Arabam kaydı :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Topic basligi oldukca manidar oldu.

O iki mühendiside krediye sokup üstlerine birer ev arsa yazlık kitle. Gör bak bakalım para harcayabiliyorlarmı.
Bir tane kredi geçikir, banka takip koyar, kredi notunu düşürür . Bu stres adam ben gibi çekirdek çıtlatıp türk dizisi izletmeye yetiyor. Her gün bir dizi.
Hocam istanbulda cok zor oluyor. Su an oturdugumuz evi biz su an olsa alamazdik anca loto cikmasi gerekirdi. Peder zamaninda ucuza almis kapatmis ama istanbulda eli yuzu duzgun olsun derseniz pek mumkun degil yoksa bizfe cok istiyoruz bir eve pesinat verip yavastan odemek. Yaza dugun vs var dusunduruyor insani yani .

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Hocam istanbulda cok zor oluyor. Su an oturdugumuz evi biz su an olsa alamazdik anca loto cikmasi gerekirdi. Peder zamaninda ucuza almis kapatmis ama istanbulda eli yuzu duzgun olsun derseniz pek mumkun degil yoksa bizfe cok istiyoruz bir eve pesinat verip yavastan odemek. Yaza dugun vs var dusunduruyor insani yani .

2013 de aldığımız ev 135 bin tl idi. Aynı eve şimdi 300 bin tl diyorlar. Keşke 2 tane alsaydık diyorum.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bence, Çekmeköyde 300 bin tl eve para yatırmakyerine, akışkan trafiği olan daha uzak bir yerden ev alıp orda yaşamak, altınada az yakan çok kaçan bir otomobil çekmek en mantıklı olanı.
Sadece ünalanda 1+1 ev için 450 bin tl isteyen zihniyeti kabul etmiyorum. 50 km çapa kadar heryerden ev alınır düşüncesindeyim.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
2013 de aldığımız ev 135 bin tl idi. Aynı eve şimdi 300 bin tl diyorlar. Keşke 2 tane alsaydık diyorum.
Bizde hocam oturdugumuz evi 10 sene oncesine kadar cok cuzi fiyatlara aldik. Su an fiyatinin 6 kati ediyor. Ama satsak iki ev alamiyoruz. Zamaninda erenkoyde brandium die alisveris merkezi kuruldu. 1 bucuk arti 1 leri 400 e sattilar. Dedim gelin giriselim manyakmisin dediler bana uzerinden 3 sene olmadi alanlar hepsini 750 800 e sattilar gozumun onunde. Yanarim buna yanarim ben. Simdi ev almak icin bakiniyoruz alamiyoruz. Eve giren para da aylik belirli standardin ustu. Ama gelin gorun ki mazdaya biniyorum bi cikiyorum en fakirleri benim. C segmenti nadir yani. Sonra evlere bakiyorum guluyorum kim alir diye ertesi hafta satilmis oluyorlar. Simdi ya biz cok fakiriz yada benim aklimin eremedigi olaylar var

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Fiyatlar uçtu ama daire bu ülkede halen çok mantıklı bir yatırım.2+1'ler sıfır daireler burada 170-180 bin lira birini peşin diğerini peşinat ile 2 tane böyle daire alıp kiraya verip suya sabuna dokunmadan birinin kredisine bağlayıp ödemeyi düşünüyorum.
Bu aralar işler pek garanti değil mart,nisan'ı bir atlatalim bu düşüncemi gerçekleştireceğim.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Fiyatlar uçtu ama daire bu ülkede halen çok mantıklı bir yatırım.2+1'ler sıfır daireler burada 170-180 bin lira birini peşin diğerini peşinat ile 2 tane böyle daire alıp kiraya verip suya sabuna dokunmadan birinin kredisine bağlayıp ödemeyi düşünüyorum.
Bu aralar işler pek garanti değil mart,nisan'ı bir atlatalim bu düşüncemi gerçekleştireceğim.
Istanbuldan kacasi var herkesin bu yuzden

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,567
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bizde hocam oturdugumuz evi 10 sene oncesine kadar cok cuzi fiyatlara aldik. Su an fiyatinin 6 kati ediyor. Ama satsak iki ev alamiyoruz. Zamaninda erenkoyde brandium die alisveris merkezi kuruldu. 1 bucuk arti 1 leri 400 e sattilar. Dedim gelin giriselim manyakmisin dediler bana uzerinden 3 sene olmadi alanlar hepsini 750 800 e sattilar gozumun onunde. Yanarim buna yanarim ben. Simdi ev almak icin bakiniyoruz alamiyoruz. Eve giren para da aylik belirli standardin ustu. Ama gelin gorun ki mazdaya biniyorum bi cikiyorum en fakirleri benim. C segmenti nadir yani. Sonra evlere bakiyorum guluyorum kim alir diye ertesi hafta satilmis oluyorlar. Simdi ya biz cok fakiriz yada benim aklimin eremedigi olaylar var

şöyle ki 3 senede aldığın çalışan maaşı emekli maaşı ile paralel olmaktan uzak bi şekilde gayrimenkul fiyatları yükseldi. Akaryakıtıydı araba fiyatlarıydı pirinciydi ekmeğiydi O Bu herşey zamlanıyor ama bu paralelde alınan maaşlar aynı düzeyde artmıyor. Ekmeğin 25 kuruş zamlanması bile 1 aylık ekmek ihtiyacını 30 lira arttırırken emekli maaşlarına memur maaşlarına 30 40 lira zam geliyor. Bu doğrultudan bakınca elindeki avcundaki gayrimenkulünü satan aldığı parayı dağıtıyor, daha ucuz evler arabalar vs alıp parayı dağıtıyor ama zengin olduğunu zannediyor çünkü bi evi varken bi ev bi arabası olmuş üstüne borçlarını yatırmış. Elindeki gayrimenkulü yüklü meblada satıpta aynı bölgede aynı değerde gayrimenkul alabilmek mümkün değil zaten mantıklı da değil. Babam esnaf emeklisi. 30 sene çalışmış 1380 lira emekli maaşı var :) bi paket sigara 10 lira aylık 300 lira yapıyor zaten. O yüzden maaş vs birikim yapabilmek çok zor bu sebepten @istanbul 'u takdir ediyorum ya zaten. Devir parası olanın parasına para eklediği olmayanın ise alt devirlerde boşa gazladığı devir maalesef :)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Birde Kira olayı var. Ben merak ediyorum, ayda 1300 tl geliri olan bir kişi, nasıl ayda 1000 tl kira ödeyebilecek. Evi taşısam en ucuz ev kirası 750 lira. Ben şu an 600 tl kira ödüyorum. Oda akraba evi. Yeni eve ailemi taşıdım. 3 yıl önce eski evi 600 liradan kiraya verdim. 3 yıl bitti, 750 kira alıyorum. Aynı muhitte, şimdi kiralar 1100 liradan başlıyor. Adamı çıkarsam 1100 liradan kiraya verebilecem, ama bizim burda alt kattaki komşum 7 ay 500 liralık kirayı ödeyemedi, ev sahibine takıp kaçtı..
Şimdi çok istersem ödemeyez, takıp kaçar. Düşük versem bana anca yeter. En iyisi idare edebildiğimiz kadar idare edelim :)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Arabayı satar, kirayı çeker, altıma sıfır Hyundai Tucson çekerim.
Aylık 750 ek gelirim olsa, 1,6 tgdi i30 manual çekerdim. miss miss

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım