BMW E24 635 CSI

YigitEfe

Efe
Düz Yol Gazcısı
25 May 2020
35
157
235
24
Ankara
Marka
BMW
Herkese merhaba,
Bu sabah baştan sona restore görmesi gereken bir BMW E24 nam-ı diğer köpek balığı kasa 635 CSI satın aldım. En son 7 yıl önce çalışır vaziyette park edilmiş ve çürümeye bırakılmış. Hafızalı ısıtmalı Recaro spor koltukları ve orjinal siyah stopları en dikkat çekici özellikleri. Araç kaporta boya motor iç kozmetik baştan sona restore edilecek. En sevdiğim BMW modeli ve yavaş yavaş sıfırdan üretim kondüsyonuna getirmeye çalışacağım. Arabayı detaylı güzel çekemedim ama önümüzde ki 2-3 gün içinde çekiciye yüklerken detaylı fotoğraf ve video çekeceğim, buraya atacağım. Şimdilik çekebildiğim1-2 resmi yüklüyorum. Güncel resimleri bu başlığa ekleyeceğim.
Herkese selamlar

Not: Aynı zamanda bütün süreci kaydederek bir youtube kanalı açmayı düşünüyorum düzenli bir kayıt ve arşiv olması açısından. Kurallara aykırı değilse kanalı açtığımda burada da paylaşacağım.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-03-11 at 12.16.02.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-11 at 12.16.02.jpeg
    187.3 KB · Görüntüleme: 0
  • WhatsApp Image 2021-03-11 at 12.16.00.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-11 at 12.16.00.jpeg
    305 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

Bedirhan51

Bedirhan ÖZDEMİR
Profesör
19 Şub 2019
69
75
1,010
22
Muğla
Marka
Fiat
Aracınız hayırlı olsun, ayrıca bir instagram hesabı açacak mısınız? İlk takipçilerinizden biri olabilirim :)

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,037
3
4,934
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Vay çok büyük bir girişim ve risk,aynı zamanda da nadide ve nostaljik bir otomobil.Gelişmeleri heyecanla bekliyorum,daha çok fotoğraf isteriz :) Hayırlı uğurlu olsun.

Son düzenleme:

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bu araçları nereden buluyorsunuz :D hayırlı olsun benimde çok sevdiğim bir kasa. Koltuğun yanındaki tuşlar nedir acaba şişirme masaj falan mı?

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Sürpriz demiştiniz E24 çıkacağını tahmin etmeliydim :D, hayırlı olsun, çok nadide araçlardan birisi toplandığında parmakla gösterilir kuvvetle muhtemel ki bence şu haliyle dahi ben parmakla gösteririm.

YigitEfe

Efe
Düz Yol Gazcısı
25 May 2020
35
157
235
24
Ankara
Marka
BMW
Aracınız hayırlı olsun, ayrıca bir instagram hesabı açacak mısınız? İlk takipçilerinizden biri olabilirim :)

Hocam instagram açmıştım zaten @classicbmwturkey :) Beklerim ilgilenen herkesi :)

Bu araçları nereden buluyorsunuz :D hayırlı olsun benimde çok sevdiğim bir kasa. Koltuğun yanındaki tuşlar nedir acaba şişirme masaj falan mı?

10 senedir bir abimizde idi satmıyordu çürüyordu. PAzar ikna ettim bugün aldım aracı. Evet galiba öyle denemedim ama hareketler ısıtma şişirme baldır desteğe kadar otomatik koltuklar :)

Sürpriz demiştiniz E24 çıkacağını tahmin etmeliydim :D, hayırlı olsun, çok nadide araçlardan birisi toplandığında parmakla gösterilir kuvvetle muhtemel ki bence şu haliyle dahi ben parmakla gösteririm.

Hocam teşekkürler, o araç 3.0 csi idi belgesizdi olmadı ne yazık ki. Bu daha sonra gelişti :)

Herkese teşekkürler arkadaşlar. Bir ankara buluşmasında hep beraber incelemek dileğiyle.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Daha bugün facebook bmw club gibi bir sayfada, bu aracın hemen hemen aynısını Almanya'dan Türkiye'ye getirerek restore etmek isteyen bir arkadaşın paylaşımını gördüm. Tesadüfe bak,
Sizin aracı takipteyiz, güzel birşey çıkar inşallah. Emek 8.cadde civarında görüyordum bir ara bir tane, bu o araç mı acaba?

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,389
2
3,014
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Çok heyecan verici bir proje. BMW'nin en sevdiğim serileri 70-80'lerdeki 3 (E21), 5(E12 ve E28) ve 7(E23) serileri. O zamanın BMW'leri bence artık gerçek anlamda Mercedes'e kafa tuttuğu ilk araçlar. Klasik olarak da çok değerli parçalar. Umarım sizi çok zorlamadan güzel bir şey çıkar ortaya.

YigitEfe

Efe
Düz Yol Gazcısı
25 May 2020
35
157
235
24
Ankara
Marka
BMW
Daha bugün facebook bmw club gibi bir sayfada, bu aracın hemen hemen aynısını Almanya'dan Türkiye'ye getirerek restore etmek isteyen bir arkadaşın paylaşımını gördüm. Tesadüfe bak,
Sizin aracı takipteyiz, güzel birşey çıkar inşallah. Emek 8.cadde civarında görüyordum bir ara bir tane, bu o araç mı acaba?

Tesadüf olmuş gerçekten hocam iyi durumda da toplanacak halde de çok az görülüyorlar.
Sanmam, 10 senedir bir abimizde yatıyordu kıpırdamadan çayyolu taraflarında

diesel_s3

Uras Kayra Bağcı
Elit Apaçi
27 Ocak 2021
80
123
760
İzmir
Marka
Volkswagen
Çok güzel bir girişim olmuş bence. Eğer ödül büyükse risk almak her zaman güzel olmuştur. Çok büyük bir heyecan ile bekliyorum. Nasıl bir sonuca ulaşılacak diye. Eğer İzmir'de vs parça alman gerekirse yazabilirsin bana olabildiğince yardımcı olmaya çalışırım. Hayırlı uğurlu olsun bence ödül büyük olacak. :)

YigitEfe

Efe
Düz Yol Gazcısı
25 May 2020
35
157
235
24
Ankara
Marka
BMW
Çok güzel bir girişim olmuş bence. Eğer ödül büyükse risk almak her zaman güzel olmuştur. Çok büyük bir heyecan ile bekliyorum. Nasıl bir sonuca ulaşılacak diye. Eğer İzmir'de vs parça alman gerekirse yazabilirsin bana olabildiğince yardımcı olmaya çalışırım. Hayırlı uğurlu olsun bence ödül büyük olacak. :)
Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için aynı şekilde bende Ankara'dan bir şey lazım olursa yardımcı olurum.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Tesadüf olmuş gerçekten hocam iyi durumda da toplanacak halde de çok az görülüyorlar.
Sanmam, 10 senedir bir abimizde yatıyordu kıpırdamadan çayyolu taraflarında
Benim dediğim de 2010 öncesiydi sanırım zaten, neyse tekrar hayırlı olsun,
Aşağıda ilgili facebook linkini de atıyorum, arkadaş aracı Almanya'dan Türkiye'ye getirip toplamak istiyormuş,
Belki bağlantıya felan da geçersiniz birbirinize yardımcı olmak adına

YigitEfe

Efe
Düz Yol Gazcısı
25 May 2020
35
157
235
24
Ankara
Marka
BMW
Güncelleme:
Bu sabah arabayı çekici ile motor ustasına götürdük, direksiyon içerden kırıldığı için tekerler sağa sola dönmüyordu aynı zamanda 12 senedir marş basmamış motorun kontak kısmı da arızalıydı kısa yol hattı çekilmişti.
Yaklaşık 3 saatlik çalışmanın sonunda motor 3. denememizde çalıştı. Direksiyon mafsalı değişerek tamir edildi.

Bir youtube kanalı açtım yöneticilere danıştıktan sonra paylaşırım. İlk marşın videosunu ekleyeceğim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım