hakkıyla ve layıkıyla yapıyorsun demektir. O sebeple, az önce bahsettiğim ikiliyi kaybetmediğin müddetçe hangi kanal hangi konsepte geçerse geçsin, nasıl bir şov sergilerse sergilesin hep onlardan bir adım önde kalmaya devam edeceğine dair inancım tam. Bundan dolayı canını hiç sıkma.
Söylediklerinize birebir katılıyorum.

Yalnız üstlerde bahsi geçen Civic videosunu az önce izledim ve ne yazık ki orada biraz huzursuz oldum. Bu göçük mevzusu hayati bir mesele olmasa bile, dilden dile yayılmış durumda; bu da onu önemli kılıyor. Videoda bu konu ile ilgili objektif ve tarafsız kalınmaya çalışılmış fakat Honda' ya biraz fazla iyimser yaklaşılmış. Yorumlardan ve videodaki beğeni oranlarından bunun tepki çektiğini anlayabilirsiniz. Bu işte iki temel taş izleyici ve marka; hangisine yaklaşırsan diğeri küsecektir. İki durumda da yapımcı zararına oluyor.
Kesinlikle suçlama tarzı bir durum söz konusu değil. Honda tarafından finanse edilen bir organizasyonda Honda' yı kötüleyemezdiniz. Zaten biraz bu işin nasıl yürüdüğünü bilen biri bu konuda hiçbir yayıncıyı suçlayamaz. Özetle göçük mevzusunda iki tarafa da destek olamazdınız, keşke tamamen tarafsız kalıp bu konuya hiç girmeseydiniz.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,898
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Söylediklerinize birebir katılıyorum.

Yalnız üstlerde bahsi geçen Civic videosunu az önce izledim ve ne yazık ki orada biraz huzursuz oldum. Bu göçük mevzusu hayati bir mesele olmasa bile, dilden dile yayılmış durumda; bu da onu önemli kılıyor. Videoda bu konu ile ilgili objektif ve tarafsız kalınmaya çalışılmış fakat Honda' ya biraz fazla iyimser yaklaşılmış. Yorumlardan ve videodaki beğeni oranlarından bunun tepki çektiğini anlayabilirsiniz. Bu işte iki temel taş izleyici ve marka; hangisine yaklaşırsan diğeri küsecektir. İki durumda da yapımcı zararına oluyor.
Göçük mevzusunda iki tarafa da destek olamazdınız, keşke tamamen tarafsız kalıp bu konuya hiç girmeseydiniz.
Sinan'ın ya da diğerlerinin asli görevi tam olarak bu değil ki.. Yani Sinan ya da bir başka tester bu hususta taraf olmak zorunda değil. Sinan orada göçük konusunda herhangi bir yanlı tavır sergiliyor olsa yukarıda ki yorumumda anlattığım ve araçlarda gördüğü eksiklikleri diğer herkese göre dürüstçe anlatıyor dediğim kısmı da yapmazdı. Netice itibariyle araçtaki bu sıkıntı için Sinan'ın ya da başka bir tester'ın görüşüne kullanıcıların ihtiyacı yok. Gündemi takip eden herkes sıkıntının ne boyutta olduğunu, devam edip etmediğini çok rahat şekilde görebilir. Dediğim gibi Sinan o konuda taraflı yorum yapıyor olsa, markayı bozmamak adına bunu yapıyor olsa, bu zamana kadar test ettiği araçlarda da gördüğü eksiklikleri diğer herkes gibi anlatır geçerdi. Ne şiş yansın ne kebap der yoluna bakardı.

Göçük konusuna girme kısmında ise eminim ki bu işi yapan kanallar da bu konulara girmeyi pek istemezler fakat takipçiler öyle ya da böyle bu soruları kanallara yönelttiği için onlar da markaya sormak zorunda kalıyor. Şimdi sen tester olarak bunu markaya sorduğun zaman marka sana ' şöyle büyük problemimiz var, bilmem kaç bin tane araçta sorun var, hala sıkıntıyı bulamadık, büyük bir sorun bu, sıkıntı yeni üretimlerde de devam edebilir ' gibi şeyler demeyeceğine göre testerların söylemiş olduğu şeylere de takılmanın manası yok.

Son düzenleme:

akif51bmw

Elit Apaçi
21 Ocak 2018
142
265
885
Moralinizi bozmayın lütfen. F12 berlinetta yazdığımda bizzat Sinan beyin test videosunu görebilmek çok büyük olay. İzleyici olarak bazı şeylere kolay ulaştığımız için arkadaşlarımız acımasız yorumlar yapabiliyorlar diye düşünüyorum. Nereden nerelere gelindi. Eski videolar da çok güzeldi. Yeniler de çok güzel. Artık otuz yaşına gelmiş evli barklı çocuk sahibi bir insandan da İbiza cupra videosu beklenmemeli. Şahsım adına yapabileceğim tek eleştiri abi kardeş videolarının sayısının artması olacaktır. Kendisi sohbeti ve yorumları keyifli bir insan. Fakat tek başına Sinan bey gayet iyi götürüyor. İyi günler herkese.

Son düzenleme:

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Civic testinin nesi sorunmuş ben anlamadım.
Herkes abi kardeş testlerinden konuşmuş. Evet güzel oluyor, ama ben örneğin İbiza testinde araç hakkında çok bilgilenmiş oldum, bayağı güzel anlatmış Sinan abi, o test benim için idealdir.

Son düzenleme:

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,483
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Konu civic testine dönmüş.
O konuda söyleyeceğim tek şey; fabrika sadece 200 araçta göçük var diyor ve bu şekilde sizler de beyan ediyorsunuz. Ama benim gördüğüm her sedan civic te bu dalga var, dalgasiz civic daha görmedim. Tüm dalgali civic ler izmirde mi satılmış yani?
Bayideki araçta bile göçük varken, nasıl fabrikada 0 hatayla karşılaşılıyor?
Bir de aracın dış kasası o kadar esneyip, göcük yaptırdıktan sonra, nasıl şasiyi etkileyenebir durum yok denebilir ki?
Burak Ertem & Sinan Koç gibi iki gurudan aynı anda bunları duyduk ama, olmadı.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Konuyu tekrardan amacina çevirirsek sevinirim.Baya uçmuş.
Bu konu konuşulmassa olmayacak gibi.
Konu civic testine dönmüş.
O konuda söyleyeceğim tek şey; fabrika sadece 200 araçta göçük var diyor ve bu şekilde sizler de beyan ediyorsunuz. Ama benim gördüğüm her sedan civic te bu dalga var, dalgasiz civic daha görmedim. Tüm dalgali civic ler izmirde mi satılmış yani?
Bayideki araçta bile göçük varken, nasıl fabrikada 0 hatayla karşılaşılıyor?
Bir de aracın dış kasası o kadar esneyip, göcük yaptırdıktan sonra, nasıl şasiyi etkileyenebir durum yok denebilir ki?
Burak Ertem & Sinan Koç gibi iki gurudan aynı anda bunları duyduk ama, olmadı.
Bence Sinan abi de Burak abi de elinden geleni yapmış. O lansmanda bu konu hiç konuşulmayabilirdi, ama bu adamlar konuşmuş bize de bilgi veriyor. Bunun neyinden memnun kalınmadı ben anlayamadım. Sorun 200 araba denmesi mi? Honda ne açıkladıysa onu söylüyorlar.
Göçük sadece sacı etkiliyor, şaseyi etkilemiyor derken herhangi güvenlik unusurunu etkilemiyor anlamında söylediğini düşünüyorum.
Bugün Civic alır mıyım, almam. Göçükten ötürü değil, kaput dalgalanıyor dedikleri için almam. Babam da önümüzdeki senelerde araç almayı düşünüyordu Civic’i sordu direkt eledim. Ha önümüzdeki günlerde ne olur bilemem düzeltirlerse düşünürüm. Bunu da belirteyim Hondayı savunuyor demesinler.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai

@sinan moralini bozma. Ortada bozacak bişey yok. Son civic testinde yanlış bir yorumunu görmedim.
Ayni civic hakkinda Dogan Kabakida beddua edip adami kizdirmişlar. Kufur etmişler.
Derin'le vakit gecir. Moral bul. Boyle uzme kendini..

Kutay Altunordu

Profesör
8 Eyl 2016
78
72
1,060
İstanbul
Marka
Volkswagen
Aslında yurt dışında daha kolay şartlarda daha değişik araçlar bulması daha kolay olur. Türkçe ile sıfırdan bir youtube kanalı açarak bu piyasaya tekrar girse fevkaladenin fevkininde fevki olur :)

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,502
1
4,836
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Bir bardak çay olsa da içsek dizüstü bilgisayar kucakta otopark testleri izlerken. Boşverin bence bunları ;)

sdt

Profesör
8 Eyl 2016
108
116
1,185
Göçük konusu belli herkesin bildiği bir şey her doğru her yerde söylenmiyor ne yazıkki... zaten burak abi sorun var da yok dedi zarf attı.. zaten honda bile söylediğine inanmıyor bence... onarımı garantiye sokmamaları hukuki açıdan kabul etmiş olmamak.. And ı da özledik ayrıca..

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
@sinan bir seferinde videoda viraja girdiğin değil çıktığın hız önemli demişti ne zaman uzun yola çıksam her virajda aklıma gelir, sırf bu bile otoparkın işlevini yerine getirdiğini gösteriyor bence. Olay sadece araba tanıtmak değil doğru düzgün bir otomobil kültürü oluşturmak. Bir de size naçizane tavsiyem hep ileriye doğru bakın, geçmişte ne olmuşsa öyle olması gerektiği için olmuştur diye düşünürüm ben hep, onlar olmasa bugünkü insanlar da olamazdık.

Son düzenleme:

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,027
1,998
2,770
Marka
Subaru
Sitede herkes birbirini biliyor neden ingilizce konuşma çabası süregeliyor ?

Birde mobil desteği hiç kullanışlı değil And. Excelde çizmişsin gibi duruyor.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Sitede herkes birbirini biliyor neden ingilizce konuşma çabası süregeliyor ?

Birde mobil desteği hiç kullanışlı değil And. Excelde çizmişsin gibi duruyor.
Almancada konusuruz yav sikinti degil o.
Sitede su an her bir nokta ingilizce uzerinden yuruyor. Site tamamen and in degil anladigimiz kadariyla baskalarida var. Su anlik bolge bolge ayrilmadigi icin ortak dil ingilizce. İlerleyen zamanlarda ayrim baslar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım