BMW araçlar hakkında..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
F10 kasa 520d çıktığı zaman (2010) Borusan da baz modelin başlangıç fiyatı 147,000 lira. Bir önceki sene satılan E60'ın (2009) baz modeli başlangıç fiyatı 132.000 TL. Arada ki fiyat farkında kur farkı olduğunu zannetmiyorum ama araç üzerinde her şeyin, ki; en önemlisi şasi geliştirildiği için sıfır da bu kadar fiyat farkı oldukça normal. Hatta kimisi az bile diyebilir. 2. elde neden bu kadar fark var diyorsanız F10 kasa da gelen 1.6 litrelik bir motor da olduğu için araç E60'a kıyasla daha çok sattı. Daha çok tercih sebebi oldu. Daha çok satmak demek daha iyi bir pazar payı ve fiyatı daha iyi korumak demek. Ayrıca bir önce ki kasaya da negatif yönde etki demek. Açıklayıcı olmuştur umarım.

Alperen Cihan

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
16
4
595
Çorum
F10 kasa 520d çıktığı zaman (2010) Borusan da baz modelin başlangıç fiyatı 147,000 lira. Bir önceki sene satılan E60'ın (2009) baz modeli başlangıç fiyatı 132.000 TL. Arada ki fiyat farkında kur farkı olduğunu zannetmiyorum ama araç üzerinde her şeyin, ki; en önemlisi şasi geliştirildiği için sıfır da bu kadar fiyat farkı oldukça normal. Hatta kimisi az bile diyebilir. 2. elde neden bu kadar fark var diyorsanız F10 kasa da gelen 1.6 litrelik bir motor da olduğu için araç E60'a kıyasla daha çok sattı. Daha çok tercih sebebi oldu. Daha çok satmak demek daha iyi bir pazar payı ve fiyatı daha iyi korumak demek. Ayrıca bir önce ki kasaya da negatif yönde etki demek. Açıklayıcı olmuştur umarım.
Gayet açıklayıcıydınız, çok teşekkür ederim. :)

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
Vallahi ben pek öyle düşünemiyorum. Türkiye de her sene bir önceki seneye kıyasla araç satışı artıyor. Yılda 1 milyon araç satılıyor artık. Markaların pazar payına bakarsanız çok da bir değişim yok. Hali hazır da 2. elde garip fiyatlar Japonlarda da olabiliyor. Bence yadırgamamak lazım...

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Hocam anladım ama fiyat ciddi şekilde oynuyor, bende bunu anlamaya çalışıyorum, firmalar sanki kullanıcıyı soğutmak için 2-3 yılda bir yeni kasa diyerek bambaşka bir fiyat sunuyolar. vergilerin durumunu söylemeye gerek bile yok. kızıyorum bu düzene be hocam :)
2-3 yil mi ? E90'dan F30'a 7 yil sonra gecti Bmw :)
Bmw'nin kasa yenileme periyodu 7 yildir..Arada yapilan ufak oynamalar makyajdir
Arac bastan asagi yenilendi fiyat farki olmasi cok normal
Ayrica fiyat farki var diyorsun da E90'lar ucuz fiyatlara satilmiyor..Utopik bir fark yok F30'la arasinda

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Valla 2006'yı spesifik olarak bulamadım ama 2003 sonrası 2 litre üzeri motorlardan %75 ötv alınıyormuş, yine de aynı değil yani.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım