Araba Almaya Korkmak :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

furkaanaytn

Düz Yol Gazcısı
14 Ocak 2018
34
26
145
Konuşmayı bilenler konuşuyor da merak etmeyin biz neyin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. 5 senedir çalışmama rağmen 20 bin lira birikimim var kendime. Hem yiyim, geziyim, giyiyim hem de para biriktireyim olmuyor o işler. Dedenin akli dengesi yerinde değildi 5 kuruş bırakmadı, peder de 10 yaşından beri çalışmış çabalamış. Şükürler olsun bizi de öyle yetiştirdi. Nerde yaşıyorsun diyenlere de söyleyim ankaradayım öyle ucuz yerde değilim yani. Ha burda annesi çalışıyorsa vs. diye konuşanlar olmuş onlar ilk önce konuşmanın adabını bilsin sonra böyle konularda konuşsunlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Konuşmayı bilenler konuşuyor da merak etmeyin biz neyin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. 5 senedir çalışmama rağmen 20 bin lira birikimim var kendime. Hem yiyim, geziyim, giyiyim hem de para biriktireyim olmuyor o işler. Dedenin akli dengesi yerinde değildi 5 kuruş bırakmadı, peder de 10 yaşından beri çalışmış çabalamış. Şükürler olsun bizi de öyle yetiştirdi. Nerde yaşıyorsun diyenlere de söyleyim ankaradayım öyle ucuz yerde değilim yani. Ha burda annesi çalışıyorsa vs. diye konuşanlar olmuş onlar ilk önce konuşmanın adabını bilsin sonra böyle konularda konuşsunlar.

Kardeşim kusura bakma da sen Türkiye gibi en ucuz b segment arabanın 80-90 bin lira olduğu, orta segment bir arabanın 130-140 bin lirayı bulduğu, her şeyden cayır cuyur vergi alındığı, asgari ücretin açlık sınırının da altında olduğu, insanların borç içinde kıvrandığı, bir çoğunun da karın tokluğuna çalıştığı bir ülkede ' biz 3 çocuklu bir aile olarak 30 küsür yılda 4 bin liranın altındaki maaşla 6 ev + 3 araba alabildik siz nerede yaşıyorsunuz yahu ? ' diye dalga geçer gibi konuşursan alacağın en hafif cevapta bu şekilde olur. Senin veya ailenin ne kazandığı, neye sahip olduğu hiç mühim değil. Allah daha çok versin. Ama sanki ayda 50 bin lira maaşa nasıl ev + araba alamıyorsunuz yahu, bizim gibi dünyanın en gelişmiş ilk 5 ekonomisi içinde olan bir ülkede nasıl böyle konuşuyorsunuz hayret verici gibi absürd tavırlar takınırsan sana gösterilen tavır da daha başka olmaz.

furkaanaytn

Düz Yol Gazcısı
14 Ocak 2018
34
26
145
Kardeşim kusura bakma da sen Türkiye gibi en ucuz b segment arabanın 80-90 bin lira olduğu, orta segment bir arabanın 130-140 bin lirayı bulduğu, her şeyden cayır cuyur vergi alındığı, asgari ücretin açlık sınırının da altında olduğu, insanların borç içinde kıvrandığı, bir çoğunun da karın tokluğuna çalıştığı bir ülkede ' biz 3 çocuklu bir aile olarak 30 küsür yılda 4 bin liranın altındaki maaşla 6 ev + 3 araba alabildik siz nerede yaşıyorsunuz yahu ? ' diye dalga geçer gibi konuşursan alacağın en hafif cevapta bu şekilde olur. Senin veya ailenin ne kazandığı, neye sahip olduğu hiç mühim değil. Allah daha çok versin. Ama sanki ayda 50 bin lira maaşa nasıl ev + araba alamıyorsunuz yahu, bizim gibi dünyanın en gelişmiş ilk 5 ekonomisi içinde olan bir ülkede nasıl böyle konuşuyorsunuz hayret verici gibi absürd tavırlar takınırsan sana gösterilen tavır da daha başka olmaz.

Kusura bakmayın da altımızda 3 araba var denildiğinde 0 bayi çıkışlı araba olarak düşünmeyin. Ev dediğini de 500 bin liralık ev düşünmeyin. Bu ülkede herkesin sorunu bu zaten herşeyin en lüksünü en iyisini istemek. Babam memur emeklisi sadece emekli olduğunda aldığı parayla 2 ev alabiliyor ama Ankara’nın merkezinden değil yeni yerleşiminden. Bilmem nerdesin nerelisin bundan 7-8 sene önce Ankara etimesgutta evler 50 bin liraydı. Herşeyin en iyisini isteyip sonra yok bu ülkede yaşanmaz şöyle böyle diye konuşmaya gerek yok. Burda kimse tutup kimseye malının havasını yapacak değil. Biz biliriz kimin ne olduğunu. Gece gündüz soğuk, kar, yağmur demeden nöbet tutan, göreve giden, hükümetin başına bişey gelmesin diye saatlerce bekleyen adamlar da bırakın bir zahmet 6 evin 3 arabanın sefasını sürsün. Kimse ayıptır söylemesi sıcacık yerinde oturarak para kazanamaz. Hem sıcak yerde oturuyum hem lüks hayat yaşayım diye bişey yok.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kusura bakmayın da altımızda 3 araba var denildiğinde 0 bayi çıkışlı araba olarak düşünmeyin. Ev dediğini de 500 bin liralık ev düşünmeyin. Bu ülkede herkesin sorunu bu zaten herşeyin en lüksünü en iyisini istemek. Babam memur emeklisi sadece emekli olduğunda aldığı parayla 2 ev alabiliyor ama Ankara’nın merkezinden değil yeni yerleşiminden. Bilmem nerdesin nerelisin bundan 7-8 sene önce Ankara etimesgutta evler 50 bin liraydı. Herşeyin en iyisini isteyip sonra yok bu ülkede yaşanmaz şöyle böyle diye konuşmaya gerek yok. Burda kimse tutup kimseye malının havasını yapacak değil. Biz biliriz kimin ne olduğunu. Gece gündüz soğuk, kar, yağmur demeden nöbet tutan, göreve giden, hükümetin başına bişey gelmesin diye saatlerce bekleyen adamlar da bırakın bir zahmet 6 evin 3 arabanın sefasını sürsün. Kimse ayıptır söylemesi sıcacık yerinde oturarak para kazanamaz. Hem sıcak yerde oturuyum hem lüks hayat yaşayım diye bişey yok.

Çık bak bakalım ilk attığın yorumda bunlar mı yazıyor ? 33 yılda 3 çocuklu bir aile olarak 6 ev + 3 araba aldık siz hangi ülkede yaşıyorsunuz yorumundan ne çıkarılacak ? 30-35 bin liraya 3 tane şahin alıp kapıya da koyabilirsin. Ücra bir köşede 100 bin liradan 2 göz odalı bir kaç tane ev de alabilirsin. Ama ilk yorumundan bu mu çıkıyor dediğim gibi bir bak bence.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW

Tebrikler! Devletlerin aradığı ideal vatandaş sizlersiniz, bazı ülkelere göre hayal bile edilemeyecek kadar iyi...

furkaanaytn

Düz Yol Gazcısı
14 Ocak 2018
34
26
145
Çık bak bakalım ilk attığın yorumda bunlar mı yazıyor ? 33 yılda 3 çocuklu bir aile olarak 6 ev + 3 araba aldık siz hangi ülkede yaşıyorsunuz yorumundan ne çıkarılacak ? 30-35 bin liraya 3 tane şahin alıp kapıya da koyabilirsin. Ücra bir köşede 100 bin liradan 2 göz odalı bir kaç tane ev de alabilirsin. Ama ilk yorumundan bu mu çıkıyor dediğim gibi bir bak bence.

Yazılan yorumlardan en çok o annesi çalışmış mı diyen arkadaş, konuşmanın üslubunu öğren sonra konuş yoksa ne istediğin parayı kazanacak işe girebilirsin ne de çalıştığın işte yükselebilirsin. Hadi geceniz güzel olsun.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yazılan yorumlardan en çok o annesi çalışmış mı diyen arkadaş, konuşmanın üslubunu öğren sonra konuş yoksa ne istediğin parayı kazanacak işe girebilirsin ne de çalıştığın işte yükselebilirsin. Hadi geceniz güzel olsun.

Bence sen fazla alıngasın hocam. Benim annem de çalıştı 30 yıl boyunca son 10 yılda emekliydi. Biri bana annen çalışıyor muydu acaba diye sorsa alınmazdım. Burada kimse kimsenin ailesine kötü anlamda bir şey demez.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart

Burada insanları aşağılayan tavrın tepki gördü yalnız. Direkt olarak ben şunu anladım, siz salaksınız ananız babanız salak onun için bir halt becerememişler. Ben de derim ki nerden biliyorsun çalışmadığımızı, tek bir evin sizin 6 evinizden daha değerli olmadığını, şirketlerimizin olmadığını? Kimin ne kadar malı olduğunu, anasının/babasının/kendisinin ne şartlarda veya ne zorluklarda çalıştığı sorgulayıp bir de bunun üzerinden tabiri caizse insanları aşağılamaya çalışırsan olmaz.

furkaanaytn

Düz Yol Gazcısı
14 Ocak 2018
34
26
145
Burada insanları aşağılayan tavrın tepki gördü yalnız. Direkt olarak ben şunu anladım, siz salaksınız ananız babanız salak onun için bir halt becerememişler. Ben de derim ki nerden biliyorsun çalışmadığımızı, tek bir evin sizin 6 evinizden daha değerli olmadığını, şirketlerimizin olmadığını? Kimin ne kadar malı olduğunu, anasının/babasının/kendisinin ne şartlarda veya ne zorluklarda çalıştığı sorgulayıp bir de bunun üzerinden tabiri caizse insanları aşağılamaya çalışırsan olmaz.

Benim kimseyi aşağılayacak halim yok merak etmeyin onu. Liseye başladığımdan beri çıraklık da yaptım amelelik de. Kim ne şartlar altında çalışırsa çalışsın kendi seçimidir bu ülkede. Sen okulunu okursan, eğitimini tamamlarsan eyvallah her yere gelirsin bir şekilde. Ama kendimden örnek veriyim babanın gönderdiği okula gitmezsen, çalışıyım para kazanıyım, altıma arabamı alırım dersen asgari ücretle çalışırsın.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,566
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
@furkaanaytn müdahale etmem gereken bir konu var, annenizle alakalı arkadaşın söylediğinde kötü bir şey yok. Babanız da annenizde doktor memur amir birşeydir tarzında söyledi. Yanlış anlaşılmasın.

furkaanaytn

Düz Yol Gazcısı
14 Ocak 2018
34
26
145
Söylediklerimde yanlış anlaşılan bişey varsa kusuruma bakmayın. Konu çok farklı yerlere geldi daha da uzar bu gidişle. Herkese iyi forumlar :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@furkaanaytn Neyse hocam, biz seni anladık. Amacın hor görmek yahut dalga geçmek değil belli. Sadece üsluplarımız uyuşmadı hepsi bu. Mevzunun tatsız şekilde uzamasına gerek yok. Allah hepimizin ailesine sağlıklı uzun ömürler versin, hayırlı mal mülk versin inşaallah.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,566
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Benim kimseyi aşağılayacak halim yok merak etmeyin onu. Liseye başladığımdan beri çıraklık da yaptım amelelik de. Kim ne şartlar altında çalışırsa çalışsın kendi seçimidir bu ülkede. Sen okulunu okursan, eğitimini tamamlarsan eyvallah her yere gelirsin bir şekilde. Ama kendimden örnek veriyim babanın gönderdiği okula gitmezsen, çalışıyım para kazanıyım, altıma arabamı alırım dersen asgari ücretle çalışırsın.

Kaç yaşındasınız bilmiyorum, ama hayata dair çok fazla bir şey görmemişsiniz belli ki . 29 yaşındayım, sanayiide oto tamirhaneden bobinajcıya kadar bir çok işyerinde çalıştım. Yıllarca liseden çıkıp babama marangozhanesinde yardım ettim. Üniversitede hem okudum hem çalıştım. Özel sektörde reklamcılıktan organizatörlüğe etüt merkezi KPSS dershanesi muhasebesinden ön büroya afiş Asım broşür dağıtımına kadar bir çok iş yaptım. Sonunda Allah yüzüme güldü ve infazcı olarak memurluk yapıyorum. Allah sizlere daha çok versin. Ama kimsenin hayatını yaşam tarzını kesin yargılarla yargılayamazsınız, şunu yaparsan bu olur bunu yapmazsan bu olmaz diyemezsin. size imkanlarınızla başkalarının imkanları aynı değildir, sizin önceliklerinizle başkalarının öncelikleri aynı değildir. Biz yaptık siz yapamıyorsanız kendi hatanız tarzında bir yaklaşımın savunabileceğim bir tarafı yoktur.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
@alfhonso "Biz yaptık siz yapamıyorsanız kendi hatanız tarzında bir yaklaşımın savunabileceğim bir tarafı yoktur." Bu laf aslında direkt kapitalizmin özeti. Çok kısaca şunu der kapitalist teori: benden başka sistem yoktur, sistem sana bütün imkanları sağlar değerlendirmek senin elindedir, fırsat eşitliği vs vs. Bunu da bir şekilde başarıya ulaşmış insanlar üzerinden yapar. Yani Steve Jobs başardıysa sen de başarabilirsin, başaramazsan o sistemin değil senin yetersizliğinden dolayıdır.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Bugün ilk kez kendi paramla mazot aldım. 50 liraya 9.45 litre mazot veriyorlar. Hissettiğim tek şey oyunun daha yeni başladığı ve hiçte kolay olmayacağı. O yüzden ekonomik anlamda tartışmanın bir anlamı yok. Miras kalmadıktan sonra tek maaşla bir şeyler sahibi olmak bu saatten sonra imkansız, lüks tamamen imkansız. Bugün Antalya' da falez dibi deniz manzaralı bir evin fiyatını arayıp sorduk öylesine, 750.000 € deyip telefonu yüzümüze kapattılar. İt bağlasan durmayacak evlere yüz binlerce lira istiyorlar. Yani eski zamanla şimdiyi karşılaştırmanın anlamı yok. Nasıl olsa bu balonda zamanı gelince patlayacak.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,566
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
@alfhonso "Biz yaptık siz yapamıyorsanız kendi hatanız tarzında bir yaklaşımın savunabileceğim bir tarafı yoktur." Bu laf aslında direkt kapitalizmin özeti. Çok kısaca şunu der kapitalist teori: benden başka sistem yoktur, sistem sana bütün imkanları sağlar değerlendirmek senin elindedir, fırsat eşitliği vs vs. Bunu da bir şekilde başarıya ulaşmış insanlar üzerinden yapar. Yani Steve Jobs başardıysa sen de başarabilirsin, başaramazsan o sistemin değil senin yetersizliğinden dolayıdır.

Muazzam yerden yakaladın, dünyamızın genel sorunu bu. İnsanlığımızın da en büyük yanılgısı. İnsanı hırslandırır gibi görünse de kin ve intikam duyguları katar. Onun yaptığını ben neden yapamıyorum düşüncesi ben yapamıyorsam o da yapamayacak kısmına geçtiği an intikam tohumları ekilir. Oldukça tehlikeli

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım