KAPALI Ben geldiiimm

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Cümleten selamın aleyküm :D

Eveeet, malum konu başlığımızdan da görüldüğü üzere işşş ciddiye bindi. BMW için Kastamonu’daki bir öğretmen ile anlaştık diyebilirim. Salı gününe sözleştik, bir aksilik çıkmazsa hüzün-keder-mutluluk-üfff kim araba alacak gibi garip duygular yaşayacağım.

Soruma gelirsek, şimdi B180 hala duruyor, onu da satabilirsem iyi olur. İlk etapta benzin-otomatik bir araç bakıyorum. C-D segmenti, 60 bin km yi geçmemiş, ağır kazası olmayan arabalar. İlanları atmıyorum, çok fazla olur çünkü, modelleri listeliyorum.

2015 Ford Mondeo 1.5 Ecoboost A/T 30-50 bin km, fiyat 85-90 aralığında

2014 Opel Insignia makyajlı Cosmo 1.6T 170 hp A/T 65 bin km, fiyat 85 civarı

2013-2015 VW Golf 1.4 TSI DSG Comfortline 30-50 bin km 85 bin tl civarı

Babamın vadesi doluyormuş, o yüzden hazırdaki paradan şöyle 2 seçeneğimiz var:

VW Passat 1.4 TSI DSG Trendline 14 bin km 113-114 bin tl

Sıfır AUDI A3 1.0 TFSI DSG, hafta sonu doğuşa akıcam bi, 30 bin tl sıfır faiz, 128 bin tl fiyat çekmişler, kafama epey yattı aslında, eğer trink parada 120 ye verirlerse epey mantıklı.

Sizin önerileriniz nedir? Mercedes satılınca kendime spor bi araba çekicem.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,229
45,824
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şimdiii, bu akşam epey yoruldum, araba bakmak için 100 km yol yabtım. 2 mondeo ve 1 Insignia baktım, içime sinen:

Sahibinden...ACİLLL fiyatı düşürdüm
İlan No: 620008685
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...nden...acilll-fiyati-dusurdum-620008685/detay

Mondeo tork konvertörlüydü değil mi? Epey başarılı şanzıman. Insignia beğenemedim. Bi tane adam 1200 km ortalamasını Mondeo da 7.1 litre yapmış, ilginç.
Sadece şehir içi kullanımsa o şanzımanla gayet iyi bir değer. Hatta çok iyi bir değer. Mondeo'da ki sağlam bir tk şanzıman. Konforlu kullanımlar için gayet iyi olsa da performanslı sürüşlerde pek iyi denemez. Tabii sen denemişsin ve beğendiysen geriye bir sorun kalmaz.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Sadece şehir içi kullanımsa o şanzımanla gayet iyi bir değer. Hatta çok iyi bir değer. Mondeo'da ki sağlam bir tk şanzıman. Konforlu kullanımlar için gayet iyi olsa da performanslı sürüşlerde pek iyi denemez. Tabii sen denemişsin ve beğendiysen geriye bir sorun kalmaz.

Performanslı da sürdüm, beğendim açıkçası tepkilerini, yokuşta falan epey kalkış yaptım iyi, uzun dönem 10 litre yakar gibime geldi, sence şu arabaya 90 verilir mi? Aldıktan sonra acil 45 bin bakımı ve kışlık lastik masrafı var, yazlıklar sıfır takılmış:

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...den...acilll-fiyati-dusurdum-620008685/detay/

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,229
45,824
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Performanslı da sürdüm, beğendim açıkçası tepkilerini, yokuşta falan epey kalkış yaptım iyi, uzun dönem 10 litre yakar gibime geldi, sence şu arabaya 90 verilir mi? Aldıktan sonra acil 45 bin bakımı ve kışlık lastik masrafı var, yazlıklar sıfır takılmış:

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...den...acilll-fiyati-dusurdum-620008685/detay/
9-10 arasında gider tüketim doğrudur. Otomobilden ne beklediğine bağlı. Ben artık gürültüsü az olan, bozuk yollarda böyle uçan halı gibi hissettiren otomobillere doğru bir yönelme isteği içinde olduğumdan 90 lirayı Mondeo'ya veririm. Tabii benim kriterlerim arasında benzinli motor yok. Malum o tüketimi ben karşılayamam. Fakat tüketim konusunda bir sıkıntınız olmazsa gayet alınabilir. Hatta Titanium donanımlara da bakabilirsiniz eğer cidden bu modelden almaya karar verirseniz.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
9-10 arasında gider tüketim doğrudur. Otomobilden ne beklediğine bağlı. Ben artık gürültüsü az olan, bozuk yollarda böyle uçan halı gibi hissettiren otomobillere doğru bir yönelme isteği içinde olduğumdan 90 lirayı Mondeo'ya veririm. Tabii benim kriterlerim arasında benzinli motor yok. Malum o tüketimi ben karşılayamam. Fakat tüketim konusunda bir sıkıntınız olmazsa gayet alınabilir. Hatta Titanium donanımlara da bakabilirsiniz eğer cidden bu modelden almaya karar verirseniz.

Titanium'a 15 bin fazla vermek mantıklı gelmiyor, 2-3 donanım fazla sadece. Babam emekli yakında emekli olacak. Bu arabayı ağırlıklı annem-babam kullanacak. Epey az yol yapacaklar anlayacağın, o yüzden yakıt tüketimi çok önemli değil. Dizel-benzin makasıda kapandı zaten.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,229
45,824
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Titanium'a 15 bin fazla vermek mantıklı gelmiyor, 2-3 donanım fazla sadece. Babam emekli yakında emekli olacak. Bu arabayı ağırlıklı annem-babam kullanacak. Epey az yol yapacaklar anlayacağın, o yüzden yakıt tüketimi çok önemli değil. Dizel-benzin makasıda kapandı zaten.
Sizin kriterlerde Titanium baktım da fiyatları gerçekten yüksek. 110 liranın altında yok gibi bir şey. Style donanım şımartmaz ama çoğu temel ihtiyacı da giderecek düzeyde. Az km yapacağınız için de tüketim sorun olmayacak gibi. Ailen kullandı mı aracı, beğendi mi ? Neticede onlar kullanacak.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Sizin kriterlerde Titanium baktım da fiyatları gerçekten yüksek. 110 liranın altında yok gibi bir şey. Style donanım şımartmaz ama çoğu temel ihtiyacı da giderecek düzeyde. Az km yapacağınız için de tüketim sorun olmayacak gibi. Ailen kullandı mı aracı, beğendi mi ? Neticede onlar kullanacak.

Kullanmadı, arkadaşımla gittik. Babamı götürseydim bu akşam kafayı yerdi :D 3 arabaya baktım ve totalde 110 km yol yaptım, bide gezdiklerim var :D almadan önce bi daha sürdürürüm. Yarın da şuna bakacağım, eğer serviste CTH motor takıldıysa yükselirim, 2-3 sokak üstümde galiba:

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-sahibinden-emsalsiz-polo-gti-607333503/detay

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,229
45,824
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kullanmadı, arkadaşımla gittik. Babamı götürseydim bu akşam kafayı yerdi :D 3 arabaya baktım ve totalde 110 km yol yaptım, bide gezdiklerim var :D almadan önce bi daha sürdürürüm. Yarın da şuna bakacağım, eğer serviste CTH motor takıldıysa yükselirim, 2-3 sokak üstümde galiba:

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-sahibinden-emsalsiz-polo-gti-607333503/detay
Ee 90 liraya anne ve babana araba alacaksan bu polo gti kimin için ? :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,030
7
51,360
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Şimdiii, bu akşam epey yoruldum, araba bakmak için 100 km yol yabtım. 2 mondeo ve 1 Insignia baktım, içime sinen:

Sahibinden...ACİLLL fiyatı düşürdüm
İlan No: 620008685
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...nden...acilll-fiyati-dusurdum-620008685/detay

Mondeo tork konvertörlüydü değil mi? Epey başarılı şanzıman. Insignia beğenemedim. Bi tane adam 1200 km ortalamasını Mondeo da 7.1 litre yapmış, ilginç.
Bu araba alınır özgür. Tam buna yakışır 16" jantlar da var, tabiri caizse "pampık gibin" araba :) Bu konfigürasyonu hiç bozmazsanız ailen konforun tadına varır, ondan sonra 15" olanı yok mu bu jantların diye sormaya başlayabilir :D Ağırbaşlı duruşun hakkını sonuna kadar verir bu. Tam Amerikan sedanı kıvamında...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,229
45,824
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şimdi sürekli şu konuda gidip geliyorum, acaba önce hot hatch mi alsaaaam yoksa aile arabasını mı alsam??? Mercedeste satılıkta şu an, pek ümidim yok, yılbaşından sonra ötv normale dönünce satılır anca o gibi.
Sizin ailevi durumları bilmediğim için önceliği hangisine vermen gerektiğini de bilemem özgürüm. Bambaşka araçlar ve tercihler. Daha önce dediğim gibi benim gönlümde şöyle konforlu bir mondeo alabilmek yattığı için sana objektif bir değerlendirmede de bulunamam şunu al, bunu al anlamında :D

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Mondeo sınıfında kıymeti bilinmeyen bir otomobil. Eğer bana amerikan vari yol tutuşun ford ile Birleşmiş hali yeter diyorsan yani bu Yol tutacak lakin daha salınarak tutacak keyif değil de güven tutuşu gibi yeter diyorsan Konforuna ve Yalıtımına çok samimi söylüyorum kütüphane gibi otomobil 5 serisini aratmıyor asla pişman olmazsın. Lakin şunu d ekleyeyim bu araçtan sonra seni ancak premium tatmin eder Audi A3 vs kötü gelecektir onu da göze al. Alacaksın Mondeo en az 5 yıl binilecek otomobil Daldan dala atlarım dersen hiç bulaşma derim tatminsizlik yaşarsın. Dış Görünüm ise göreceli olmakla beraber benim gözümde E250 havası var hele siyahsa tam E250 5.30i Gemi gibi Makam arabasi. Yurtdışında ünlü bir kanal adını unuttum 2.3 Ecoboost Sport versiyonunu ultimate car diye nitelendirmisti SLS i vardı bu adamın :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım