Araca şerit yaptırmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Selam Arkadaşlar,
Füme aracıma açık gri renkte ortadan 2 çizgi halinde şerit yaptırmak istiyorum. Ruhsatta aracımın rengi gri gözüküyor. Acaba çevirme de veya muayene de problem yaşar mıyım? Sonuç itibiariyle iki renkte gri olarak geçiyor. Ben problem yaşamayacağımı düşünüyorum ancak fikrinize ihtiyacım var. Örnek resim ekliyorum. Eklediğim resim de araç transit ama benim araba fiesta :) Bir de benim yaptıracağım şeritler biraz daha ince olur diye düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• Ford-Transit-Custom-Sport-2017-2.jpg
    Ford-Transit-Custom-Sport-2017-2.jpg
    148.9 KB · Görüntüleme: 488

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Arabayı ruhsata çift renk olarak kaydettirmen gerekiyor. Büyük ihtimal her polis sorun çıkarmaz ama incelenirse yönetmeliğe uygun değil.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,289
1
9,443
4,970
kocaeli
prosedurde cift renk olmasi için aracın %30unu kaplmasi gerekiyor diye biliyorum .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Arabayı ruhsata çift renk olarak kaydettirmen gerekiyor. Büyük ihtimal her polis sorun çıkarmaz ama incelenirse yönetmeliğe uygun değil.
Anladım ama çift renk değil aslında. Aynı rengin farklı tonları sonuçta. Mantıksız geliyor ama burası Türkiye :(
prosedurde cift renk olmasi için aracın %30unu kaplmasi gerekiyor diye biliyorum .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sanırım 2 çizgi aracın %30 una denk gelmez. Yanlış mı düşünüyorum?

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Sen bu arabayı satmıyonmu.
Bir segment atlatsam anca 2006 model araba alırım aynı fiyata. Üzerine biraz koyayım desem kredilerin faiz oranları olmuş min. %1.50. Bu ekonomi şartlarında araba için kredi çekmek ya da arabayı satmak bence cesaret. Ortalık dolandırıcı dolu. Satarken ayrı dert, alırken ayrı dert. Para biriktirme moduna giriyorum. Yapacak bir şey kalmadı. En azından az yakan çok fazla sorunu kalmayan bir araba var elimde. Yavaş yavaş bütün problemlerini çözüyorum. Bu devirde bildiğin arabaya binecekmişsin, elindekinin kıymetini bilecekmişsin. Maalesef bunu tecrübe ettim.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bir segment atlatsam anca 2006 model araba alırım aynı fiyata. Üzerine biraz koyayım desem kredilerin faiz oranları olmuş min. %1.50. Bu ekonomi şartlarında araba için kredi çekmek ya da arabayı satmak bence cesaret. Ortalık dolandırıcı dolu. Satarken ayrı dert, alırken ayrı dert. Para biriktirme moduna giriyorum. Yapacak bir şey kalmadı. En azından az yakan çok fazla sorunu kalmayan bir araba var elimde. Yavaş yavaş bütün problemlerini çözüyorum. Bu devirde bildiğin arabaya binecekmişsin, elindekinin kıymetini bilecekmişsin. Maalesef bunu tecrübe ettim.

Bak sana ne diycem. Benim kredi bocum yok. Araba bana ait. Tamamen bana ait.. Bu nasıl müthiş bir duygu seninde biliyor olman lazım. Şimdi Toyota corolla 1,6 almak istiyorum. 30 bin kredi çekip bunu 3 yılda ödemem gerekiyor. Aya vurunca adamın aklı gidiyor. :( Şu an arabamın borcsuz olmasının verdiği his 2000 motor arabanın verdiği histen fazla :)

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Bak sana ne diycem. Benim kredi bocum yok. Araba bana ait. Tamamen bana ait.. Bu nasıl müthiş bir duygu seninde biliyor olman lazım. Şimdi Toyota corolla 1,6 almak istiyorum. 30 bin kredi çekip bunu 3 yılda ödemem gerekiyor. Aya vurunca adamın aklı gidiyor. :( Şu an arabamın borcsuz olmasının verdiği his 2000 motor arabanın verdiği histen fazla :)
Tabii ki. Benimde kredim yeni bitti. Gerçekten çok farklı bir durum oluyor, her ay kredi tutarının cebinde kalması :) Alırken mecbur kredi kullandık ama artık kredisiz girerim araba işine sanırım.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Fiesta ST'deki şeritleri kast ediyorsanız onların ruhsata işlenecek kadar kalın olmaması gerek. Aksesuar gibi gözükür. Ama bazı işgüzar memurlar bakıp "yok yok bu çift renk" deyip arabayı bağlamaya da kalkabilir. O zaman elde sağlam argüman olması gerekir. Yönetmeliğini kanunu kitabını bulabilirseniz en temiz cevap orada yazar.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Fiesta ST'deki şeritleri kast ediyorsanız onların ruhsata işlenecek kadar kalın olmaması gerek. Aksesuar gibi gözükür. Ama bazı işgüzar memurlar bakıp "yok yok bu çift renk" deyip arabayı bağlamaya da kalkabilir. O zaman elde sağlam argüman olması gerekir. Yönetmeliğini kanunu kitabını bulabilirseniz en temiz cevap orada yazar.
O zaman yönetmeliğin çıktısını alıp arabaya koyayım. Memur laf ederse veririm eline :)
Ben bir muameleciyle konuşayım bakayım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım