BMW 1.16d seçim hk

canery90

Asfalt Kurutucu
15 Ağu 2017
16
19
595
Herkese merhaba,

Nasip olursa 2014-2015 1.16 dizel manuel araç almak istiyorum. Motor olarak 1.6 4 silindir mi tercih edilmeli, yoksa 1.5 3 silindir olanlar mı? Yakıt olarak çok fark olacağını düşünmüyorum, sorunsuzluk olarak hangisi daha iyidir. Bu araçların kronik sorunları ve açabilecek masrafları ile ilgili kullanan arkadaşlardan bilgi gelebilirse çok iyi olur.

Saygılar,

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
455
1,064
2,695
Ankara
Marka
BMW
4 silindirli makyajsız kasalarda n47b16 kod numaralı motor bulunuyor. Hem yakıt hem de çekiş olarak keyifli bir motor, bence seçenek fazlalığı ve fiyat aralığı açısından bunu tercih etmelisiniz. Bmw n47b20 kod numaralı motoru 2007 yılında piyasaya sundu ve kronik sorunları her yıl düzeltilerek devam etti. 2012 yılında n47b16 çıkardı, genellikle diğer n47 motorlarda çıkan arızalar bunlarda görülmüyor. Yabancı forum araştırmalarım da hep bu tezimi desteklemiştir.

3 silindirli ve makyajlı kasalarda b37c15 kod numaralı motor bulunuyor. Daha çok otomatik şanzımanla ülkemizde satışa sunuldu, ancak bazı manuel örnekleri de var tabi ki ve 2015 yılı haricinde de bu örneklerden bulunmuyor. b kod numaralı motor ailesi 2015 yılı itibariyle modüler sistem motor blokları yaratmak amacıyla Bmw'nin kurmaya çalıştığı bir alt yapıyı oluşturuyor. Silindir başına 500cc hacim anlayışıyla 1500cc ve 3 silindirli motorlar çıkmaya başladı. b37 motor 2015 yılında yeni bir anlayışla ve yeni teknolojiler ile çıktı risk olarak diğer motora göre daha dezavantajlı olacağını düşünüyorum. Tabi bir de 3 silindirden dolayı sesli çalışma, stop ederken ve çalıştırırken ekstra titreşimler de benim gözlemlediklerim arasında.

Bir de kağıt üstünde 3 silindirli yeni nesil motorun daha üstün ve daha hafif olduğunu görebilirsiniz, kullanım hissi olarak kesinlikle 4 silindirli motor daha üstün hissettiriyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım