arabasinda ACC (Adaptive Cruise Control) bulunduran var mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
otomatik dusunuyorum zaten, ama kucuk sehir ici araci dusunuyorum, a yada b segmenti, sanirim o segmentlere simdilik koymazlar, mercedesin smartlarinda varmidir acaba..
ufak sınıfta henüz yok diye biliyorum, tamamen durabilen golfte ve a3 vardı sanırım diğer markaları bilmiyorum

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,073
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Smarta koyacaklarını sanmam ama bakmak lazım

iste bunu gercekten anlamiyorum, front assist dedigin sey en cok sehiricinde lazim. sehir araci diye tanittiklari araca koymazlar 4,5 metrelik bildigin uzun yol aracina koyarlar. ama genede onyargili olmamak lazim bir smart bakayim ben.

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
Benim aracımda var 0 a kadar düşürüp kaldırabiliyor ayarını felan çok iyi yapmışlar özellikle tampon tampona trafikte büyük rahatlık. Ayrıca çarpışma uyarı sistemi de yanında süpriz olarak geldi oda çok iyi kesinlikle gerektiğinde çalışıyor ve işe yarıyor. Bmw 4.28i

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Bizim aracımızdada var 30 km hızın altında çalışmayı bırakıyor ama scbs mevcut oldugu için siz müdahale etmedende biraz sertte olsa durabiliyor yeniden başlatmak için tekrar 30 km hızın üzerine çıkmak gerekiyor. Bence acc degilde şehiriçi fren destek sistemi büyük nimet bütün araçlarda standart sunulması gereken bir sistem. (Mazda 3)

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Acc yok:(
Normal daha kabul görmüş olanından söylesek olur mu
Hız sabitleyici olarak
Bence daha çok uygun olur

14 Kas 2016
173
419
1,535
Bursa
Ben ACC için çok uğraştım, didindim ettim en sonunda gönüllerin Tesla model s'i insignia sport'u önümüzdeki hafta teslim alıcam.

İnsignia'da araç durana kadar fren yapıyor. Kalkışta direksiyon üzerinden bir tuşa basmanız veya gaza dokunup tekeri döndürmeniz gerekiyor ki tekrar devreye girsin. Tedirgin etmemesi açısından bu artı bir özellik yoksa öndeki araca göre hiçbirşeye basmadan tekrar hareket ettirmek tek bir satır komuta bakar mühendisi için :)

Araba kullanım zevki baltalanması falan deniyor. Profilden de anlaşılacağı üzere ben motorcuyum, arabaları da itici ve tehlikeli buluyorum. Ama Allah aşkına sıkışık adım adım trafikte ne zevkinden bahsedebilirsiniz ki. Kimse kusura bakmasın tam bu esnada araç sizi bir yerden bir yere götüren bir nesneden fazlası değil. 15 saniye içinde 4 kere dur kalk yapmanın kimsenin zevkten ağzının suyunu akıtacağını zannetmiyorum.

Her şeyi geçtim, kaçınılmaz son bu zaten. 10-15 yıl içinde full otonomun geleceğine de inanmıyorum bu arada. Bir geyik klişesi/klasiği olan ''olm ne teknolojiler var aslında, ne telefonlar yaparlar ama önce eskilerden para kazancaklar, soora zamanla yeni teknolojileri bakın yeni bulduk diye önümüze koycaklar, aslında şu an var ve hazır hepsi'' goygoyunun da sonuna kadar gerçek olduğunu biliyorum.

Kapitalizmin izin verdiği ölçüde ve uygun gördüğü ülkelerce zamanla yaygınlaşacak hepsi bu. Bizim nesil boşuna ''ühühü araba zevkimizi elimizden aliyürler, elektürük, autopülüt'' diye ağlamasın :)

Son düzenleme:

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,073
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Ben ACC için çok uğraştım, didindim ettim en sonunda gönüllerin Tesla model s'i insignia sport'u önümüzdeki hafta teslim alıcam.

İnsignia'da araç durana kadar fren yapıyor. Kalkışta direksiyon üzerinden bir tuşa basmanız veya gaza dokunup tekeri döndürmeniz gerekiyor ki tekrar devreye girsin. Tedirgin etmemesi açısından bu artı bir özellik yoksa öndeki araca göre hiçbirşeye basmadan tekrar hareket ettirmek tek bir satır komuta bakar mühendisi için :)

Araba kullanım zevki baltalanması falan deniyor. Profilden de anlaşılacağı üzere ben motorcuyum, arabaları da itici ve tehlikeli buluyorum. Ama Allah aşkına sıkışık adım adım trafikte ne zevkinden bahsedebilirsiniz ki. Kimse kusura bakmasın tam bu esnada araç sizi bir yerden bir yere götüren bir nesneden fazlası değil. 15 saniye içinde 4 kere dur kalk yapmanın kimsenin zevkten ağzının suyunu akıtacağını zannetmiyorum.

Her şeyi geçtim, kaçınılmaz son bu zaten. 10-15 yıl içinde full otonomun geleceğine de inanmıyorum bu arada. Bir geyik klişesi/klasiği olan ''olm ne teknolojiler var aslında, ne telefonlar yaparlar ama önce eskilerden para kazancaklar, soora zamanla yeni teknolojileri bakın yeni bulduk diye önümüze koycaklar, aslında şu an var ve hazır hepsi'' goygoyunun da sonuna kadar gerçek olduğunu biliyorum.

Kapitalizmin izin verdiği ölçüde ve uygun gördüğü ülkelerce zamanla yaygınlaşacak hepsi bu. Bizim nesil boşuna ''ühühü araba zevkimizi elimizden aliyürler, elektürük, autopülüt'' diye ağlamasın :)

surus zevki yogun dur kalk trafikte yok zaten, bu ozelligi de yogun sehir ici trafikte kullanmayi dusunuyorum, zira spor moda alinca dibine kadar adrenalin hissettigim haftasonu ve pist aracim zaten mevcut :)
bence araclar en az ikiye ayrilmali, olabildgiince otonom sehirici araci ve keyifli bir haftasonu araci

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım