KAPALI audi a1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
merhaba. tanıştığıma memnun oldum. 70 bin tl ye kadar a1 1.4 tfsi stronic veya manuel düşünüyorum. kullanan arkadaşların + ve - yönlerini belirtmelerini rica ederim.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
merhaba. tanıştığıma memnun oldum. 70 bin tl ye kadar a1 1.4 tfsi stronic veya manuel düşünüyorum. kullanan arkadaşların + ve - yönlerini belirtmelerini rica ederim.

Hosgeldiniz, keyifli forumlar
2 seneye yakin kullandim 2011 modelini. Keyifli bir otomobildir. Benim kullandigim stronic’ti. Acikasi bakimlari yetkili serviste yapilmissa tavsiye ederim, ancak yapilmamissa uzak durun. Cunku kuru kavrama dq200 var otomobilde, bir sorun cikmasi durumunda bas agritir. Bulabiliyorsaniz manuel olanini alin. 185 hp’lik versiyonu tavsiye ederim, benim kullandigim 122 hp’lik olandi.
Bagaj’dan bir beklentiniz olmasin, arka yasam alaninin da iyi oldugu pek soylenemez.

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
hoşbulduk. yorumlarınız için teşekkür ederim. öncelikle dsg konusunda takıntılı biri değilim. gereğinden fazla çamur atıldığını düşünüyorum. açıkçası 122 hplik olanlar hem fiyat açısından hem de oynanmamışını bulmak açısından benim için daha cazip. araca modifiye yapmayı seven birisi değilim. orjinal haliyle sürüş keyfi, süspansiyon konforu ve yalıtım açısından aracı biraz daha açık anlatır mısınız

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Hosgeldiniz, keyifli forumlar
2 seneye yakin kullandim 2011 modelini. Keyifli bir otomobildir. Benim kullandigim stronic’ti. Acikasi bakimlari yetkili serviste yapilmissa tavsiye ederim, ancak yapilmamissa uzak durun. Cunku kuru kavrama dq200 var otomobilde, bir sorun cikmasi durumunda bas agritir. Bulabiliyorsaniz manuel olanini alin. 185 hp’lik versiyonu tavsiye ederim, benim kullandigim 122 hp’lik olandi.
Bagaj’dan bir beklentiniz olmasin, arka yasam alaninin da iyi oldugu pek soylenemez.
185 beygir olan da 1.4 mü ?
Bu tip küçük otomobillerde A ve b segmenti genel olarak manuel olduğu zaman ikinci elde satmak inanılmaz zor hale geliyor. Kuru tip çift kavramaninda sabıkası pek iyi değil. Benim size tavsiyem otomobilden beklentilerinizi karşılar mi bilmiyorum ama Mini Cooper almanız. Şanzımani motoru sürüş zevki ikinci eldeki başarısı A1'den fazla olacaktir diye düşünüyorum. Ben çift kavrama uzun dönemde kullanmadım kullandıklarım hep kısa zamanlarda idi. Otomobilin durumuna göre değişir ama çiftkavramalar başınızı ağrıtabilir dikkat edin

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
hoşbulduk. yorumlarınız için teşekkür ederim. öncelikle dsg konusunda takıntılı biri değilim. gereğinden fazla çamur atıldığını düşünüyorum. açıkçası 122 hplik olanlar hem fiyat açısından hem de oynanmamışını bulmak açısından benim için daha cazip. araca modifiye yapmayı seven birisi değilim. orjinal haliyle sürüş keyfi, süspansiyon konforu ve yalıtım açısından aracı biraz daha açık anlatır mısınız

Cok uzun bir sure oldu ustune cok fazla arac gelip gecti, hatirladigim kadariyla yazayim :)
Mini One’dan sonra acayip konforlu gelmisti bana acikcasi. Trim sesi konusunda da Mini’den sonra ilac gibi geldi. Mini’de arka taraftan cikan garc gurc sesler ciddi anlamda can sikiyordu cunku. Surus keyfi guzeldi. Yalitimini hatirlamiyorum, yani yol sesi ruzgar sesi konusunda bir sey soyleyemeyecegim. O konuya cok duyarli bir insan degilim, ancak cok olumsuz bir durum olsa illa aklimda kalirdi.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
185 beygir olan da 1.4 mü ?
Bu tip küçük otomobillerde A ve b segmenti genel olarak manuel olduğu zaman ikinci elde satmak inanılmaz zor hale geliyor. Kuru tip çift kavramaninda sabıkası pek iyi değil. Benim size tavsiyem otomobilden beklentilerinizi karşılar mi bilmiyorum ama Mini Cooper almanız. Şanzımani motoru sürüş zevki ikinci eldeki başarısı A1'den fazla olacaktir diye düşünüyorum. Ben çift kavrama uzun dönemde kullanmadım kullandıklarım hep kısa zamanlarda idi. Otomobilin durumuna göre değişir ama çiftkavramalar başınızı ağrıtabilir dikkat edin

185 hp 1.4 motor. Mini One da A1 de kullanmis biri olarak sunu soyleyebilirim ; A1 Mini’den cok daha medeni. Bir kere Mini gereksiz sert. Yurusun diye fazla devir cevirmen gerekiyor, bu da yakit tuketimine yansiyor. A1’de oyle bir dert yok. Sanziman konusuna hic girmiyorum, benim kullandigim Mini manuel’di ancak otomatik olanina da bindim. Hem yurumuyor hem de asiri bir yakit sarfiyati var. Bir depo ile ortalama 400 km (manueli daha az yakiyor) arasi yol katediyordu İstanbul’da. A1’de 600 km’yi rahat goruyorsun.
Ben Mini’yi de severek kullaniyordum ama is kiyasa gelince motor sanziman konusunda A1’den ustun falan degil. İlla bu konuda A1 ile kiyaslanacaksa Cooper S ile A1 185 hp kiyaslanir.
Mesela soyle de bir durum var Mini’deki motor sesi cok daha keyifli, A1’de o kadar keyif vermiyor. Mini cok ikonik, tasarim olarak A1’den cok daha guzel. A1 dedigin Polo’dan hallice (hissiyat olarak bambaska).
Mini’de 1-2 arasinda sardi mi sarmadi mi, kaldik mi kalmadik mi diye akla karayi sectigim Atakent Umraniye yokuslarinda A1 yokus cikarken 2’den 3’e atiyordu.

Son düzenleme:

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
185 hp 1.4 motor. Mini One da A1 de kullanmis biri olarak sunu soyleyebilirim ; A1 Mini’den cok daha medeni. Bir kere Mini gereksiz sert. Yurusun diye fazla devir cevirmen gerekiyor, bu da yakit tuketimine yansiyor. A1’de oyle bir dert yok. Sanziman konusuna hic girmiyorum, benim kullandigim Mini manuel’di ancak otomatik olanina da bindim. Hem yurumuyor hem de asiri bir yakit sarfiyati var. Bir depo ile ortalama 400 km (manueli daha az yakiyor) arasi yol katediyordu İstanbul’da. A1’de 600 km’yi rahat goruyorsun.
Ben Mini’yi de severek kullaniyordum ama is kiyasa gelince motor sanziman konusunda A1’den ustun falan degil. İlla bu konuda A1 ile kiyaslanacaksa Cooper S ile A1 185 hp kiyaslanir.
Mesela soyle de bir durum var Mini’deki motor sesi cok daha keyifli, A1’de o kadar keyif vermiyor. Mini cok ikonik, tasarim olarak A1’den cok daha guzel. A1 dedigin Polo’dan hallice (hissiyat olarak bambaska).
Senin kullandığın miniyle diğer minilerin hiçbir alakası yok hocam da fiyat aralığı olduğunu bilmiyordum yoksa JCW ya da S onerecektim :)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Senin kullandığın miniyle diğer minilerin hiçbir alakası yok hocam da fiyat aralığı olduğunu bilmiyordum yoksa JCW ya da S onerecektim :)

E tamam da Mini dedigin arac sadece JCW ve S’ten ibaret degil ki. Onlarla kiyaslarsan 185 hp veya clubsport quattro’yu kiyaslayacaksin :)
Mini’yi de severim, S veya JCW kullanmadim ancak One bu kadar sertse onlari dusunemiyorum. Ha bir de hata affetmiyor Mini, esp falan hak getire tecrubeyle sabit :)

Son düzenleme:

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
E tamam da Mini dedigin arac sadece JCW ve S’ten ibaret degil ki. Onlarla kiyaslarsan 185 hp veya clubsport quattro’yu kiyaslayacaksin :)
Mini’yi de severim, S veya JCW kullanmadim ancak One bu kadar sertse onlari dusunemiyorum. Ha bir de hata affetmiyor Mini, esp falan hak getire tecrubeyle sabit :)
A1 de bi özgünlük bir karakter bulamadigim için sevmiyorum hocam mini deki o gelenek önceki nesillerden beri değişmeyen tasarım filan inanılmaz hoşuma gidiyor. Başlangıçtan beri mottosu yol tutuş olan bir araçtan bahsediyoruz motor ve şanzımanları da son kasalarda gayet iyi . Valla ben çok beğeniyorum ama sertlik konusunda pek bir şey diyemeyeceğim :)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
A1 de bi özgünlük bir karakter bulamadigim için sevmiyorum hocam mini deki o gelenek önceki nesillerden beri değişmeyen tasarım filan inanılmaz hoşuma gidiyor. Başlangıçtan beri mottosu yol tutuş olan bir araçtan bahsediyoruz motor ve şanzımanları da son kasalarda gayet iyi . Valla ben çok beğeniyorum ama sertlik konusunda pek bir şey diyemeyeceğim :)

Tasarim konusunda zaten kiyaslamiyorum. Mini bir ikondur. Yuruyeni iyilestirdiler ama R56’dan sonra cikanlari da tip olarak begenmiyorum.

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
işlerim sebebiyle geç yazıyorum. öncelikle özür dilerim. mini hiçbir şekilde düşünmüyorum açıkçası. a1 i daha güzel ve kaliteli buluyorum. daha önce de yazdığım gibi çift kavramalı şanzıman sorunlarının bir forum klişesi halini aldığını düşünüyorum. servis bakımlı olduğu sürece benim açımdan bir problem yok. teşekkür ederim yorum yapan arkadaşlara. rica etsem şu ilanı değerlendirir misiniz.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...me-boyle-temizi-gercekten-yok-588975829/detay

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,356
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
arkadaşlar rica etsem aşağıdaki ilanları değerlendirir misiniz.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...me-boyle-temizi-gercekten-yok-588975829/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...si-otomatik-masrafsiz-bakimli-591791313/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ibinden-tertemiz-78.800-km-de-575493512/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ilometreli-orijinal-bmw-3.18i-584271377/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-orjinal-dusuk-km-2000-motor-318i-591044211/detay

biraz çok oldu farkındayım. maalesef ikinci el araç konusunda tecrübesizim. bu sebepten değerli yorumlarınızı bekliyorum. baştan belirteceğim üzere lütfen çift kavrama üzerine tartışma olmasın. çok zevkli bir şanzıman olduğunu düşünüyorum ve servis bakımlı olduğu sürece sorun yok benim açımdan.
Konu açmışsınız şimdi gördüm, buradan cevaplayayım.

3 tane BMW E46 ilanı da temiz duruyor. İyi ekspertizden geçirtilirse üçü de alınabilir. 318 ve otm. vites olunca yıpratılma ihtimali bir derece düşük oluyor.

Edit:
işlerim sebebiyle geç yazıyorum. öncelikle özür dilerim. mini hiçbir şekilde düşünmüyorum açıkçası. a1 i daha güzel ve kaliteli buluyorum. daha önce de yazdığım gibi çift kavramalı şanzıman sorunlarının bir forum klişesi halini aldığını düşünüyorum. servis bakımlı olduğu sürece benim açımdan bir problem yok. teşekkür ederim yorum yapan arkadaşlara. rica etsem şu ilanı değerlendirir misiniz.
İçinize sindiyse alın. Temiz duruyor.

Son düzenleme:

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
Konu açmışsınız şimdi gördüm, buradan cevaplayayım.

3 tane BMW E46 ilanı da temiz duruyor. İyi ekspertizden geçirtilirse üçü de alınabilir. 318 ve otm. vites olunca yıpratılma ihtimali bir derece düşük oluyor.

Edit:

İçinize sindiyse alın. Temiz duruyor.
teşekkür ederim ilginiz ve yorumunuz için. çok sağolun

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
A1 alcağıma mito alırım mitoya baktınız mı
açıkçası mito ve a1 lere uzun süre boyunca baktım. iki aracı da kendi adıma miniye tercih ederim. bu iki aracı kıyasladığımda mitonun alfa romeo kalitesinden bir çıt uzakta olduğuna kanaat getirdim şahsen. fakat iki aracı kıyaslayıp + ve - yönleri ile ilgili yorumunuz varsa zevkle dinlerim

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
açıkçası mito ve a1 lere uzun süre boyunca baktım. iki aracı da kendi adıma miniye tercih ederim. bu iki aracı kıyasladığımda mitonun alfa romeo kalitesinden bir çıt uzakta olduğuna kanaat getirdim şahsen. fakat iki aracı kıyaslayıp + ve - yönleri ile ilgili yorumunuz varsa zevkle dinlerim
@stan Mito sahibi o yardımcı olabilir. Arabasının testi de CvFilms de var oradan da bakabilirsiniz belki görmüşsünüzdür.

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
A1 alcağıma mito alırım mitoya baktınız mı?
Örnek ilan: ...ALFA BAYRAK...2011...MITO...QV...ÖZEL RENK...EMSALSİZ..İlan No: 417048434 https://www.sahibinden.com/ilan/vas...o...qv...ozel-renk...emsalsiz-417048434/detay
hocam bu tarz güçlü araçların ülkemizde temiz kullanıldığını şahsen düşünmez oldum :) forumda bir arkadaşımızın da belirttiği üzere polo gti ı nasıl kullandığını kendisi de yazmış :Dtabiki kimsenin sürüşünü ve zevkini eleştirmek haddim değil. açıkçası bu tarz hor kullanılmış ve modifiye edilmiş olma ihtimali olan araçlara sıcak bakamıyorum. bu sebepten daha düşük güçte araçlar benim için daha mantıklı. teşekkür ederim değerli yorumunuz için

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım