Aracın elektrik aksamında oynama yapmak

EminBurrows

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2018
53
78
560
Marka
Opel
Başlıkta belirttiğim gibi elektrik aksamda oynama yapmak araca zarar verir mi?

Aracıma amerikan park taktırmak istiyorum,
birde 3. stopa çakar modülü taktırmak istiyorum.
Fiyatları uygun fakat, elektrik aksamda bu tür değişiklikler yapmak doğru mudur?
Hele ki sıfır araçta, 3.000 km de araç.

Araç yangınlarının %90'ının elektrik aksamdan
kaynaklı olduğunu duydum, beni biraz tedirgin etti.
Fikirlerinizi merak ediyorum.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
O çakarı yapanlar sövüyorum genelde bence yaptırma. Amerikan parkı modülüyle alıp doğru takarsan sıkıntı olmaz.

EminBurrows

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2018
53
78
560
Marka
Opel
Amerikan parklar deli gibi ısınıyor.Muhtemelen bu ısınma sadece façanın yanmasını değil cebinin yanmasına da sebep olacak elektronik kısa devrelere sebep olabilir -Bir dost

Benimde ilk aklıma gelen sorun bu olmuştu, normalde 3-5 saniye yakılmak üzere ayarlanmış bir sistem sürekli yakılırsa ısınma olabilir mi diye düşünmüştüm

EminBurrows

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2018
53
78
560
Marka
Opel
O çakarı yapanlar sövüyorum genelde bence yaptırma. Amerikan parkı modülüyle alıp doğru takarsan sıkıntı olmaz.

Sürekli çakar değil, ilk 3 saniye çakar, sonrası normal.

garanti dışı!
torpido lambasına led takıp takıp yangın çıkartan müşterimiz var!
orijinal dışında ne mekanik ne elektrik hiç bir oynama yapmayın!

Torpido lambasına led takıp nasıl yangın çıkarmış yahu??
Bende aracın tüm iç ve plaka aydınlatmalarına led taktım, kuşkulandım

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,870
26,250
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Çakar falan apaçilik ama 3. stopta frene basınca şöyle 2-3 kere çakar yapıp sonra normale dönen sistemleri ben beğeniyorum. Arkadan gelenin dalgınlığına karşı bi önlem sayılabilir çünkü ben bir kez öndekine vurmaktan kurtulmuştum öndekinin çakarı sayesinde. Göz falan da yormaz 2-3 kere yanıp sönmekten ama sorunuza gelirsek garanti sıkıntı olur

EminBurrows

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2018
53
78
560
Marka
Opel
Biraz yanlış yerde olabilirsin. Amerikan park modülü ile birlikte olur ama gidip parklara baglatirsan olmaz

Yanlış anladınız sanırım, amerikan park ayrı arkaya 3. stop için çakar modülü ayrı.

Çakar falan apaçilik ama 3. stopta frene basınca şöyle 2-3 kere çakar yapıp sonra normale dönen sistemleri ben beğeniyorum. Arkadan gelenin dalgınlığına karşı bi önlem sayılabilir çünkü ben bir kez öndekine vurmaktan kurtulmuştum öndekinin çakarı sayesinde. Göz falan da yormaz 2-3 kere yanıp sönmekten ama sorunuza gelirsek garanti sıkıntı olur

Evet taktıracağım sistemde o zaten ilk 3 saniye çakar sonrası normal 3 saniyede en fazla 2-3 kere çakar yanıp sönecek zaten. Bence apaçilik olmaz bu.

Yani bu videodaki gibi değil :

Burdaki gibi:

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım