Arabanızın Fotoğrafları

Arabanızı seviyor musunuz

• Kullanılan toplam oy
    676

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Açıkçası TS860 ile son gidişimde 1200 km durmadan benzer yerlere yeni çiğ düşmüş üzerinde sürüşü bolca deneyimledim. Dün akşam yine 17 derecede epey sürdüm ancak bir problem yaşamadım ben şimdiye kadar. Tabi yaz lastiği gibi zorlamıyorum ama beni üzmedi hiç lastik.
Bu durum tamamen kış lastiğinin marka - modeli ve hız limitleriyle doğru orantılı hocam. Kaliteli kışlıklarda benzer durumlarda yüzme ve kaymalar daha yüksek hızlarda veya daha keskin hareketlerde olurken, kalite azaldıkça bunlar daha düşük hızlarda ve durumlarda görülüyor. Ama ne olursa olsun yüksek sıcaklık ve yağmur ikilisinde her kış lastiği bir şekilde risk faktörü oluşturuyor. O yüzden ona göre temkinli kullanmakta fayda var.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Dediğiniz durumları diğer kullandığımız kışlık lastiklerde yaşamadık. Lakin 20-25 derecede kış lastiğinin yazlık lastik gibi sert kalması beklenemez, benim anlatmaya çalıştığım durum buydu. Kayma durumuna gelirsek yağmurda LM005 ile 205/55/16 ebadında herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Kusura bakmayın bu arada ben RS3 yazısını RS2 diye okumuşum. Lakin RS2'de bu sıkıntıları yaşadık. Yine aynı ebatta Marshal Wintercraft Ice WI31 lastik vardı aynı problemi onda da yaşadık. İkisi de sıfır alınmıştı. Hankook'lar istenilen performansı vermeyince Marshal'ları taktık daha da kötü oldu. Ya biz iki sefer hatalı lastiğe denk geldik ki öyle duruyor ama yine de şaşırtıcı bir durumdu. Çünkü dediğim gibi kışlıkları takılmadan önce Pirelli Cinturato P7 ile karda daha rahat ilerlemiştik.
Şimdi oldu işte. RS2 2015'te üretimine başlanan bir modeldi. 2021-22'ye kadar da üretimi devam etti ama neticede eski teknoloji ile üretiliyordu. Yeni geliştirilen ve çıkarılan kışlık lastik modelleri artık çoğu markada öyle değil. En azından fiyat olarak düşük bütçeli ve vasat markalar alınmıyorsa öyle değil diyebilirim ki bu testlerde de görülüyor zaten. RS3 kullanıyor olsanız söylediğiniz şeylerin hemen hiçbirinin yaşanmadığını görebilirsiniz eminim.

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
IMG_8262.jpeg

barankaratas

Baran
Profesör
11 Mar 2020
377
765
1,895
ANKARA
Marka
Ford
2006 C5 ile yollarımızı ayırdık, bu sıkıntılı piyasada 1 ay içinde satıldı süre olarak fena sayılmaz.
Ben de bütçem bandındaki araçlara bakarken tesadüfen bu aracı gördüm aslında hiç aklımda yoktu. Boyumun uzun olması ve araçlara rahat sığamadığımdan dolayı karar kılarken çok zorlanmadım.
2011 model makyajlı kasa değişensiz tramersiz ve 1 parça boyalı. 1.6 TDCİ Titanium paket içi bej. Koltukların açık renk ve önceki sahibinin küçük çocuğunun olmasından dolayı içi bayağı kirli. Havaların ısınmasıyla detaylı temizlenecek inşallah.
WhatsApp Image 2023-12-01 at 13.17.09.jpeg

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,075
3,074
4,070
26
Opette su 10 TL, köpük 10 TL, toplam 20TL veriyorsunuz ve fırça yok. Shellde ise, aşağıdaki gibi fırçalı otomatik yıkama var ve köpük+yıkama 30TL. 10 liram cebimde kalacak diye arabanın her tarafına köpüğü yetir, işte ne bileyim suyun değmediği yer kalmasın vs. uğraşamam. Direkt aşağıdaki gibi sırama girer, yıkamamı yaptırırım.(Kısmen arabamızın fotoğrafı sayılır, o yüzden buraya attım.)

WhatsApp Görsel 2023-12-23 saat 16.52.11_9342c662.jpg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Opette su 10 TL, köpük 10 TL, toplam 20TL veriyorsunuz ve fırça yok. Shellde ise, aşağıdaki gibi fırçalı otomatik yıkama var ve köpük+yıkama 30TL. 10 liram cebimde kalacak diye arabanın her tarafına köpüğü yetir, işte ne bileyim suyun değmediği yer kalmasın vs. uğraşamam. Direkt aşağıdaki gibi sırama girer, yıkamamı yaptırırım.(Kısmen arabamızın fotoğrafı sayılır, o yüzden buraya attım.)

Ekli dosyayı görüntüle 44602
Hocam o dönen fırçalardan uzak durun. Aracın boyasının içinden geçiyor o fırçalar. Mahveder boyayı haberiniz olsun.

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,075
3,074
4,070
26
Hocam o dönen fırçalardan uzak durun. Aracın boyasının içinden geçiyor o fırçalar. Mahveder boyayı haberiniz olsun.
Bizim arabanın boyasının görmediği şey kalmadı hocam :D . Hemen hemen tamamı kendi orijinal boyası ama, herhalde mikron değeri yüksek olduğundan, yıllardır benzinlikteki köpük, bu sistem vsvs görür, solma başta olmak üzere hiçbir şey olmuyor. Babam da pek umursamıyor açıkçası.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bizim arabanın boyasının görmediği şey kalmadı hocam :D . Hemen hemen tamamı kendi orijinal boyası ama, herhalde mikron değeri yüksek olduğundan, yıllardır benzinlikteki köpük, bu sistem vsvs görür, solma başta olmak üzere hiçbir şey olmuyor. Babam da pek umursamıyor açıkçası.
Solma yapmaz hemen zaten hocam. Döner ve normal fırçalar boyayı mikron mikron zamanla çizerek inceltir. O zaman güneş ışığına dayanıksız hale gelir ama bu uzun vadeli zararı. Kısa vadede aracın üstünde hare dediğimiz yuvarlak çizikler olur bu fircalardan dolayı. Aman dikkat sonra zamanla pasta cila falan işe yaramıyor 😂

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,075
3,074
4,070
26
Solma yapmaz hemen zaten hocam. Döner ve normal fırçalar boyayı mikron mikron zamanla çizerek inceltir. O zaman güneş ışığına dayanıksız hale gelir ama bu uzun vadeli zararı. Kısa vadede aracın üstünde hare dediğimiz yuvarlak çizikler olur bu fircalardan dolayı. Aman dikkat sonra zamanla pasta cila falan işe yaramıyor 😂
Valla hocam araç sahibi babam, dediğinizi aktarsam da muhtemelen pek umursamayacaktır :D . Çiziktir, boyadır vs. pek takmıyor, mekaniğe kozmetiğe nazaran daha çok önem veriyor. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Valla hocam araç sahibi babam, dediğinizi aktarsam da muhtemelen pek umursamayacaktır :D . Çiziktir, boyadır vs. pek takmıyor, mekaniğe kozmetiğe nazaran daha çok önem veriyor. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.
Aynı benim peder bey işte. Araba arıza cikarmiyor mu, gidişinde sorun yok mu bitti. Çizikleri varmış bilmem neymiş hiç umursamaz. Neyse ki ben hallediyorum her şeyi de kurtariyorum çoğu zaman 😂

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım