KAPALI Ben geldiiimm

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Cümleten selamın aleyküm :D

Eveeet, malum konu başlığımızdan da görüldüğü üzere işşş ciddiye bindi. BMW için Kastamonu’daki bir öğretmen ile anlaştık diyebilirim. Salı gününe sözleştik, bir aksilik çıkmazsa hüzün-keder-mutluluk-üfff kim araba alacak gibi garip duygular yaşayacağım.

Soruma gelirsek, şimdi B180 hala duruyor, onu da satabilirsem iyi olur. İlk etapta benzin-otomatik bir araç bakıyorum. C-D segmenti, 60 bin km yi geçmemiş, ağır kazası olmayan arabalar. İlanları atmıyorum, çok fazla olur çünkü, modelleri listeliyorum.

2015 Ford Mondeo 1.5 Ecoboost A/T 30-50 bin km, fiyat 85-90 aralığında

2014 Opel Insignia makyajlı Cosmo 1.6T 170 hp A/T 65 bin km, fiyat 85 civarı

2013-2015 VW Golf 1.4 TSI DSG Comfortline 30-50 bin km 85 bin tl civarı

Babamın vadesi doluyormuş, o yüzden hazırdaki paradan şöyle 2 seçeneğimiz var:

VW Passat 1.4 TSI DSG Trendline 14 bin km 113-114 bin tl

Sıfır AUDI A3 1.0 TFSI DSG, hafta sonu doğuşa akıcam bi, 30 bin tl sıfır faiz, 128 bin tl fiyat çekmişler, kafama epey yattı aslında, eğer trink parada 120 ye verirlerse epey mantıklı.

Sizin önerileriniz nedir? Mercedes satılınca kendime spor bi araba çekicem.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,618
18,408
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Yalnız 3 araba gezdim, üçününde bakımı gelmiş. Yaptırmıyorlar, lastik masrafı var. Bunları yaptırıp araba satan bi mal benim heralde.

Herkes satıcam diye para harcamıyor ki :) Araba alıyorsan 2-3 bin tl de köşede olacak ki aldığın zaman masraflarını halledesin. 2.ellerde durum böyle maalesef.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,296
16,218
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Yalnız 3 araba gezdim, üçününde bakımı gelmiş. Yaptırmıyorlar, lastik masrafı var. Bunları yaptırıp araba satan bi mal benim heralde.
Aynı bende böyleyim ne yazıkki.pejo içinde lastik aldım fren debriyaj yeniledim bakım yaptım.dün gelip bakan adam bunları zaten yapmak zorundasın diyor.ben 55 e vericem bunları yapmayan 60 istiyor.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
2.el de maalesef böyle. Özellikle bir takım lastik dahi 1 500tl civarında. Fiyattan 1000 tl kırılsa insanın gözüne daha güzel geliyor maalesef. Biz eski ticarimize 3000tl rektefe yaptırdık baskı balata frenler lastikler mazot pompası filtreler ne varsa toplam 6.000tl masrafla aracı tertemiz hale getirdik 280.000 deydi 25.000 istiyorduk. 240.000 de bakımsız 40-50.000 sonra bizim yaptigimiz bakımı isteyecek araçlar 21.000 istiyordu millet gidip onu alıyordu biz 2 ay satmayı bekledik. Gidip 21 e alanlar ise 2 yıl sonra yani geçen sene aynı bakıma en iyi ihtimalle 8.000 ödediler araç geldi 30.000 tl ye haberleri yok

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Mondeoyu alcam galiba BMW yi satınca, biraz yakacak artık ama değer bence. Yetkili servisi aradım, bakım fiyatı 650 tl dediler, arkadaşımdan da 205/60 R16 kışlık alcam, misss gibi çözmüş olcam bu meseleyi. Mondeoya da 1-2 sene biner satarız.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Çünkü Özgür olmak bunu gerektirir :D
Özgür kendine bir ara spor araba olarak rcz falan da baktın ama scirocco diyecem de bütçeni bilmiyorum ve temizi zor bulunmakla beraber pahalı da olur.

Scirocco güçsüz ya, almam, bide çok çakal, şimdilik son listem:

Astra K 1.6T 200 hp manuel ve 1.5 ecoboost otomatik mondeo

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Şartlar şöyle, bmw ci ile konuştum, salı günü gelecek, yani artık kesin gidiyor. Ordan parayı alınca 2 mondeodan birini bağlarım. Sonraki etap mercedes i satmak, onu sattıktan sonra muğladaki astrayı almaya giderim. Ama şöyle, 2 hafta sonra 3.5 aylık stajım bitiyor ve tatile giriyorum. Tatilde 3-4 gün muğlaya gider, tatilimi yaparım. Arabayı da alır gelirim(uçakla giderim elbette)

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Scirocco güçsüz ya, almam, bide çok çakal, şimdilik son listem:

Astra K 1.6T 200 hp manuel ve 1.5 ecoboost otomatik mondeo

Bu Astralar piston mu kırıyordu, kolmu çıkarıyordu, bi derdi vardı sanki ama ...

Ama mondeo yakacak, emin ol :) ben hiç bir test görmedimki Mondeo nun yakışıno eleştirmeyen.. hoş çok kullanılmayacaksa o kadar da batmaz

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Şimdi arkadaşlar yakıt durumu şöyle:

Annem emekli, babam da yakında emekli olacak. Ben işe çoğu zaman servisle gidip geliyorum(mevcut staj yerim iş yerim olursa tabi). Annem çok az araba sürer, sürse de çok mesafe yapmaz, babam da işe gitmek dışında pek yol yapmaz. Onlar sadece yazın tatilde yol yapr, o da uzun yol, uzun yolda her araba az yakar. Astra sakin sürüşte eminim az yakar. Ayrıca arkadaşın babası opelde müdür olduğu için bu güvence için sadece yetkili serviste bakıma gideceğim, hatta bi dahaki bakımını hediye ederiz dedi sağolsun. Mondeo da sadece yetkiliye gidecek, bugün arayıp fiyat aldım, 650 tl dediler. Hiç sanayiye gitmem artık. Mondeoda motor kırsaaa astra da motor kırsa sorun değil, sadece yetkili servise gidecekler, zaten iki arabanında geçmişi yetkili servis. Mondeonun kışlık işini hallettim, yazlıkları sıfır takılmış. Astra zaten sıfır araba, kışlıklarını hallederim. Sonra eğer bir sıkıntı çıkmazsa iki arabaya da bineriz.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,370
7,209
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok

Annem emekli, babam da yakında emekli olacak. Ben işe çoğu zaman servisle gidip geliyorum(mevcut staj yerim iş yerim olursa tabi). Annem çok az araba sürer, sürse de çok mesafe yapmaz, babam da işe gitmek dışında pek yol yapmaz. Onlar sadece yazın tatilde yol yapr, o da uzun yol, uzun yolda her araba az yakar. Astra sakin sürüşte eminim az yakar. Ayrıca arkadaşın babası opelde müdür olduğu için bu güvence için sadece yetkili serviste bakıma gideceğim, hatta bi dahaki bakımını hediye ederiz dedi sağolsun. Mondeo da sadece yetkiliye gidecek, bugün arayıp fiyat aldım, 650 tl dediler. Hiç sanayiye gitmem artık. Mondeoda motor kırsaaa astra da motor kırsa sorun değil, sadece yetkili servise gidecekler, zaten iki arabanında geçmişi yetkili servis. Mondeonun kışlık işini hallettim, yazlıkları sıfır takılmış. Astra zaten sıfır araba, kışlıklarını hallederim. Sonra eğer bir sıkıntı çıkmazsa iki arabaya da bineriz.
Şimdiden hayırlı olsun güle güle binin

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Şu Astra 1.6 Turbo ya benim de radarımda, en azından yakar ama hayvan gibi de gider, hakkını verir gibi bir fikir geçiyor ama ne olursa olsun yılda 40k km yi kesmiyor aklım

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Eğer merco satılana kadar astra giderse ibre 208 gti veya polo gti a döner, poloöar anlamsız pahalı, o yüzden almak istemiyorum. Millet arabasını altın sanıyor mk.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Mondeo'ya 650₺ bakım kuyruklu yalan. Söylemedi deme. Ben onu özel servisten aldın sanıyordum. Seni 1000'den aşağı çıkartmazlar haberin olsun :) Yıllarca Ford servislerinin müşterisi olduk, hatta artık torpilimiz de vardı huysuz ve daimi müşteri olmaktan, 650'ye Ecoboost Mondeo bakımı yapmalarına ihtimal vermiyorum.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Mondeo'ya 650₺ bakım kuyruklu yalan. Söylemedi deme. Ben onu özel servisten aldın sanıyordum. Seni 1000'den aşağı çıkartmazlar haberin olsun :) Yıllarca Ford servislerinin müşterisi olduk, hatta artık torpilimiz de vardı huysuz ve daimi müşteri olmaktan, 650'ye Ecoboost Mondeo bakımı yapmalarına ihtimal vermiyorum.

Abi tam ben yazacaktım. 90k bakımını üstüne ön balata değişimi,kumanda tamiri,sağ ayna tamiri ve bir kaç kaporta tamiri ile 700 liraya özel serviste kapattım. Aynısını yetkili de yapsam ne vereceğimi düşünmek istemiyorum.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok

Bence olabilir, 3. Yıl bakımı kapsamında %20 indirim var dedi, ilk 850 falan dedi, sonra 650 ye düştü. Dışarda 350-400 e yaptıracağım bakıma 650 normal bence.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bence olabilir, 3. Yıl bakımı kapsamında %20 indirim var dedi, ilk 850 falan dedi, sonra 650 ye düştü. Dışarda 350-400 e yaptıracağım bakıma 650 normal bence.
650 olsa tabii ki yetkiliye götür, 900₺ çekerlerse o zaman da öp başına koy. Ama 1000'den aşağı çok zor. Aynı fiyat bandındaki Opel servisleri, 650'yi benim atmosferik 1.2'ye bile vermez öyle diyeyim. 3 sene önce 500 demişlerdi hesabını sen yap:D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım