Arabanızın Fotoğrafları

Arabanızı seviyor musunuz

• Kullanılan toplam oy
    677

SaltukFR

Saltuk Kağan Demirci
Takipçi
12 Kas 2023
4
18
20
20
malatya-elazığ
Marka
Seat
Yorumlarınızı çok merak ediyorum. Stok bu arada. İlk yanıtım h.o.

Ekli dosyalar

• IMG_3991.jpeg
    IMG_3991.jpeg
    2.2 MB · Görüntüleme: 0
  • IMG_4303.jpeg
    IMG_4303.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 0

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
IMG_20231124_114456.jpg

IMG_20231124_114446.jpg

Bugün lastikleri değiştirdim. XL ' den dolayı konforu bozulmadı. XL olmayan yumuşak Michelin kadar konforlu diyebilirim.

Yalnız canım sıkıldı. Daha önce hiç siyah janta sahip arabam olmadığı için deneyimlememistim ama sök tak sırasında jantta çizikler oluştu. Bijon anahtarı falan giriyor neticede. Sanırım buna engel olmanın bir yolu yok.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Ekli dosyayı görüntüle 44295
Ekli dosyayı görüntüle 44296

Bugün lastikleri değiştirdim. XL ' den dolayı konforu bozulmadı. XL olmayan yumuşak Michelin kadar konforlu diyebilirim.

Yalnız canım sıkıldı. Daha önce hiç siyah janta sahip arabam olmadığı için deneyimlememistim ama sök tak sırasında jantta çizikler oluştu. Bijon anahtarı falan giriyor neticede. Sanırım buna engel olmanın bir yolu yok.
Çok zor şeyler değil aslında biraz özenerek işini yapan insanlar için. Bijon ucuna sarılacak basitçe bir kağıt bant + sökerken biraz janta kibar davranmak yeterli.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Çok zor şeyler değil aslında biraz özenerek işini yapan insanlar için. Bijon ucuna sarılacak basitçe bir kağıt bant + sökerken biraz janta kibar davranmak yeterli.
Çok haklısın ama hiç denk gelmedim bu zamana kadar bunu yapan bir lastikçiye. Yeter ki böyle özensinler 400 değil 800 de veririm. Ama böyle bir lastikçi aramaya kalksam lastik değiştiremez hale gelirim. Bir de diyorlar ki abi kendine yeni takım jant alırsan çizilmeleri engelleyebilirsin. Yahu, bijon tabancasını takıp her türlü sökeceksin bunu. Yeni jant alsam nolcak yine çizeceksin. Zamanı gelince jantı siyaha boyatacağız bu gidişle.

Son düzenleme:

Onur Kmnt

Kerem Onur Kement
Profesör
18 Mar 2023
283
634
1,445
19
İstanbul
Marka
Ford
Evet, kışlıklara geçiş yaptık, lifte kalkınca arka süspansiyonun nasıl gözüktüğünü de çektim

IMG20231125112150.jpg

IMG20231125112204.jpg

Focusu da kışlık lastikleri takıyoruz, onun da arka süspansiyonun nasıl gözüktüğünü çektim

IMG20231125112250.jpg

IMG20231125112301.jpg

Edit: focusun kışlık lastikleri Lassa snoways, karlı havada tutuşu iyiydi yanlış hatırlamıyorsam

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Çok haklısın ama hiç denk gelmedim bu zamana kadar bunu yapan bir lastikçiye. Yeter ki böyle özensinler 400 değil 800 de veririm. Ama böyle bir lastikçi aramaya kalksam lastik değiştiremez hale gelirim. Bir de diyorlar ki abi kendine yeni takım jant alırsan çizilmeleri engelleyebilirsin. Yahu, bijon tabancasını takıp her türlü sökeceksin bunu. Yeni jant alsam nolcak yine çizeceksin. Zamanı gelince jantı siyaha boyatacağız bu gidişle.
İstanbulda ben SGS'ye gidiyorum genel anlamda memundum en son balansta sadece kurşunları tam temizleyemeden mi taktılar ne yaptılar kurşun düşmüş balans bozuldu aynı gecede. Ertesi gün gittiğimde bütün jantları söküp tek tek tekrar kontrol edip taktılar. Genel anlamda memnunum ama eksikleri var maalesef.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İstanbulda ben SGS'ye gidiyorum genel anlamda memundum en son balansta sadece kurşunları tam temizleyemeden mi taktılar ne yaptılar kurşun düşmüş balans bozuldu aynı gecede. Ertesi gün gittiğimde bütün jantları söküp tek tek tekrar kontrol edip taktılar. Genel anlamda memnunum ama eksikleri var maalesef.
Ben yıllardır aynı lastikçiye gidiyorum ve depolatıyorum. Önceki jantlar alüminyum ve standart gri renkli olduğu için çizilse de belli etmiyordu. Bu siyahlarda öyle olmadı. Kış bitmeden Zonguldak'ta başka lastikçileri araştıracağım. Gerekirse bijon anahtarlarına bant çekip çekmediklerini, nasıl işçilikle çalıştıklarını öğreneceğim. Düşündüğüm şekilde temiz çalışan bir yer olduğunu zannetmiyorum burada ama arayacağım bakalım.

Onatygt

Onat YİĞİT
Profesör
4 Şub 2022
143
439
1,585
Kayseri
Marka
Volkswagen
Erciyes'in eteklerindne herkese selamlar.

4 mevsim Pirelli Scorpion Verde All Season Plus'larımız ile bu yılıda kapatacağımızı düşünüyorum.

Rüzgar çok hızlıydı, fotoğraflar aradında 5dk var ama hava resmen kapandı.

20231126_183721.jpg

20231126_183520.jpg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Lastikleriniz için çok hüyğk beklentiye kapılmayın. Karda ve buzda performansı kötü.
Valla hocam ben bu zamana kadar karda kalan, ilerlemeyen, çekiş sağlamayan kış lastiğine denk gelmedim. Lassa'dan petlas'a, Conti'den Bridgestone'a hepsi mutlaka karda ilerliyor. Tabi kar ve buzun miktarı burada önemli. Ama gittiğim güzergahlarda hiç yolda bırakmadı. O sebeple Rs3'ün de bırakacağını düşünmüyorum. Neticede testlerde aldığı genel sonuçlar da ortada. Benzer ebatta girdiği testlerde kar üzerinde çekiş, yol tutuş ve frenleme performansında testlerde hep tepeye oynuyor. Siz neye göre böyle bir yorumda bulundunuz o kısmı anlayamadım ? Kar yağdığında artık belli olacak. Ama ben okuduğum onca testten sonra kötü olacağını zannetmiyorum.

Son düzenleme:

Onatygt

Onat YİĞİT
Profesör
4 Şub 2022
143
439
1,585
Kayseri
Marka
Volkswagen
Valla hocam ben bu zamana kadar karda kalan, ilerlemeyen, çekiş sağlamayan kış lastiğine denk gelmedim. Lassa'dan petlas'a, Conti'den Bridgestone'a hepsi mutlaka karda ilerliyor. Tabi kar ve buzun miktarı burada önemli. Ama gittiğim güzergahlarda hiç yolda bırakmadı. O sebeple Rs3'ün de bırakacağını düşünmüyorum. Neticede testlerde aldığı genel sonuçlar da ortada. Benzer ebatta girdiği testlerde kar üzerinde çekiş, yol tutuş ve frenleme performansında testlerde hep tepeye oynuyor. Siz neye göre böyle bir yorumda bulundunuz o kısmı anlayamadım ? Kar yağdığında artık belli olacak. Ama ben okuduğum onca testten sonra kötü olacağını zannetmiyorum.
A4 B8.5 kasa aracımızda vardı aynı ölçüdeki Pirelli Cinturato P7 yazlıklarına göre hem yağmurda hem de karda (bile) tutuşu kötüydü. Araç çok rahat aquaplaninge giriyordu. Hava sıcaklığı 25 derece üstüne ve yer sıcaklığı 15 derece üstüne çıkmasına rağmen laatik halen sert yapısında devam ediyordu. Bir kış lastiğine göre aşırı sert ve aşırı ısınmadığı sürece tutunması az.

Örnek olarak bu yağışta ve devamında depremde bizi bezdirmişti. Az bir şey nem olsun hemen kendinden geçiyor.

Screenshot_20231126-191100_Gallery.jpg

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,039
3
4,934
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Lastikleriniz için çok büyük beklentiye kapılmayın. Karda ve buzda performansı kötü.

A4 B8.5 kasa aracımızda vardı aynı ölçüdeki Pirelli Cinturato P7 yazlıklarına göre hem yağmurda hem de karda (bile) tutuşu kötüydü. Araç çok rahat aquaplaninge giriyordu. Hava sıcaklığı 25 derece üstüne ve yer sıcaklığı 15 derece üstüne çıkmasına rağmen laatik halen sert yapısında devam ediyordu. Bir kış lastiğine göre aşırı sert ve aşırı ısınmadığı sürece tutunması az.

Örnek olarak bu yağışta ve devamında depremde bizi bezdirmişti. Az bir şey nem olsun hemen kendinden geçiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 44358

Ben de aynı lastiği kullanıyorum @Cenk abinin önerisiyle almıştım.Alır almaz direkt kar kışta Ankaraya gittim,hatta o hafta aşırı kar yağışıyla -10'luk soğuğa maruz kalmıştım ancak asla yolda kalmadım,daha önce de söylediğim gibi bir kere bile yolda patinaj çektiğimi,kaydığımı hatırlamıyorum.Kartepeye de aynı şekilde çıkarken en ufak sıkıntı yaşamadım.Hatta dönüşte kar çok arttı yollar buza çevirmeye başlarken dahi en ufak patinaj çekmeden,kaymadan inmiştik hatta @Basri Amca yanımdaydı,inerken ufaktan zorladık ancak el freni çekmeden kaydırmak mümkün olmadı.

Aquaplanning kısmında da aynı şekilde su tahliyesinin çok iyi olduğunu düşünüyorum,riskli bir an yaşamadım hiç.Yalnız hem sıcak havayı hem de suyu aynı anda sevmiyor bunu deneyimledim,kaymaya meylediyor ancak bu zaten genel kış lastiklerinin problemi,hava 10 derecenin altında değilse(hatta 7 derler bana göre 10) daha dikkatli kullanmak gerek bazı yerlerde korkuttuğu dahi oluyor.

Sertlik konusunda da maalesef katılmıyorum yine çünkü sert değil,bundan daha yumuşağı ancak oyun hamuru olarak kullanılabilir.Yine de bu kadar olumsuz deneyim yaşatması enteresan ve kötü olmuş,belki araçtan araca,ebattan ebata değişiyordur.Performans bakımında Hankook'un en iyisi değil zaten onu biliyoruz,ancak fiyatına göre performansı bence çok tatminkâr.

Kartepe anısı :)

IMG_2016.jpeg

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

Ekli dosyayı görüntüle 44358
Ben 45 yanak janta sahip B segment Corsa'da kullanıyorum bu lastiği hocam. Hava sıcaklığı da bu aralar 15-18 derece arasında geziyor. Hem sert süspansiyon kurulumuna sahip B segment bir araca, hem 45 yanak ince lastik yapısına, hem de sertleştirilmiş XL lastik kullanıyor olmama rağmen Zonguldak gibi yolları çukur dolu bir coğrafyada konforunda hiç bir sıkıntı görmedim. Bam güm etme, kabini sallama, aracı zorlama gibi bir şey hiç yapmadı. Sert virajlarda aracı zorlamadım. Ama bu hava sıcaklıklarında yağmurlu zeminde dönel kavşaklara esp yakabilecek hızlarda girmeyi denediğimde su üstünde de hiç bırakmadı lastik kendini. Biraz daha zorlasaydım yüzeceğini hissettim ama zaten kış lastiği bu neticede. Sıcaklıklar 20-25 derecelere gelse o durumda zaten bir şey beklemem neticede hiç bir kış lastiği o sıcaklıklarda iş göremez. Bunun dışında kar üstünde tabi ki bu lastiği deneyimlemedim. Ama bir yaz lastiğinin bile kar üstünde daha iyi gittiğini söylüyorsunuz. Teknik olarak böyle bir şey mümkün değil. Hani piyasanın en vasat kış lastiğini de alsanız bir yaz lastiğinden daha iyi çekiş sağlayacaktır kar üstünde. Youtube'da bu lastiği kullananların karlı yol videolarını izlediğimde gayet yeterli şekilde çekiş sunuyordu. Aynı lastikten mi bahsediyoruz, aynı lastiği mi kullandınız emin olamadım ? Ya ben başka lastik kullanıyorum, ya siz başka lastikten bahsediyorsunuz. Aldığınız lastikte üretimsel bir sıkıntı, sorun olma ihtimali de olabilir hocam. Böyle bir deneyim yaşadığınız için üzüldüm sahiden. Çünkü bir lastikten kötü performans almak ne demek iyi bilirim.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yalnız hem sıcak havayı hem de suyu aynı anda sevmiyor bunu deneyimledim,kaymaya meylediyor ancak bu zaten genel kış lastiklerinin problemi
Bunu hiç bir kış lastiği sevmiyor. Ben piyasanın en iyi üç modeli olan LM005 ve TS 860-870 üçünü de nispeten sıcak hava ve yağmurda denediğimde direkt kayıyorlar. Kaymanın da ötesinde sanki buz üstündeymiş gibi yüzme efekti sergiliyor ve bırakıyorlar. Düşük bütçeli vasat kış lastikleri bunu daha düşük hızlarda da yaparken kaliteliler biraz daha yüksek hızlarda yapıyor ama yine de yapıyorlar. Yani kış lastikleri nispeten sıcak hava ve ıslak zeminde çok tehlikeli oluyor. Onu bilerek kullanmak gerekiyor sahiden.

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Bunu hiç bir kış lastiği sevmiyor. Ben piyasanın en iyi üç modeli olan LM005 ve TS 860-870 üçünü de nispeten sıcak hava ve yağmurda denediğimde direkt kayıyorlar. Kaymanın da ötesinde sanki buz üstündeymiş gibi yüzme efekti sergiliyor ve bırakıyorlar. Düşük bütçeli vasat kış lastikleri bunu daha düşük hızlarda da yaparken kaliteliler biraz daha yüksek hızlarda yapıyor ama yine de yapıyorlar. Yani kış lastikleri nispeten sıcak hava ve ıslak zeminde çok tehlikeli oluyor. Onu bilerek kullanmak gerekiyor sahiden.
Açıkçası TS860 ile son gidişimde 1200 km durmadan benzer yerlere yeni çiğ düşmüş üzerinde sürüşü bolca deneyimledim. Dün akşam yine 17 derecede epey sürdüm ancak bir problem yaşamadım ben şimdiye kadar. Tabi yaz lastiği gibi zorlamıyorum ama beni üzmedi hiç lastik.

Onatygt

Onat YİĞİT
Profesör
4 Şub 2022
143
439
1,585
Kayseri
Marka
Volkswagen
Ben 45 yanak janta sahip B segment Corsa'da kullanıyorum bu lastiği hocam. Hava sıcaklığı da bu aralar 15-18 derece arasında geziyor. Hem sert süspansiyon kurulumuna sahip B segment bir araca, hem 45 yanak ince lastik yapısına, hem de sertleştirilmiş XL lastik kullanıyor olmama rağmen Zonguldak gibi yolları çukur dolu bir coğrafyada konforunda hiç bir sıkıntı görmedim. Bam güm etme, kabini sallama, aracı zorlama gibi bir şey hiç yapmadı. Sert virajlarda aracı zorlamadım. Ama bu hava sıcaklıklarında yağmurlu zeminde dönel kavşaklara esp yakabilecek hızlarda girmeyi denediğimde su üstünde de hiç bırakmadı lastik kendini. Biraz daha zorlasaydım yüzeceğini hissettim ama zaten kış lastiği bu neticede. Sıcaklıklar 20-25 derecelere gelse o durumda zaten bir şey beklemem neticede hiç bir kış lastiği o sıcaklıklarda iş göremez. Bunun dışında kar üstünde tabi ki bu lastiği deneyimlemedim. Ama bir yaz lastiğinin bile kar üstünde daha iyi gittiğini söylüyorsunuz. Teknik olarak böyle bir şey mümkün değil. Hani piyasanın en vasat kış lastiğini de alsanız bir yaz lastiğinden daha iyi çekiş sağlayacaktır kar üstünde. Youtube'da bu lastiği kullananların karlı yol videolarını izlediğimde gayet yeterli şekilde çekiş sunuyordu. Aynı lastikten mi bahsediyoruz, aynı lastiği mi kullandınız emin olamadım ? Ya ben başka lastik kullanıyorum, ya siz başka lastikten bahsediyorsunuz. Aldığınız lastikte üretimsel bir sıkıntı, sorun olma ihtimali de olabilir hocam. Böyle bir deneyim yaşadığınız için üzüldüm sahiden. Çünkü bir lastikten kötü performans almak ne demek iyi bilirim.
Dediğiniz durumları diğer kullandığımız kışlık lastiklerde yaşamadık. Lakin 20-25 derecede kış lastiğinin yazlık lastik gibi sert kalması beklenemez, benim anlatmaya çalıştığım durum buydu. Kayma durumuna gelirsek yağmurda LM005 ile 205/55/16 ebadında herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Kusura bakmayın bu arada ben RS3 yazısını RS2 diye okumuşum. Lakin RS2'de bu sıkıntıları yaşadık. Yine aynı ebatta Marshal Wintercraft Ice WI31 lastik vardı aynı problemi onda da yaşadık. İkisi de sıfır alınmıştı. Hankook'lar istenilen performansı vermeyince Marshal'ları taktık daha da kötü oldu. Ya biz iki sefer hatalı lastiğe denk geldik ki öyle duruyor ama yine de şaşırtıcı bir durumdu. Çünkü dediğim gibi kışlıkları takılmadan önce Pirelli Cinturato P7 ile karda daha rahat ilerlemiştik.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım