KAPALI Astra j kasa motor seçimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alduin

Senkromeççi
28 Mar 2018
2
0
85
Merhabalar otopark ailesi. Uzun zamandır forumu ve otopark youtube kanalını takip ediyorum. Yakın zamanda astra j kasa benzinli almaya karar verdim. Bildiginiz üzere benzinli olarak 1.6 115 hp ve 1.4 turbo 140 hp motor seçenekleri mevcut. Ilk aracim olacağı için biraz tecrübesizim :). Araştırma yaptım fakat bu iki motorun artı ve eksileriyle karşılaştırmasının yapıldığı bir kaynak bulamadım. Yakıt tüketiminden dolayı lpg taktırmayı düşünüyorum. Sorunsuzluğu, performansı ve lpg uyumu açısından hangisini seçmeliyim kafam çok karışık. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,705
2
9,636
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
merhabalar hoş geldiniz , LPG denildiği için hiç düşünmeden 1.6 motor seçtim , en azından daha sorunsuz olacaktır lpg işleminde.

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
İzlemenizi öneririm.

bu nedir ya :D

Bir sürü astra j grubunda vardım bi aralar... Jandarma kasa dendiğini ilk bu arkadaştan duydum.

-kaTran
-Jandarma
-1600 kg
-Beyinci
-arıza verdiğinde iflaaah olmuyoorrrr

Sanayide arıza teşhisi koyamayan usta lafları tam :) Bu arada astra j 1.3: 1408 kg.

Neyse konuya dönecek olursak 1.4 t öneririm.

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
1.4 t motoru opel insignia da fabrika çıkışı ile lpg li şekilde sattılar. Aynı civic de yaptıkları gibi. Aynı sistemi astra da yaptırabilirsiniz.

Alduin

Senkromeççi
28 Mar 2018
2
0
85
bu nedir ya :D

Bir sürü astra j grubunda vardım bi aralar... Jandarma kasa dendiğini ilk bu arkadaştan duydum.

-kaTran
-Jandarma
-1600 kg
-Beyinci
-arıza verdiğinde iflaaah olmuyoorrrr

Sanayide arıza teşhisi koyamayan usta lafları tam :) Bu arada astra j 1.3: 1408 kg.

Neyse konuya dönecek olursak 1.4 t öneririm.
Arkadaşlar tüm cevaplar için hepinize çok teşekkür ederim. Videoyu izledikten sonra içim karardi farklı bir araç mı baksam diye düşünmedim değil :D.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Arkadaşlar tüm cevaplar için hepinize çok teşekkür ederim. Videoyu izledikten sonra içim karardi farklı bir araç mı baksam diye düşünmedim değil :D.
Hocam arıza videolarına bakarak araba almaya kalkarsanız hiçbir arabayı alamazsınız. Yutubda fordundan fiatına, vwsinden bmwsine bütün markaların böyle hatalı imal edilmiş araba videoları dolu. Onu geçtim bence bu araç %99 ihtimalle ilk alındığından gayet sorunsuzdu fakat sonradan opel ustacıklarının veya kullanıcı yüzünden bu hale geldi.
1.4 T ünitenin lpg ile kullanımı hakkında bir fikrim yok o yüzden 1.6 atmosferik üniteyi oyladım
İzlemenizi öneririm.
Sadece 1.6 atmosferiklerde magnezyum sibob kullanmalarını anlamadım. Yüksek sıcaklıklara nasıl dayanmıyor acaba magnezyum 650 °C de erimeye başlıyor tekerler o kadar ısınıyo muydu ya ? Hadi lastikler eridi sonra siboblar eridi desek lastikçiler tanesini 10-20 liradan değiştiriyor 2-3 bin çok fazla değil mi..

Son düzenleme:
1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Merhabalar otopark ailesi. Uzun zamandır forumu ve otopark youtube kanalını takip ediyorum. Yakın zamanda astra j kasa benzinli almaya karar verdim. Bildiginiz üzere benzinli olarak 1.6 115 hp ve 1.4 turbo 140 hp motor seçenekleri mevcut. Ilk aracim olacağı için biraz tecrübesizim :). Araştırma yaptım fakat bu iki motorun artı ve eksileriyle karşılaştırmasının yapıldığı bir kaynak bulamadım. Yakıt tüketiminden dolayı lpg taktırmayı düşünüyorum. Sorunsuzluğu, performansı ve lpg uyumu açısından hangisini seçmeliyim kafam çok karışık. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
hocam 1.4t alın geçın

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,356
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam arıza videolarına bakarak araba almaya kalkarsanız hiçbir arabayı alamazsınız. Yutubda fordundan fiatına, vwsinden bmwsine bütün markaların böyle hatalı imal edilmiş araba videoları dolu. Onu geçtim bence bu araç %99 ihtimalle ilk alındığından gayet sorunsuzdu fakat sonradan opel ustacıklarının veya kullanıcı yüzünden bu hale geldi.
1.4 T ünitenin lpg ile kullanımı hakkında bir fikrim yok o yüzden 1.6 atmosferik üniteyi oyladım

Sadece 1.6 atmosferiklerde magnezyum sibob kullanmalarını anlamadım. Yüksek sıcaklıklara nasıl dayanmıyor acaba magnezyum 650 °C de erimeye başlıyor tekerler o kadar ısınıyo muydu ya ? Hadi lastikler eridi sonra siboblar eridi desek lastikçiler tanesini 10-20 liradan değiştiriyor 2-3 bin çok fazla değil mi..
Lpg'li Cruze'de arkadaş direk değişti. 2 sene kadar önce 500-600 civarı hatırlıyorum. Tekrar değişmesi gerektiği dönemlerde de arabayı direk sattı, Clio 0.9 aldı :)

Videodaki söylenenlerin altına imzamı atarım. Aynı jenerasyon (hatta orta konsolları, direksiyonu, göstergeleri filan birebir aynı) Meriva'mız vardı. Elektronik arızalarının sebebi hiçbir şekilde bulunamadı. Yetkili servisleri sıra sıra gezdi, ne tespitini yapabildiler, ne onarımını. Yolda giderken şalter kapatan, seyir helindeyken elektrikle elektronikle bütün ilişkisini kesen bir arabaydı. Sert girilen bir virajda hiçbir yere çarpmadan rot başı çıkmıştı, tekerlekler birbirine bu şekilde /\ bakar vaziyette çekiciyle götürülmüştü. Arka süspansiyonunda bir yerlerde geometri bozuktu, 5000 km'de bir lastikler iç taraftan anormal aşınıp telleri çıkardı. Servise götürüldüğünde tabii ki kullanıcı hatası dendi. Yapacak hiçbir şeyimiz kalmadı, 0 km Leon alırken takasta kullanıldı. Alana Allah sabır versin dedik kendi kendimize.
Opel'in yetkili servislerini sorarsanız zaten apayrı bir film. Forumda benim mesajlarım Opel servis diye aratın, böyle uzun uzun anılarımı bulacaksınız.
Bunlar dışında 2 tane Astra J gördüm. Biri aracını yeni almış İstanbul Pendik ATM bayiinden, Maltepe'de Ziebart'ta karşılaştım. Boya korumaya mı seramik kaplamaya mı artık neyse getirmiş, arabanın boyalı olduğunu gözümün önünde öğrendi. Ben de baktım, hakikaten de kötü boyalıydı sol taraftan. Bir iş arkadaşımda da 1.4T vardı. 1 yıl boyunca ön tekerleklerden birinden 130-140'tan sonra gelen korkutucu bir tıkırtı sesinin çözümünü arıyordu, henüz hiçbir servis çözüm üretememişti. Sonrasında işten ayrıldım, arabanın akıbetini bilmiyorum.

Astra alacaksanız H kasadan sonrasına hiç bakmayın derim.

Edit: Opel'in motorlarında LPG'yi asla düşünmeyin. Araba kesinlikle kısa süre içerisinde can sıkıcı bir şey halini alacaktır. LPG diyorsanız Corolla'ya Civic'e Elantra'ya bakın.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım