KAPALI B-Segment Suv Tercihi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DarthWider

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
17
17
595
Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır kullanmış olduğum Citroen C4 1.6 e-hdi aracımı bir kaç ay içerisinde değiştireceğim. hem istanbulda ki trafik yoğunluğu ve park sorununları hemde tek çocuklu bir aile olmamızdan dolayı genelde araç tercihlerimi C segment HB araçlardan yana kullandım. Şu anda dizel + otomatik olmak şartıyla iki model üzerine yoğunlaştım opel mokka x ve mazda cx3, ara arada aklımdan qashqai de geçmiyor değil.

C segment hb araba hem pratik hemde uzun yolda benim için yeterli konforu sunmakta. Benim burda en çok takıldığım konu mokka da cx3 te B segment temelli suv lar olarak geçmekte hacimsel olarak yeterli ve pratikler ama uzun yolda acaba izolasyon+konfor olarak c segment aracı aratırlar mı?

Yoksa C segment hb - yada qashqai ye yönelmek uzun yol konforunu da düşününce daha mı doğru olur.

Yorumlarınızı bekliyorum.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Toyota chr al b sgmeni suc konforlu yol tutan ama dizel secenegi yok eger cesaret ederseniz hybird var dizelden daha uygun otv hybird tesvik yasasi ile cok uyguna geliyor 1.2 turbo alirsanizda biraz yakicaktir tabi
Chr B değil C suv.
Hibritlere ÖTV teşviği geldi ama MTV için bir güncelleme geldi mi bilmiyorum. Gelmediyse o silindir hacminin yıllık MTV'si 1-3 yaş için 1827 lira (913,50x2). Sahibinden.com'da teknik detaylarına baktım 256,50x2 gözüküyor ne kadar doğru bilmiyorum ama bana gerçekçi gelmedi, çünkü 4-6 yaş aralığında 714,00x2 gözüküyor. Hatalı girmiş olabilirler.

Üstte yazan araçların çoğunu bilmiyorum, bildiklerim arasından eğer 5 kişi kullanacaksanız Countryman kesinlikle önermem. Baş mesafesi, diz mesafesi falan iyi ama ortada şaft tüneli büyük ve bardaklığın konumu ortaya biri oturmasın demek için koyulmuş gibi. Bagajı da yeterli değil.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
C-HR ve HRV'de durumlar nedir hiç bilmiyorum. Ama kullandığım ve yolculuk ettiklerim (Mokka, 500x, CX-3, Juke, Captur) arasında uzun yol konforu olarak en iyisi 500x. Diğerlerine göre geniş olmasına rağmen 500x'in bile arka koltukları ve bagajı hatırı sayılır derecede küçük kalıyor. Bir ihtimal kübik tasarımı nedeniyle Renegade biraz daha geniş olabilir. Daha fazlasını isterseniz Qashqai'ye, Tucson'a, Sportage'a, Tiguan/Ateca/Kodiaq modellerine filan çıkmanız gerekir.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Chr B değil C suv.
Hibritlere ÖTV teşviği geldi ama MTV için bir güncelleme geldi mi bilmiyorum. Gelmediyse o silindir hacminin yıllık MTV'si 1-3 yaş için 1827 lira (913,50x2). Sahibinden.com'da teknik detaylarına baktım 256,50x2 gözüküyor ne kadar doğru bilmiyorum ama bana gerçekçi gelmedi, çünkü 4-6 yaş aralığında 714,00x2 gözüküyor. Hatalı girmiş olabilirler.

Üstte yazan araçların çoğunu bilmiyorum, bildiklerim arasından eğer 5 kişi kullanacaksanız Countryman kesinlikle önermem. Baş mesafesi, diz mesafesi falan iyi ama ortada şaft tüneli büyük ve bardaklığın konumu ortaya biri oturmasın demek için koyulmuş gibi. Bagajı da yeterli değil.
Hocam Toyota aracı C-SUV diye lanse etsede boyutlara ve kullanışlılığa bakıldığında B-SUV. C-HR'nin rakibi 500X, CX3 ve Mokka X'dir.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Hocam Toyota aracı C-SUV diye lanse etsede boyutlara ve kullanışlılığa bakıldığında B-SUV. C-HR'nin rakibi 500X, CX3 ve Mokka X'dir.

Boyutları bana o kadar küçük gelmedi aslında. İçine oturunca bir countryman, bir captur, bir juke havası vermedi ne yalan söyleyeyim, onlardan daha iyi bence. Hatta Toyota'dan çıkıp yanda bir yerde 2.el Tiguan'e (11 model) oturunca kendimi kötü hissetmedim. Ama arka cam kısmı içeriyi olduğundan daha sıkıcı yapıyor özellikle klostrofobisi olan biri varsa oturamaz herhalde. 3 kapı Corsa D'de arkaya oturduğumda bu kadar kapalı bir yerdeyim hissi oluşmamıştı. Bagaj konusunda C sınıfı için çok başarısız orası kesin.

CRV vs. ile aynı hissi vermediği bir gerçek tabii. Suv alacak olsam chr tercih etmezdim açıkçası.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Boyutları bana o kadar küçük gelmedi aslında. İçine oturunca bir countryman, bir captur, bir juke havası vermedi ne yalan söyleyeyim, onlardan daha iyi bence. Hatta Toyota'dan çıkıp yanda bir yerde 2.el Tiguan'e (11 model) oturunca kendimi kötü hissetmedim. Ama arka cam kısmı içeriyi olduğundan daha sıkıcı yapıyor özellikle klostrofobisi olan biri varsa oturamaz herhalde. 3 kapı Corsa D'de arkaya oturduğumda bu kadar kapalı bir yerdeyim hissi oluşmamıştı. Bagaj konusunda C sınıfı için çok başarısız orası kesin.

CRV vs. ile aynı hissi vermediği bir gerçek tabii. Suv alacak olsam chr tercih etmezdim açıkçası.
Bizde Tiguan var ayıptır söylemesi. Bende onunla karşılaştırdım bide daha sonrasında CX3 ile karsılaştırdım. Düşününce CX3'e rakip olabilcek kapasitede oluyor çünkü Tiguan genişlik olarak falan fersah fersah geniş.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bizde Tiguan var ayıptır söylemesi. Bende onunla karşılaştırdım bide daha sonrasında CX3 ile karsılaştırdım. Düşününce CX3'e rakip olabilcek kapasitede oluyor çünkü Tiguan genişlik olarak falan fersah fersah geniş.

Biliyorum bir konuda görmüştüm ondan model belirttim, gerçi 11 modelle sizdeki kasanın boyut farkı var mı varsa ne kadar var onu da bilmiyorum. Takip ettiğim kadarıyla VW kompetanı olduğunu da biliyorum. :D
Diğer C suvlara göre biraz daha küçük onda hem fikiriz zaten ama bildiğim B suvlardan da büyük bir araç (mesela Micra'nın içi Juke'dan daha ferah bence). CHR, B+ gibi bir şey oluyor sanırım.
İngiltere'de vs. C suv diye geçiyor onu da ekleyeyim.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Biliyorum bir konuda görmüştüm ondan model belirttim, gerçi 11 modelle sizdeki kasanın boyut farkı var mı varsa ne kadar var onu da bilmiyorum. Takip ettiğim kadarıyla VW kompetanı olduğunu da biliyorum. :D
Diğer C suvlara göre biraz daha küçük onda hem fikiriz zaten ama bildiğim B suvlardan da büyük bir araç (mesela Micra'nın içi Juke'dan daha ferah bence). CHR, B+ gibi bir şey oluyor sanırım.
İngiltere'de vs. C suv diye geçiyor onu da ekleyeyim.
Bizim Tiguan 2016 model o yüzden aygır gibi geniş. Juke zaten çok basık bir araba B SUV bile olmamalı hatta. Genel olarak Mokka X'e görede CHR benzer boyutlarda yani içi çok benzer genişlikte o yüzde B SUV diyorum. B+ SUV terimi bencede mantıklı bu araç için bi arada kalınmışlık var ama daha çok B'ye çalıyor.

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
ben olsam ruhu için cx 3 düşünürüm bi de kırmızıysa tadından yenmez. Ama ne kadar suv ne kadar değil parasının otomobili mi tartışılır tabi de mokka yerine yüzde yüz tercih edilir qq düşündürür

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

Chr boyut olarak diğer b suvlardan biraz daha büyük ama c suvlar kadar da değil piyasada böyle arabalar hep var mesela opel zafira içi ve dışı rakipleri olan grand picasso ve grand cmax den daha büyük ama yine de c mpv diye geçiyor.

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır kullanmış olduğum Citroen C4 1.6 e-hdi aracımı bir kaç ay içerisinde değiştireceğim. hem istanbulda ki trafik yoğunluğu ve park sorununları hemde tek çocuklu bir aile olmamızdan dolayı genelde araç tercihlerimi C segment HB araçlardan yana kullandım. Şu anda dizel + otomatik olmak şartıyla iki model üzerine yoğunlaştım opel mokka x ve mazda cx3, ara arada aklımdan qashqai de geçmiyor değil.

C segment hb araba hem pratik hemde uzun yolda benim için yeterli konforu sunmakta. Benim burda en çok takıldığım konu mokka da cx3 te B segment temelli suv lar olarak geçmekte hacimsel olarak yeterli ve pratikler ama uzun yolda acaba izolasyon+konfor olarak c segment aracı aratırlar mı?

Yoksa C segment hb - yada qashqai ye yönelmek uzun yol konforunu da düşününce daha mı doğru olur.

Yorumlarınızı bekliyorum.
Henüz karar vermesiyle biz Kia Soul da deneyebilirsiniz.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım