BMW 1.16i 5w30 dan 0w40 a geçiş hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
arkadaşlar konu başlığında da belirttiğim üzere 5w40 tan 0w40 a geçişte bir problem çıkar mı? Aracım BMW f20 1.16i ve el kitapçığında Long Life 01 kullanılabilir yazıyor. motul ün sitesinde LL01 yazdığımda çıkan yağlardan biri 0w40. Herhangi bir bilgim olmadığı halde bu yağın beni cezbetme sebebi ise yağın performanslı motorlar için üretildiği (yani n13b16 nın sıcak çalışma durumunu göz önüne aldığımda bana mantıklı gelen kısmı) ve bu yağın BMW ile birlikte Porsche içinde onaylanmış bir yağ olması. 5w30 dan 0w40 a geçişte ne olur veya ne olabilir düşünceleriniz benim için değerli :)

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Yağ tüketimin artabilir, yağ viskozitesini mümkün olduğunca değiştirmemek gerekli, Burak sen zaten 2000 devri geçmeyen adamsın kanka bir tur verdin arabanla biraz devir yaptım afalladı noluyor ulen dedi, makine alışkın değil ki :D takıntılı bir adamsın kafam rahat etsin diyorsan geçiş yap ama fuzuli olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım