Astra K 1.6 CDTI AT 6 ilk izlenim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Herkese iyi günler, 1.6 cdti at6 exellence manyetik gri aracımla ilgili ilk izlenimimi paylaşmak isterim. Aslında dizel manuel highline Golf istiyordum ama bulamadım. .Astra'yı da manuel istiyordum onu da bulamadım. Otomatik vites için fiyat farkı alınmaması ve klasik tam otomatik olması nedeniyle istemeyerek de olsa otomatiğe razı oldım. Aracı İstanbul Opel Gerçek bayisinden teslim aldım. Araç ile ilgili ilk canımı sıkan trim sesleri oldu. Sıfır km aracın gösterge panelinden trim sesi geliyor. Motor sesi çok rahatsız etmiyor, 120 km üzerine çıkmadığım için rüzgar sesi hakkında da sağlıklı bir yorum yapamam ama yol sesi cidden fazla. İzolasyon olarak başarılı bir araç değil. İç mekanda malzeme kalitesini beğendim üst konsol ve kapı üstleri komple yumuşak plastik, ama işçilik için aynı şeyi söyleyemem vites kolunun bulunduğu bölümün altında esnemeler mevcut. Ses sistemi orta karar, normal kullanıcıyı tatmin edicektir. Koltuklar ve oturma pozisyonu güzel, iç mekan genişliği de iyi. Tüketime gelirsek, yoğun trafikte Ortaköy-Bebek ve Tem üzeri Halkalı'ya gittim, gösterge 6.3 idi. Gece Halkalı'dan çıkıp Tem üzeri İzmit'e geldim, otobanda çalışma sebebiyle 15 dk'lık bir dur kalka girdim, indiğimde 4.9 Lt idi. Çamlıca Gişeler'de 2.yol bilgisayarını sıfırladım ve otoban ortalaması ise 4.2 lt idi. Bu rota boyunca 120'yi hiç geçmedim ama hız sabitleyici de kullanmadım, değişken hızlarda kullanmaya çalıştım. Araçta hep tek kişiydim ve klima sürekli açıktı. Eğer yol bilgisayarı verisi doğruysa tüketimden memnun kalacağımı sanıyorum. Astra'yla ilgili okuduğum yorumlarda yol bilgisayarı ile gerçek veri arasındaki sapmanın biraz fazla olduğunu belirtmiş kullanıcılar. Depoyu doldurunca gerçek değeri göreceğim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,843
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
yol bilgisayarı ile gerçek veri arasındaki sapmanın biraz fazla olduğunu belirtmiş kullanıcılar.
Aracınız hayırlı uğurlu olsun hocam. Yol bilg. ile gerçek tüketim arasındaki sapmalar her otomobilde standart değildir. Bazı araçların bu sisteminde bir ayarsızlık olabiliyor. Mesela focus'da bu tarz bir ayarsızlık olduğu zaman Gage ( test ) menüsüne girip yol bilg. değerlerini resetleyip ayarlama yapılabiliyor. Bu, tahminimce bütün araçlarda vardır. Opel'lerde durum tam olarak nasıl ve nasıl düzeliyor bilemiyorum ama dediğim gibi bunların ayarlanması bir çok marka ve modelde yapılabiliyor.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,231
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Arabanız hayırlı olsun.Tecrübelerinizi sıcağı sıcağına paylaşırsanız çok memnun kalırım:)

cem

Asfalt Kurutucu
20 Eyl 2016
32
44
595
Herkese iyi günler, 1.6 cdti at6 exellence manyetik gri aracımla ilgili ilk izlenimimi paylaşmak isterim. Aslında dizel manuel highline Golf istiyordum ama bulamadım. .Astra'yı da manuel istiyordum onu da bulamadım. Otomatik vites için fiyat farkı alınmaması ve klasik tam otomatik olması nedeniyle istemeyerek de olsa otomatiğe razı oldım. Aracı İstanbul Opel Gerçek bayisinden teslim aldım. Araç ile ilgili ilk canımı sıkan trim sesleri oldu. Sıfır km aracın gösterge panelinden trim sesi geliyor. Motor sesi çok rahatsız etmiyor, 120 km üzerine çıkmadığım için rüzgar sesi hakkında da sağlıklı bir yorum yapamam ama yol sesi cidden fazla. İzolasyon olarak başarılı bir araç değil. İç mekanda malzeme kalitesini beğendim üst konsol ve kapı üstleri komple yumuşak plastik, ama işçilik için aynı şeyi söyleyemem vites kolunun bulunduğu bölümün altında esnemeler mevcut. Ses sistemi orta karar, normal kullanıcıyı tatmin edicektir. Koltuklar ve oturma pozisyonu güzel, iç mekan genişliği de iyi. Tüketime gelirsek, yoğun trafikte Ortaköy-Bebek ve Tem üzeri Halkalı'ya gittim, gösterge 6.3 idi. Gece Halkalı'dan çıkıp Tem üzeri İzmit'e geldim, otobanda çalışma sebebiyle 15 dk'lık bir dur kalka girdim, indiğimde 4.9 Lt idi. Çamlıca Gişeler'de 2.yol bilgisayarını sıfırladım ve otoban ortalaması ise 4.2 lt idi. Bu rota boyunca 120'yi hiç geçmedim ama hız sabitleyici de kullanmadım, değişken hızlarda kullanmaya çalıştım. Araçta hep tek kişiydim ve klima sürekli açıktı. Eğer yol bilgisayarı verisi doğruysa tüketimden memnun kalacağımı sanıyorum. Astra'yla ilgili okuduğum yorumlarda yol bilgisayarı ile gerçek veri arasındaki sapmanın biraz fazla olduğunu belirtmiş kullanıcılar. Depoyu doldurunca gerçek değeri göreceğim.

Selamlar,
Bende 2 ay oldu alalı. Göstergeler için Opel Odak ' a gidip trim ustası Metin bey var. Ona giderseniz hallediyor. Bende çıldırmak uzereydım ikinci gidişte çözdük çok sükür.

cem

Asfalt Kurutucu
20 Eyl 2016
32
44
595
Arabanız hayırlı olsun.Tecrübelerinizi sıcağı sıcağına paylaşırsanız çok memnun kalırım:)
Otopark ın testini izlerseniz ekstra soyleyecek pek bir şey yok. Hatta ben rolantide motoru sessiz buldum diyebilirim. Arac biraz gergin bir araba suspansıyonlar sert, yumuşak değil tabi bununla birlikte yol tutuşu net şekilde başarılı( eski aracım vogtland lı, pilot sport 4 lü polo gt idi..)

Son düzenleme:

keremkarakaya

Kerem Karakaya
Elit Apaçi
8 Eyl 2016
93
45
970
İstanbul
Marka
Opel
Sapma evet var.
Mokka aracımda da vardı. Yol bilgisayarı kafayı yiyordu.
İnsignia aracımda da yol bilgisayarında anlık yakıt tüketimi bozulmuştu.
Araç stop vaziyetinde gaza frene aynı anda basın. Sanırım bu kendine gelmesini sağlıyordu sistemin..

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Henüz çok derin çukura veya bozuk yola girmedim ama çok kaliteli hissettirmiyor, araç oldukça gergin. lastikler michelin primacy hp 3 geldi ve memnun olduğum söylenemez.
Aracınız hayırlı olsun...

Tavsiyem lastik havalarınızı araç soğukken yani ilk 1-2km içinde bir benzincide veya kendiniz bir alet ile ölçün..
Genellikle bayiden çıkışta ve hatta periyodik bakım sonralarında lastik havalarını aşırı basarlar... bayide arabayı daha diri göstermek için yapılan bir iş bu ...

Vw de periyodik bakım sonrası direk hava basınçlarına bakarım..genellikle 40 civarı olur.., 32-34 e indirip huzur bulurum...

Kemal Parla

Asfalt Kurutucu
4 Ara 2016
17
3
595
öncelikle merhaba bişey sormak istiyorum araç 136 bg gibi gidiyo mu 105 lik tdi la arasında belirgin bi fark var mı?

canery90

Asfalt Kurutucu
15 Ağu 2017
16
19
595
Merhabalar, performans olarak çok zorlayıp yüksek devirlere çıkmadım, ama düşük devirlerde gerçekten torku hissettiriyor, 2500 deviri geçmeden çok rahat hızlı ve akıcı gidebiliyosunuz. İlerleyen günlerde kuzenim 1.6 tdi 116 hp a3 alıcak, onunla bi performans denemesi yaptıktan sonra daha net bişey söyleyebilirim.
öncelikle merhaba bişey sormak istiyorum araç 136 bg gibi gidiyo mu 105 lik tdi la arasında belirgin bi fark var mı?

canery90

Asfalt Kurutucu
15 Ağu 2017
16
19
595
Selamlar,
Bende 2 ay oldu alalı. Göstergeler için Opel Odak ' a gidip trim ustası Metin bey var. Ona giderseniz hallediyor. Bende çıldırmak uzereydım ikinci gidişte çözdük çok sükür.

Çok teşekkür ederim bilgi için, bu konu fena halde canımı sıkmaya başladı. Zamanla oluşan bişey olsa üzerinde durmazdım ama bayiden çıktım girdiğim ilk parke yolda o sesler sinirimi bozdu. Arabayı Zonguldak'ta ikamet eden aileme bıraktım, bizim ordaki servis de fetöden kapandı sanırım. Ama kesinlikle bir servise gidip bu sorunu çözmelerini isteyeceğim.

canery90

Asfalt Kurutucu
15 Ağu 2017
16
19
595
Peugeot 308 seçenekleriniz arasında oldu mu hiç?

Evet 308 beğendiğim bir araç. Sadece kendim kullanıcak olsaydım 308 tercih ederdim. Hatta geçen sene 1.6 hdi classic edition plus alıcaktım ama nasip olmadı. 308 tercih etmememin sebebi klima kontrollerinin ve daha bir çok şeyin dijital ekrandan kontrol ediliyo oluşu. Aracı benim dışımda annem ve babam da kullanıyor. Bu durum sıkıntı yaratabilirdi. Bunun dışında arka hacmi nedeniyle de 308'i seçeneklerim arasından çıkardım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım