Arabanızda en çok kullandığınız teknikler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TheTurkishStig

Asfalt Kurutucu
18 Ocak 2018
66
35
520
günlük sürüş olsun , keyif için çıkmış olun , manuel yada otomatik kullandığınız araçta hangi durumlarda hangi teknikleri kullanıyorsunuz?

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Çok yakmasın diye yüksek vitese takarım. Rampa çıkarken çekmezse, çeken vitese takarım. Rampa aşağı frene basmaktansa tutan vitesde akarım. En çok sevdiğim şey ise 900 metre öteden ayağı gazdan çeker süzüle süzüle süzele ışıklarda durmak..

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Özellikle ayna asfaltta bam diye viraj yönüne arabayı bozuyorum, esp açık veya kapalı. Kendimce küçük eğlencleer. Tabi arkam önüm en az 100metre açıksa

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,138
1
3,136
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Uzun yolda CC ile seyrederken virajlı yollar gelince kendimden geçerim. Virajlarda CC bozmadan mümkün olduğunca çizgi tutturmaya çalışıp düz yol gazcılarının düze çıktığımda yanımdan geçip gitmelerini izlemek hoşuma gidiyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Daima 1 adım sonrasına bakarım. Önümde bir araç varsa onun önündekine bakarım. Fren yapıyorsa, önümdeki araç daha frene basmadan ayağımı fren pedalında hazır tutarım. Sinyal veriyorsa önümdeki araç kendi pozisyonunu almadan olası senaryoları düşünüp önceden kendi pozisyonumu alırım. Viraj da kassam, sakin de sürsem daima önümdeki aracın önündekileri kontrol ederim. En sık kullandığım, alışkanlık haline getirdiğim sürüş tekniğim budur.

cemoo

Düz Yol Gazcısı
25 Haz 2018
22
8
145
28
istanbul
Teknik sayılır mı bilmem ama U dönüşü yapacağım vakit o el frenini çekerim affetmem :)

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,078
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
rev matching yapmak en sevdigim, birde performansli aracta ufak ufak egsozdan gelen pop bang sesleri..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım